DŁUGOSIODŁO: Przyjaźnie i kolorowo

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przyjaźnie i kolorowo

16.07.2016
autor: Ewa Elward
Powoli kończą się prace przy malowaniu ściany budynku przy ul. Kościuszki w Długosiodle. To część większego projektu mającego przekształcić to miejsce na ciekawe i przyjazne mieszkańcom.
Projekt „Przyjazne osiedle” polega głównie na zagospodarowaniu skwerku przy ul. Kościuszki oraz włączeniu miejscowej młodzieży w te prace. Młodzi wykonują mural, plener malarski trwa od 4 lipca. Przez dwa tygodnie powstaje malowidło, które wcześniej sami zaprojektowali podczas warsztatów. Do 31 lipca realizatorzy projektu wraz z wolontariuszami zagospodarują skwerek w bezpośrednim sąsiedztwie muralu, posadzą krzewy i inne rośliny. Zostaną również zamontowane ławki, kosz i pergola ogrodowa. Zwieńczeniem prac będzie uroczyste otwarcie skweru pod koniec lipca.
Projekt realizuje grupa nieformalna pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.
fot. GCIKSiR
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Na Jasną Górę - nakręceni przez wiarę

SOMIANKA: Na Jasną Górę - nakręceni przez wiarę

W niedzielę 5 sierpnia rozpocznie się VI Popowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. 46 pielgrzymów wyruszy z Sanktuarium Matki Nadziei na spotkanie z Matką  Bożą Królową Polski. Od Matki do Matki, „która sercem ogarnia każdego z nas”. Podarują Jej  swój trud pielgrzymi – modlitwę, swój czas, siebie. Każdy o coś poprosi, za coś przeprosi, podziękuje. Ona ich wysłucha i zaniesie wszystkie prośby do Boga Ojca.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Skwer otwarty (foto)

DŁUGOSIODŁO: Skwer otwarty (foto)

Zakończono projekt „Przyjazne osiedle” przy ul. Kościuszki w Długosiodle. Powstały skwer oficjalnie otwarto. Projekt napisała grupa nieformalna, skupiająca mieszkańców osiedla. Celem było stworzenie we współpracy z gminą zakątku rekreacyjno-wypoczynkowego, który będzie miejscem spotkań i bezpiecznym placem zabaw dla dzieci. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Strażak idzie drogą służby

SOMIANKA: Strażak idzie drogą służby

III Pielgrzymka Strażaków Diecezji Płockiej odbyła się 30 kwietnia w najmłodszym sanktuarium maryjnym – w Popowie Kościelnym. Powiat wyszkowski reprezentowali druhowie z jednostki w Gulczewie  i wszystkich jednostek gminy Somianka. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Oberek przybliża folklor Puszczy Białej (foto)

ZABRODZIE: Oberek przybliża folklor Puszczy Białej (foto)

Z ciekawą propozycją do szkoły podstawowej w Zabrodziu 20 kwietnia przyjechał z Wyszkowa, działający w WOK Hutnik, Zespół Pieśni i Tańca Oberek. – Chcemy wam przybliżyć folklor Puszczy Białej, śpiew, taniec i strój ludowy  – zwróciła się do uczniów Danuta Deptuła, choreograf i kierownik artystyczny zespołu. 
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny