DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

21.08.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Popołudniowym koncertem „Bal w operze. Opera czy operetka, która większa kokietka?” w sobotę 20 sierpnia rozpoczęły się Dni Długosiodła. Za sprawą artystów muzyków z Poznania uśmiech bardzo często gościł na twarzach przybyłych.
Bal w operze” to rozkołysana walcem koncertowo-teatralna opowieść, podczas której zalotom, męsko-damskim igraszkom i spojrzeniom (nie zawsze we właściwą stronę) nie ma końca. Zabrzmią tu najpiękniejsze melodie, które frywolnie przeplecione z pełną wdzięku konferansjerką pozostawią koncert niezapomnianym” - tak reklamuje to muzyczne wydarzenie Fundacja Fabryka Sztuki z Poznania. I wszystko się zgadza. Wystąpili świetni artyści: soprany Agnieszka Adamczak-Hutek i Magdalena Stefaniak, tenor Marek Szymański oraz Tomasz Raczkiewicz – kontratenor, tenor i konferansjer. Akompaniował im Paweł Mazur. - Zaczniemy od opery, ale potem będziemy się starali przemierzyć różne gatunki muzyczne – zapowiedzieli.
Zebrani z przyjemnością wysłuchali arii z oper Offenbacha, Verdiego, Belliniego, Pucciniego, z operetek Straussa i Lehara. Wraz z artystami podśpiewywali najsłynniejszy toast operowy - pijmy na chwałę miłości, czyli „Libiamo”. 
W ostatniej części koncertu były przeboje operetkowo-filmowe: „Kto me usta całuje, ten śni” z operetki Lehara, „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair lady”, piosenki filmowe „Brunetki, blondynki”, „Na pierwszy znak”, „Sexapil”.
Skrzącą się dowcipem i anegdotami konferansjerkę prowadził Tomasz Raczkiewicz.  - Mamy jeden bis, tym razem to też będzie marzenie, ale żonatego faceta - zaintrygowanym słuchaczom wyjaśnił, że to aria „Usta milczą, dusza śpiewa”. Publiczność nie chciała rozstawać się z muzykami, dlatego ci wykonali jeszcze jeden utwór, o znaczącym tytule „Time to say goobye” – czas powiedzieć żegnaj.
- Jak państwu się podobało, to mamy jeszcze kilka fajnych rzeczy i też możemy przyjechać – żegnali się artyści. Z pewnością zebrani chętnie spotkaliby się ponownie, bo brawa były duże, a komentarze po koncercie pełne zachwytu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Po raz pierwszy w gminie

RZĄŚNIK: Po raz pierwszy w gminie

Niedawno pisaliśmy o projekcie „Profilaktyczne Laboratorium”, realizowanym w gminach Długosidło i Rząśnik. Ponieważ to program skierowanych do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, postanowiliśmy podać więcej informacji. Może w ten sposób jeszcze bardziej zachęcić do udziału w projekcie i proponowanych formach pomocy.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina chce współpracować

RZĄŚNIK: Gmina chce współpracować

Gościem ostatniej sesji był starosta Jerzy Żukowski. Zwrócił się o pomoc finansową w budowie odcinka długości 1,7 km drogi powiatowej, z Leszczydołu-Nowin do Porządzia. – Decyzja państwa, mam nadzieję, że będzie pozytywna – zwrócił się do radnych. W tej chwili pomoc w wys. 200 tys. zł zadeklarowało Nadleśnictwo Wyszków. Gmina Rząśnik i Powiat Wyszkowski miałyby dać po 900 tys. zł. I dofinansowanie w takiej wysokości radni przegłosowali. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Szczególne podziękowania dla strażaków (foto)

DŁUGOSIODŁO: Szczególne podziękowania dla strażaków (foto)

Wyjątkowy charakter miał w tym roku Dzień Strażaka. Wielu z nich na długo zapamięta udział w akcji gaszenia ogromnego pożaru w Starej Pecynie, do którego doszło nie tak dawno. Wszyscy otrzymali imienne podziękowania.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nowy dyrektor domu kultury

BRAŃSZCZYK: Nowy dyrektor domu kultury

1 lipca wójt Wiesław Przybylski powołał na stanowisko dyrektora Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku na 3 lata (do 30 czerwca 2022 r.) Krzysztofa Beredę, który uzyskał od komisji konkursowej najwięcej punktów (9 na 10). – Uważam, że to dobry kandydat – ocenił wójt. 
zobacz więcej
Zitcom