DŁUGOSIODŁO: Posmakowali jazdy na nartach (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Posmakowali jazdy na nartach (foto)

21.02.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Choć pogoda się psuje, dzieciaki nie tracą okazji do korzystania z zimowych uciech. Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizowało dla nich wyjazd na stok narciarski w Rybnie (województwo podlaskie).
Umiejętności jazdy na nartach większości uczestników wycieczki były słabe, a niektórzy w ogóle nie jeździli wcześniej. Dlatego też instruktor umiejętnie pokazywał, jak fantastycznie można bawić się, jeżdżąc na nartach. Instruował, w jaki sposób chodzić w ciężkich butach narciarskich, jak poruszać się z nartami po śniegu, uspokajał, że wszyscy się wywracają i to nic strasznego. Pokazywał, jak kontrolować upadki i po nich wstawać. Uczył hamowania, skręcania, regulowania prędkości i kierunku jazdy. Wprowadził dzieci w tajniki przyjemniej, bezpiecznej jazdy. Wyrobienie dobrych nawyków w przyszłości zaprocentuje dobrą techniką, umiejętnościami zachowania się w sytuacjach kryzysowych na stoku.
Ponieważ w ferie dzieci przede wszystkim odpoczywają od codziennych zajęć, nadrzędnym celem wyjazdu było aktywne spędzanie czasu wolnego, a przy okazji podniesienie ich ogólnej sprawności. Jazda na nartach dała im mnóstwo radości i przekonała, że to zimowa aktywność godna polecenia. Początki nauki okazały się nie tylko przyjemne, ale i bogate w zabawne sytuacje.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom