DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki na urodzinach misia (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki na urodzinach misia (foto)

29.10.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
Grupy 5-latków „Kangurki” i „Tygryski” z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle w Gminnej Bibliotece Publicznej obchodziły urodziny książkowego misia.
Panie z biblioteki przygotowały na to święto wiele atrakcji (ciekawych zadań). Przedszkolaki przypomniały sobie przygody misia – ulubionego bohatera książek dla dzieci. Wykonały też urodzinowe misiowe opaski, oglądały film o Misiu Uszatku. Dużą pomysłowością wykazały się podczas rysowania w grupach urodzinowego tortu dla misia. Na zakończenie zajęć grupy przedszkolne otrzymały od pań bibliotekarek pamiątkowe dyplomy.
Przedszkole podejmuje różne działania, by rozbudzać zainteresowania dzieci czytelnictwem i książką. To ciekawe i wesołe spotkanie wśród książek w bibliotece zachęciło przedszkolaków do odwiedzania tego miejsca razem z rodzicami.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle za interesujące i twórcze zajęcia.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Jubileuszowe kolędowanie

BRAŃSZCZYK: Jubileuszowe kolędowanie

Laureatami XX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz reprezentantami gminy w finale powiatowym przeglądu zostali Wojciech Stoszewski, uczeń szkoły w Turzynie oraz Anna Marchewka i zespół wokalny ze szkoły w Brańszczyku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Działają na rzecz swoich sołectw i gminy

RZĄŚNIK: Działają na rzecz swoich sołectw i gminy

Na sesji 26 kwietnia nowo wybrani sołtysi otrzymali zaświadczenia o wyborze. Podziękowania i pamiątkowe statuetki otrzymali sołtysi, którzy już nie będą pełnić tej trudnej służby. Najdłużej, bo przez 31 lat, sołtysem był Stanisław Gołębiewski w Porządziu.   
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

W piątek  23 marca, podczas trwania rekolekcji w parafii Poręba, ponad 140 osób po Mszy św. o 18.00 wyruszyło w Ekstremalną Drogę Krzyżową... Czemu ekstremalną? „Bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, by opuścić swoją strefę komfortu i powiedzieć Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły w Brańszczyku (foto)

BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły w Brańszczyku (foto)

Ten dzień przejdzie do historii, pozostanie w sercach i pamięci uczestników. 100-lecie nauczania w Brańszczyku świętowała 24 maja cała społeczność szkolna, od przedszkolaków po gimnazjalistów, absolwenci, władze gminy, księża, zaproszeni goście. Był to dzień wspomnień i wzruszeń, ale także okazja do zaprezentowania się z jak najlepszej strony szkoły XXI wieku.
zobacz więcej