DŁUGOSIODŁO: Przeszłość dla przyszłości

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przeszłość dla przyszłości

01.10.2020
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Fundacja Sztuk Krytycznych realizuje projekt edukacyjno-społeczny, mający na celu wyzwolenie aktywności społecznej poprzez wrażliwość sztuki. Narzędziem jest zapis dokumentalny - filmowy, projekty wizualne i muzyczne w dowolnej formie. Do projektu została zaproszona młodzież z naszej gminy.
 
Odbył się już pierwszy warsztat, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkoły w Długosiodle. Z młodzieżą spotkali się kompozytor muzyki filmowej i teatralnej Marcin Krzyżanowski, reżyser filmowy i teatralny, dramatopisarz Paweł Sala oraz Łukasz Paluch, projektant UX Fundacji Sztuk Krytycznych. Celem warsztatów jest zainteresowane młodych ludzi obserwacją codzienności, wychwytywaniem fragmentów życia społecznego, które wskazują na problemy poruszane w idei projektu: „Przeszłość dla przyszłości”. Uczestnicy będą dokumentowali najprostszymi technologiami otaczającą rzeczywistość, szukając odpowiedzi na problemy, które zostaną postawione wspólnie na warsztatach z ekspertami.
Ważnym elementem jest nawiązanie do Europejskiej Karty Praw Człowieka. Powstaną krótkie zapisy telefonem, kamerką czy tylko zapisy audio, ukazujące problemy z różnych dziedzin życia. Uczestnicy będą kształcić swój warsztat pod kierunkiem ekspertów z branży - reżyserów, scenarzystów, operatorów. Wspólne zajęcia mają ukierunkować tematycznie zakres prowadzonych zapisów.
Ścisłą współpracą nad konkretnym materiałem będzie faza on-line. Projekt gwarantuje zajęcia i konsultacje z najwyższej klasy specjalistami, poprzez etap realizacji, do post produkcji, która będzie realizowana na zasadzie producenckiej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość