DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

06.06.2018
autor: Przedszkole w Długosiodle
Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra i szczęścia. Mama to pierwsze słowo każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Właśnie z okazji Dnia Rodziny, 1 czerwca, w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle odbył się festyn rodzinny z udziałem rodziców i dzieci.
Zabawa rozpoczęła się występami artystycznymi poszczególnych grup. Dzieci słowami wierszy i piosenek dziękowały rodzicom za ich miłość i poświęcenie. Następnie złożyły życzenia i wręczyły upominki przygotowane wspólnie z paniami.
Potem przedszkolaki, wraz z rodzicami, brały udział w różnych zabawach. Dzieci mogły malować na folii, rzeźbić w masie solnej, puszczać małe i wielkie bańki mydlane, ćwiczyć sprawność palców, oddzielając różnej wielkości ziarna fasoli, eksperymentować z magnesem, rozwijać sprawność na torach przeszkód czy rozegrać mecz piłki nożnej. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy. Przez cały festyn było tam tłoczno. Dzięki mamom Anielki i Witusia z grupy „Prosiaczki”, Kubusia z „Kangurków” i Amelki z „Tygrysków” nasze pociechy mogły upodobnić się do swoich ulubionych bohaterów bajkowych czy do pięknych motyli.
Po zabawach dzieci z wielkim apetytem zjadły pyszną zupę ogórkową i gofry przygotowane przez panie kucharki z przedszkola, przepyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz watę cukrową.
Dzień ten upłynął wszystkim w miłej, rodzinnej atmosferze, wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu, a także podczas festynu.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Geniusze w akcji

DŁUGOSIODŁO: Geniusze w akcji

Rekrutacja do projektu „Uniwersytet Młodego Geniusza” została ukończona, trwają pierwsze zajęcia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

To już był dziewiętnasty Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W niedzielę 7 stycznia na scenie w remizie OSP w Brańszczyku wystąpiło 18 wykonawców, zespoły i soliści. W finale powiatowym gminę będą reprezentować uczniowie szkół w: Białymbłocie – Magdalena Knap i Samanta Stankiewicz, Brańszczyku – Zuzanna Ginko oraz Turzynie – Katarzyna Siatkowska i Oliwia Sobiewska.
zobacz więcej
SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Nadal przyjmowane są zgłoszenia na OZE

SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Nadal przyjmowane są zgłoszenia na OZE

Gmina Somianka otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Wartość projektu ogółem wynosi 15.231.020 zł, wydatki kwalifikowane – 7.115.886 zł, dofinansowanie – 5.432.979 zł. Nadal przyjmowane są zgłoszenia od zainteresowanych – termin upływa 20 czerwca.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Poznaliśmy kolejnych sołtysów

BRAŃSZCZYK: Poznaliśmy kolejnych sołtysów

Odbyło się już 18 zebrań wyborczych. Sołtysi zmienili się w sumie w 5 miejscowościach, pisaliśmy już, że w Białymbłocie-Kurzej i Tuchlinie, ostatnio w Porębie-Kocębach, Dalekiem-Tartaku i Budykrzu. Frekwencja na zebraniach nadal nie jest wysoka – średnia 23%, najniższa w Brańszczyku (7%) i Turzynie (8%), najwyższa w Budykrzu (44%).
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku