DŁUGOSIODŁO powitało lato (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO powitało lato (foto)

25.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, GCIKSiR w Długosiodle
Muzyka i taniec królowały na festynie „Powitanie Lata”, na który gmina zaprosiła w niedzielę 24 czerwca. Ponieważ jesteśmy w czasie mundialowych emocji, nie mogło zabraknąć akcentu związanego z piłką nożną.
Pogoda w niedzielę była taka, jak klasyczne polskie lato: słońce przeplatało się z deszczem, momentami nawet ulewnym. Nie przeszkodziło to jednak ani artystom, ani publiczności w dobrej zabawie, zwłaszcza że na scenie prezentowali się uczniowie, a podziwiali ich rodzice. 
Festyn rozpoczęły urocze maluchy z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle i Szkoły Podstawowej w Blochach. Tradycją „Powitania Lata” stały się już prezentacje grup Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej. W żywiołowych układach zaprezentowały się różne grupy wiekowe, od maluchów po młodzież.
Dzieci tańczyły do przebojów muzyki rozrywkowej, które później można było usłyszeć w nietypowych interpretacjach: połączeniu miksów didżeja z wirtuozerią elektrycznych skrzypiec. Ten ciekawy duet to DJ & Electric Violin. W przerwie wystąpił zespół Marzenie.
Podczas gdy w Rosji polska reprezentacja przygotowywała się do mundialu, w Długosiodle fantastyczne piłkarskie triki prezentował kolejny nietypowy duet, tym razem sportowców, Invasion Tricks: Daniel Kowal i Dawid Biegun. Wśród publiczności nie zabrakło panów, małych i dużych, chętnych spróbować sił w piłkarskich konkursach.
Wieczorem rozpoczęły się koncerty disco – polo. Niektórzy od oglądania meczu Polska – Kolumbia woleli przyjść na występy zespołów „Eratox”, „Bayera” i „Extazy”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom