DŁUGOSIODŁO: Posadzili aleję dębów (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Posadzili aleję dębów (foto)

05.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Nadleśnictwo Wyszków
Aleja Dębów - upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - powstała na terenie Nadleśnictwa Wyszków z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle.
Setną rocznicę odzyskania niepodległości Polacy upamiętniają w różny sposób. W leśnictwie Przetycz uczniowie, nauczyciele, rodzice i leśnicy posadzili sadzonki dębu szypułkowego, wyhodowane w szkółce leśnej nadleśnictwa. Na pamiątkę pracownicy nadleśnictwa otrzymali dyplomy oraz barwne jeże wykonane przez uczniów z darów lasu, m.in. liści i szyszek.
Posadzono 99 drzew, a setne zostanie wkopane na terenie Szkoły Podstawowej Długosiodle 9 listopada podczas uroczyści związanych z odzyskaniem niepodległości i 35. rocznicą nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki.
- Wydarzenie to było jednocześnie dobrą okazją, aby poznać proces odnowienia lasu poprzez sadzenie młodego pokolenia drzew - podkreślają pracownicy nadleśnictwa. - Uczestnicy wzięli udział w cennej lekcji przyrody bez podręcznika. Drzewka zostały posadzone pod bacznym okiem leśników, którzy starali się w jak najlepszy sposób podnieść świadomość ekologiczną młodzieży poprzez uzmysłowienie potrzeby dbania o czyste powietrze, a także wzrost ogólnej wiedzy przyrodniczej i troski o środowisko naturalne.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Dzierżawca poszukiwany

ZABRODZIE: Dzierżawca poszukiwany

Radni powiatowi wyrazili zgodę na dzierżawę w trybie bez przetargu nieruchomości w Dębinkach (zabytkowy dwór i przyległy teren) o powierzchni 15,27 ha na okres 10 lat. Roszczenia do tej nieruchomości mają spadkobiercy przedwojennych właścicieli, dlatego starostwo nie może jej sprzedać. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Planujesz emeryturę? Przyjdź na dyżur ZUS

DŁUGOSIODŁO: Planujesz emeryturę? Przyjdź na dyżur ZUS

Od 1 października wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Informacji związanych z obniżeniem wieku emerytalnego pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie udzielał w czwartek 12 października w godz. 9 – 12 w Urzędzie Gminy Długosiodło (sala konferencyjna pokój 21).
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nowa radna

RZĄŚNIK: Nowa radna

Renata Krawczyk, zgłoszona przez KWW Przyjazna Gospodarna Gmina, była jedyną kandydatką na radnego gminy w okręgu nr 13 w wyborach uzupełniających. Została radną bez głosowania. Zastąpi zmarłego w listopadzie 2018 r., przez 20 lat przewodniczącego rady gminy, Krzysztofa Soliwodę. 
zobacz więcej
Zitcom