DŁUGOSIODŁO: Recytatorska Syrenka (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Recytatorska Syrenka (foto)

26.03.2019
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polską i zagraniczną – to zadania Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Gminna Biblioteka Publiczna jak co roku przeprowadziła gminne eliminacje.
W poszczególnych kategoriach udział wzięło łącznie 37 recytatorów. Komisja konkursowa w składzie: Bożena Kachel – lokalna poetka, Barbara Ślubowska – emerytowana bibliotekarska oraz bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle: Jolanta Szyszkowska i Wioleta Frontczak wyłoniła do etapu powiatowego po 3 recytatorów w każdej kategorii wiekowej.
Kategoria I (klasy 0 – 3)
1. Jakub Pakieła, SP Sieczychy „ Brudas” Jan Brzechwa
2. Mateusz Owsiak, SP Dalekie „Sowa” Jan Brzechwa
3. Emil Kiełczewski, ZS Stare Bosewo „Sum’ Jan Brzechwa
Kategoria II (klasy IV – VI)
1. Zofia Stysiak, SP Sieczychy „Całuski i buziaczki” Agnieszka Frączek
2. Zuzanna Michalak, SP Sieczychy „Piłka” Dorota Gellner
3. Aleksandra Tułowiecka, SP Długosiodło „Pani Twardowska” (fragm.) Adam Mickiewicz
Kategoria III (klasy VII – VIII i III gminazjum)
1. Gabriela Stysiak, SP Sieczychy „Wrrr…” Ludwik Jerzy Kern
2. Jakub Kaniewski, SP Długosiodło „Urszula Kochanowska" Bolesław Leśmian
3. Laura Grzywacz –SP Dalekie „Amalia” Adam Mickiewicz
Głównym organizatorem konkursu jest Mazowiecki Instytut Kultury.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: W niedzielę kolędowanie i granie

SOMIANKA: W niedzielę kolędowanie i granie

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbędzie się w niedzielę 15 stycznia w szkole w Jackowie Górnym. Jak co roku imprezę wzbogacą swoją obecnością i śpiewem artyści Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi na czele z Kazimierzem Kowalskim. W drugiej części zostanie przeprowadzona licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla dzieci i seniorów.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nadszedł czas godnego upamiętnienia Obrońców Ojczyzny 1920 roku (foto)

BRAŃSZCZYK: Nadszedł czas godnego upamiętnienia Obrońców Ojczyzny 1920 roku (foto)

W Porębie odbyła się uroczystość upamiętniająca Obrońców Ojczyzny z czasów wojny polsko bolszewickiej 1919-1920. – Trzeba, aby ostatnie pokolenie tych, którzy pamiętają relacje swoich bliskich – uczestników walk, przekazało je potomnym” – uważa Sławomir Gałązka, przewodniczący Rady Gminy w Brańszczyku, piłsudczyk. „Teraz wreszcie nadszedł czas, aby nasi przodkowie doczekali się godnego upamiętnienia, dlatego odsłaniamy poświęconą im tablicę koło kościoła w Porębie” – podkreśla kmdr por. Jan Puścian, prezes Związku Oficerów Rezerwy RP im. J. Piłsudskiego Okręgu m.st. Warszawa, które jest inicjatorem tego ważnego nie tylko dla lokalnej społeczności wydarzenia. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Usuwanie azbestu do 2032 roku

SOMIANKA: Usuwanie azbestu do 2032 roku

Został przygotowany Program usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Somianka na lata 2017 – 2032. Szacuje się koszty jego realizację na ponad 10 mln zł, rozłożone na 15 lat.  
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Wiosna poezją malowana

RZĄŚNIK: Wiosna poezją malowana

W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu, w klasie pierwszej, 15 maja odbył się recytatorski  konkurs pod hasłem „Wiosna poezją malowana”. Wiersze prezentowane przez uczniów były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Dominowały teksty Jana Brzechwy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom