DŁUGOSIODŁO: Pieniądze na stadion

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Pieniądze na stadion

14.12.2016
autor: Ewa Elward
Gmina uzyskała dofinansowanie na budowę stadionu w Długosiodle. Powstanie w miejscu nazywanym obecnie stadionem leśnym. W planach jest sztuczna nawierzchnia, bieżnia, trybuny. Prace mają potrwać 2 lata, związane jest to z harmonogramem składania wniosków o dotację.
We wniosku do Urzędu Marszałkowskiego gmina ubiegała się o 800 tys. zł, dostała dużo więcej, bo 1.300.000 zł na I etap, wstępnie oszacowany na ok. 2,5 mln zł. W tym roku ma się odbyć przetarg, prace rozpoczną się w 2017 r., będą zakończone w 2018 r.
Plany I etapu przewidują budowę płyty boiska ze sztucznej trawy i utwardzenie terenu wokół. To rozwiązanie tańsze od trawy naturalnej i w konserwacji, i w eksploatacji – można z takiego boiska korzystać bez obawy zniszczenia murawy. 
Drugi etap wymaga ponownego złożenia wniosku o dofinansowanie, w przypadku pozytywnej ocenie, będzie budowana bieżnia, część lekkoatletyczna oraz trybuny, a także budynek administracyjno-biurowy, zarazem magazyn sprzętu. Obiekt zostanie ogrodzony.
Imprezy (na fot. Wielkie Grzybobranie) przeniesione zostaną na, bliższy centrum, utwardzony teren. W razie potrzeby do wykorzystania jest też gminny teren za stadionem leśnym.
fot. Elżbieta Szczuka
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość