DŁUGOSIODŁO: Proszę o gospodarskie spojrzenie

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Proszę o gospodarskie spojrzenie

22.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wójt apeluje do mieszkańców sołectw o zaangażowanie w utrzymanie lokalnych świetlic, boisk, placów zabaw. - Powstały na prośbę mieszkańców – argumentuje.
Z jednej strony utrzymanie placów zabaw, np. koszenie trawy, sprzątanie śmieci, wiąże się z niewielkimi nakładami, z drugiej angażuje pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej. - Proszę, żebyście nie oczekiwali, że ktoś będzie przyjeżdżał i wykaszał – Stanisław Jastrzębski zwrócił się do mieszkańców na ostatniej sesji rady gminy. - Jeśli place zabaw są niepotrzebne, to przeniesiemy do innych sołectw. Proszę o ich utrzymywanie, bo robicie to państwo tylko dla siebie. W ZGK mamy za mało pracowników i poważniejsze zadania, tj. przyłącza wodno – kanalizacyjne. 
Przy okazji poruszono kwestię uciążliwych chuligańskich wybryków. - Młodzież, wracając z jakiejś imprezy, potrafi powyrzucać znaki drogowe. Ja też znam się na żartach, ale... - mówił wójt. - Przy każdym znaku drogowym nie można postawić policjanta. Ludzie wszystko wiedzą, tylko nie chcą zgłaszać. Ale tak się nie da. Kto da gwarancję, że kiedyś nie przyjdą zrobić bałagan na waszych podwórkach? Młodość ma to do siebie, że lubi czasami się powygłupiać. Czasami wystarczy iść i porozmawiać. Proszę o gospodarskie spojrzenie na swoje sołectwo.
Gmina planuje monitoring miejsc najczęściej dewastowanych. - Ale wystarczy kaptur na głowę założyć lub kamerę zakryć. Technika bez człowieka też nie zafunkcjonuje – zauważył Stanisław Jastrzębski.
Przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka dodała, że nieodpowiedzialne zachowania młodzieży dają się we znaki nie tylko po nocnych imprezach. - Dosłownie w biały dzień na nasz parking przy urzędzie wpada samochód, kamienie do góry podskakują, robi trzy wiraże i ucieka w tumanie kurzu. Nic dziwnego, że mieszkańcy bloków przy ul. Kościuszki prosili o spowalniacz – podkreśliła.
Wójt i sołtysi radzą korzystać z policyjnej mapy zagrożeń, na którą anonimowo można nanosić różne zagrożenia: - To jest najlepszy sposób. Jedna taka wizyta policjantów uzdrawia towarzystwo.
- Tak było z wyścigami w Bosewie – dodał Stanisław Jastrzębski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom