DŁUGOSIODŁO: Przy wielkanocnym stole (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przy wielkanocnym stole (foto)

24.04.2019
autor: GCIKSiR w Długosiodle
W Centrum Kultury odbyło się spotkanie wielkanocne z udziałem radnych, sołtysów, dyrektorów placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych i instytucji działających na terenie gminy oraz przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.
 
Święta wielkanocne to najważniejsza uroczystość w roku liturgicznym. Są najbardziej uroczystą pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Od wielu pokoleń symbolizują radość i życie.
Spotkanie w Długosiodle uświetnił występ artystyczny uczniów ze szkoły w Blochach, którzy zaprezentowali tradycje i zwyczaje wielkanocne. Przedstawienie dostarczyło widzom wielu wzruszeń i refleksji pogłębiających przeżycia okresu wielkanocnego.
Przewodnicząca rady gminy Teresa Paradowska i wójt Stanisław Jastrzębski złożyli zebranym życzenia świąteczne. Przy wielkanocnym stole, zastawionym specjałami kuchni regionalnej, modlitwę poprowadził i pobłogosławił pokarmy ksiądz proboszcz Zygfryd Żebrowski, po czym wszyscy w atmosferze serdeczności podzielili się jajkiem.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: SOS dla życia (foto)

DŁUGOSIODŁO: SOS dla życia (foto)

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zakończyło cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Projekt realizowano pod hasłem „SOS dla życia”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

Tak zapewnia Wiesława Oleksiak, szefowa zabrodzkiego Koła Gospodyń Wiejskich, która wraz z innymi paniami wykonuje żniwny wieniec. Tradycja plecenia wieńców w Zabrodziu jest kultywowana od lat. Wytwory pracowitych i utalentowanych rąk gospodyń znajdują uznanie na uroczystościach dożynkowych również poza powiatem.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Co czynił dla Kościoła, czynił dla Ojczyzny (foto)

ZABRODZIE: Co czynił dla Kościoła, czynił dla Ojczyzny (foto)

Społeczność Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu w dniach 27 –  28 maja  obchodziła Święto Patrona Szkoły. W Roku Niepodległej uroczystość powiązana była z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Gimnazjum bierze udział w Programie ,,Niepodległa 1918-2018” ogłoszonym przez MEN i ZHP. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych rodzinnych, polskich świąt. Czas, w którym utrwalamy znane i poznajemy te jeszcze przez nas nie odkryte zwyczaje wielkanocne. 9 kwietnia Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu zorganizowało Spotkanie Wielkanocne dla dzieci i rodziców, połączone z warsztatami robienia palmy wielkanocnej.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom