Advertisement 
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki na urodzinach misia (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki na urodzinach misia (foto)

29.10.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
Grupy 5-latków „Kangurki” i „Tygryski” z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle w Gminnej Bibliotece Publicznej obchodziły urodziny książkowego misia.
Panie z biblioteki przygotowały na to święto wiele atrakcji (ciekawych zadań). Przedszkolaki przypomniały sobie przygody misia – ulubionego bohatera książek dla dzieci. Wykonały też urodzinowe misiowe opaski, oglądały film o Misiu Uszatku. Dużą pomysłowością wykazały się podczas rysowania w grupach urodzinowego tortu dla misia. Na zakończenie zajęć grupy przedszkolne otrzymały od pań bibliotekarek pamiątkowe dyplomy.
Przedszkole podejmuje różne działania, by rozbudzać zainteresowania dzieci czytelnictwem i książką. To ciekawe i wesołe spotkanie wśród książek w bibliotece zachęciło przedszkolaków do odwiedzania tego miejsca razem z rodzicami.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle za interesujące i twórcze zajęcia.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

Gminne obchody Dnia Strażaka odbyły się w niedzielę 6 maja w Komorowie. To szczególny dzień dla miejscowej jednostki OSP, bo otrzymała kluczyki do długo wyczekiwanego samochodu strażackiego. Była to też okazja, by uhonorować strażaków za ich postawę i służbę. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Eugeniusz Machnowski, srebrny – dh Mariusz Chodyna.  
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Radni jednomyślni (foto)

BRAŃSZCZYK: Radni jednomyślni (foto)

Radni, na sesji 4 grudnia, ustalili składy i przewodniczących 5 komisji stałych rady gminy. Cała rada w głosowaniu wybierała przewodniczących dwóch komisji – rewizyjnej oraz nowej – skarg, wniosków i petycji. Ich przewodniczącymi zostały Jadwiga Stoszewska i Hanna Zagożdżon.
zobacz więcej
SOMIANKA: Zwyciężył Orzeł Biały, zwyciężył polski lud (foto)

SOMIANKA: Zwyciężył Orzeł Biały, zwyciężył polski lud (foto)

Piękny koncert polskich pieśni patriotycznych, zatytułowany „Bóg, honor, ojczyzna”, w  96. rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej dał w Popowie Kościelnym warszawski chór Vars Cantabile im. Arkadiusza Janaszka.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Będą to ważne wybory (foto)

BRAŃSZCZYK: Będą to ważne wybory (foto)

Spotkanie z wicemarszałek senatu Marią Koc 8 kwietnia w Brańszczyku odbyło się, jak to sama określiła, w kameralnym gronie. – Jestem u sąsiadów. Mieszkam w Węgrowie – rozpoczęła. – To jest mój okręg wyborczy, powiat wyszkowski nie jest mi obcy.
Maria Koc startuje z listy PiS z 2. miejsca na Mazowszu do Parlamentu Europejskiego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom