DŁUGOSIODŁO: Przyjaźnie i kolorowo

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przyjaźnie i kolorowo

16.07.2016
autor: Ewa Elward
Powoli kończą się prace przy malowaniu ściany budynku przy ul. Kościuszki w Długosiodle. To część większego projektu mającego przekształcić to miejsce na ciekawe i przyjazne mieszkańcom.
Projekt „Przyjazne osiedle” polega głównie na zagospodarowaniu skwerku przy ul. Kościuszki oraz włączeniu miejscowej młodzieży w te prace. Młodzi wykonują mural, plener malarski trwa od 4 lipca. Przez dwa tygodnie powstaje malowidło, które wcześniej sami zaprojektowali podczas warsztatów. Do 31 lipca realizatorzy projektu wraz z wolontariuszami zagospodarują skwerek w bezpośrednim sąsiedztwie muralu, posadzą krzewy i inne rośliny. Zostaną również zamontowane ławki, kosz i pergola ogrodowa. Zwieńczeniem prac będzie uroczyste otwarcie skweru pod koniec lipca.
Projekt realizuje grupa nieformalna pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.
fot. GCIKSiR
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość