DŁUGOSIODŁO powitało lato (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO powitało lato (foto)

25.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, GCIKSiR w Długosiodle
Muzyka i taniec królowały na festynie „Powitanie Lata”, na który gmina zaprosiła w niedzielę 24 czerwca. Ponieważ jesteśmy w czasie mundialowych emocji, nie mogło zabraknąć akcentu związanego z piłką nożną.
Pogoda w niedzielę była taka, jak klasyczne polskie lato: słońce przeplatało się z deszczem, momentami nawet ulewnym. Nie przeszkodziło to jednak ani artystom, ani publiczności w dobrej zabawie, zwłaszcza że na scenie prezentowali się uczniowie, a podziwiali ich rodzice. 
Festyn rozpoczęły urocze maluchy z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle i Szkoły Podstawowej w Blochach. Tradycją „Powitania Lata” stały się już prezentacje grup Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej. W żywiołowych układach zaprezentowały się różne grupy wiekowe, od maluchów po młodzież.
Dzieci tańczyły do przebojów muzyki rozrywkowej, które później można było usłyszeć w nietypowych interpretacjach: połączeniu miksów didżeja z wirtuozerią elektrycznych skrzypiec. Ten ciekawy duet to DJ & Electric Violin. W przerwie wystąpił zespół Marzenie.
Podczas gdy w Rosji polska reprezentacja przygotowywała się do mundialu, w Długosiodle fantastyczne piłkarskie triki prezentował kolejny nietypowy duet, tym razem sportowców, Invasion Tricks: Daniel Kowal i Dawid Biegun. Wśród publiczności nie zabrakło panów, małych i dużych, chętnych spróbować sił w piłkarskich konkursach.
Wieczorem rozpoczęły się koncerty disco – polo. Niektórzy od oglądania meczu Polska – Kolumbia woleli przyjść na występy zespołów „Eratox”, „Bayera” i „Extazy”.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

Gmina Zabrodzie ogłosiła w I kwartale b.r., składający się z trzech części, przetarg nieograniczony na rozbudowę dróg gminnych: odcinka drogi gminnej w Gaju i Niegowie (ok. 300 m.b.), odcinka drogi gminnej w Głuchach, drogi gminnej w miejscowościach Płatków, Podgać, Anastazew (1200 m.b.). Po otwarciu ofert (dwie: Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic k. Pułtuska i Infrastruktura Bud-59 z Warszawy) okazało się, że wszystkie przekraczały budżet przeznaczony przez zamawiającego na ten cel. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dyrektor na trzy miesiące

BRAŃSZCZYK: Dyrektor na trzy miesiące

Wójt Wiesław Przybylski na sesji rady gminy 1 marca przedstawił Monikę Andrzejewską, której powierzył na czas określony, od 20 lutego do 19 maja 2019 r., obowiązki dyrektora Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku. – Ponieważ zwolnienie pani Puścian się bardzo przedłużało (dyrektor GDK od 2001 r.; na zwolnieniu lekarskim od 21 listopada 2018 r. – EB), została odwołana ze stanowiska dyrektora – wyjaśnił.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle w tygodniu poprzedzającym Dzień Ziemi w każdej grupie odbywały się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotą segregowania śmieci.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina przeciw bezrobociu

RZĄŚNIK: Gmina przeciw bezrobociu

Wójt Paweł Kołodziejski (na fot.) na wrześniowej sesji rady gminy zdał  relację z działalności gminy na rzecz ograniczenia bezrobocia i rozwiązywania problemów bezrobotnych w I półroczu 2016 r. Ogółem zatrudnienie bezrobotnych w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych kosztowało 110.546 zł, w tym refundacja z Powiatowego Urzędu Pracy 48.940 zł (44% kosztów). Gmina ze swojego budżetu wyłożyła 61.605 zł. 
zobacz więcej
Zitcom