DŁUGOSIODŁO: Razem nad strugą (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Razem nad strugą (foto)

04.05.2017
autor: Nasza Struga, opr. Sylwia Bardyszewska
W Wólce Piasecznej oddano do użytku świetlicę wiejską, zbudowaną dzięki staraniom nieformalnej grupy „Nasza Struga”, środkom gminy Długosiodło i mieszkańców. Otwarcie wiaty, 29 kwietnia, było okazją do radosnego, integracyjnego spotkania, którego nie była w stanie popsuć nawet chłodna, jak na tę porę roku, aura.
„Nasza Struga” to nieformalna grupa utworzona przez mieszkańców wiosek położonych w dolinie rzeczki Ostrówka. Obecnie należy do niej 36 osób. Ich zasadniczym celem jest ożywienie swojego regionu. - Głównie działamy na terenie Wólki Piasecznej, Wólki Grochowej, Lipnika i Małaszka, lecz nasi członkowie pochodzą także z okolicznych miejscowości – mówią. - Nasza grupa angażuje się w wiele wydarzeń gminnych, takich jak Grzybobranie, Niedziela Palmowa, dożynki, podczas których mieliśmy własne stoisko kulinarne, zaprezentowaliśmy nasz wieniec dożynkowy. Realizujemy się także w projektach dobroczynnych, np. Szlachetna Paczka w Długosiodle.
Wiata, czyli świetlica wiejska powstała w ramach zadania publicznego gminy Długosiodło - inicjatywy lokalnej mieszkańców, z którego „Naszej Strudze” udało się pozyskać fundusze dwukrotnie: w 2016 i 2017 r. Na realizację projektu „Razem nad strugą” grupa zapewniła też wkład własny. - Samo zestawienie gotowych elementów, które wcześniej przygotowaliśmy, przebiegło w rekordowym czasie. W ciągu zaledwie trzech dni wiata była zestawiona, przykryta, zrobiliśmy ściany i wstawiliśmy okna – relacjonują członkowie „Naszej Strugi”. - W ramach drugiego projektu, z 2017 r. udało nam się ocieplić nasze miejsce spotkań od wewnątrz, a także obić wewnętrzne ściany płytami wodoodpornymi.
Świetlica stanęła na tzw. rondzie ognia. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali członkowie „Naszej Strugi”, a także radni gminy z przewodniczącą Marią Gałązką. Grupa ugościła przybyłych – mieszkańców, sołtysów Wólki Piasecznej i Małaszka - grochówką z kuchni polowej i innymi lokalnymi potrawami. Zaprosiła też do wspólnego śpiewania. - Otwarcie przebiegło w miłej i przyjemnej atmosferze. Spoza chmur wyjrzało słońce, co według nas ma symbolizować szczęście – cieszą się organizatorzy.
fot. Nasza Struga
PWiK
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom