DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

21.08.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Popołudniowym koncertem „Bal w operze. Opera czy operetka, która większa kokietka?” w sobotę 20 sierpnia rozpoczęły się Dni Długosiodła. Za sprawą artystów muzyków z Poznania uśmiech bardzo często gościł na twarzach przybyłych.
Bal w operze” to rozkołysana walcem koncertowo-teatralna opowieść, podczas której zalotom, męsko-damskim igraszkom i spojrzeniom (nie zawsze we właściwą stronę) nie ma końca. Zabrzmią tu najpiękniejsze melodie, które frywolnie przeplecione z pełną wdzięku konferansjerką pozostawią koncert niezapomnianym” - tak reklamuje to muzyczne wydarzenie Fundacja Fabryka Sztuki z Poznania. I wszystko się zgadza. Wystąpili świetni artyści: soprany Agnieszka Adamczak-Hutek i Magdalena Stefaniak, tenor Marek Szymański oraz Tomasz Raczkiewicz – kontratenor, tenor i konferansjer. Akompaniował im Paweł Mazur. - Zaczniemy od opery, ale potem będziemy się starali przemierzyć różne gatunki muzyczne – zapowiedzieli.
Zebrani z przyjemnością wysłuchali arii z oper Offenbacha, Verdiego, Belliniego, Pucciniego, z operetek Straussa i Lehara. Wraz z artystami podśpiewywali najsłynniejszy toast operowy - pijmy na chwałę miłości, czyli „Libiamo”. 
W ostatniej części koncertu były przeboje operetkowo-filmowe: „Kto me usta całuje, ten śni” z operetki Lehara, „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair lady”, piosenki filmowe „Brunetki, blondynki”, „Na pierwszy znak”, „Sexapil”.
Skrzącą się dowcipem i anegdotami konferansjerkę prowadził Tomasz Raczkiewicz.  - Mamy jeden bis, tym razem to też będzie marzenie, ale żonatego faceta - zaintrygowanym słuchaczom wyjaśnił, że to aria „Usta milczą, dusza śpiewa”. Publiczność nie chciała rozstawać się z muzykami, dlatego ci wykonali jeszcze jeden utwór, o znaczącym tytule „Time to say goobye” – czas powiedzieć żegnaj.
- Jak państwu się podobało, to mamy jeszcze kilka fajnych rzeczy i też możemy przyjechać – żegnali się artyści. Z pewnością zebrani chętnie spotkaliby się ponownie, bo brawa były duże, a komentarze po koncercie pełne zachwytu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Spotkanie z lekarzem weterynarii

RZĄŚNIK: Spotkanie z lekarzem weterynarii

Klasy I- III oraz oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Komorowie spotkały się  z lekarzem weterynarii Tomaszem Lendziszewskim. Dzięki temu poznały pracę weterynarza i wzbogaciły swoją wiedzę na temat pielęgnacji zwierząt domowych.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

Gminę w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie będą mieli zaszczyt reprezentować uczniowie szkół podstawowych w Rząśniku, Porządziu i Starym Lubielu. Dwa zespoły i solistka wyszli zwycięsko z gminnej rywalizacji, bardzo wyrównanej, budzącej emocje, chwilami wzruszenie. Organizatorem gminnego przeglądu, który odbył się 12 stycznia, była Szkoła Podstawowa w Komorowie. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wymakracz zaprasza na mecz

DŁUGOSIODŁO: Wymakracz zaprasza na mecz

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło oraz Klub Piłkarski Wymakracz Długosiodło zapraszają na pierwszy oficjalny mecz, który zostanie rozegrany 24 sierpnia z drużyną FC 2013 Różan.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Z policjantką o bezpieczeństwie

RZĄŚNIK: Z policjantką o bezpieczeństwie

W pierwszych tygodniach po rozpoczęciu roku szkolnego policja prowadzi wzmożone działania, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.  Temu samemu służą spotkania w szkołach, podczas których policjanci rozmawiają z uczniami głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Jedno z takich spotkań w ramach  akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się 9 września w szkole w Porządziu.
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star