DŁUGOSIODŁO: Posadzili aleję dębów (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Posadzili aleję dębów (foto)

05.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Nadleśnictwo Wyszków
Aleja Dębów - upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - powstała na terenie Nadleśnictwa Wyszków z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle.
Setną rocznicę odzyskania niepodległości Polacy upamiętniają w różny sposób. W leśnictwie Przetycz uczniowie, nauczyciele, rodzice i leśnicy posadzili sadzonki dębu szypułkowego, wyhodowane w szkółce leśnej nadleśnictwa. Na pamiątkę pracownicy nadleśnictwa otrzymali dyplomy oraz barwne jeże wykonane przez uczniów z darów lasu, m.in. liści i szyszek.
Posadzono 99 drzew, a setne zostanie wkopane na terenie Szkoły Podstawowej Długosiodle 9 listopada podczas uroczyści związanych z odzyskaniem niepodległości i 35. rocznicą nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki.
- Wydarzenie to było jednocześnie dobrą okazją, aby poznać proces odnowienia lasu poprzez sadzenie młodego pokolenia drzew - podkreślają pracownicy nadleśnictwa. - Uczestnicy wzięli udział w cennej lekcji przyrody bez podręcznika. Drzewka zostały posadzone pod bacznym okiem leśników, którzy starali się w jak najlepszy sposób podnieść świadomość ekologiczną młodzieży poprzez uzmysłowienie potrzeby dbania o czyste powietrze, a także wzrost ogólnej wiedzy przyrodniczej i troski o środowisko naturalne.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku