DŁUGOSIODŁO: Nie powinno, a będzie

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Nie powinno, a będzie

16.07.2018
autor:
Rada Gminy Długosiodło jest jedyną w naszym powiecie, która zdecydowała nie podejmować uchwały o obniżeniu pensji wójta. Nie znaczy to jednak, że Stanisław Jastrzębski będzie otrzymywał dotychczasowe wynagrodzenie.
Przypomnijmy, że obniżki wynagrodzeń parlamentarzystów i samorządowców Jarosław Kaczyński zapowiedział po tym, gdy społeczeństwo bardzo źle zareagowało na wysokie nagrody w ministerstwach. Rozporządzenie weszło w życie 19 maja. W konsekwencji rady gmin, powiatów i województw obniżają wynagrodzenia włodarzy. Uposażenie zasadnicze wójtów najmniejszych gmin, do 15 tys. mieszkańców, może wynosić od 3,4 tys. zł do 4,7 tys. (było 4,2 tys. – 5,9 tys. zł), a stawki dodatku funkcyjnego 1,9 tys. zł. Dotyczy to wszystkich gmin wiejskich w powiecie wyszkowskim, a więc także Długosiodła.
Radni gminy Długosiodło jednogłośnie zdecydowali jednak, że projektu uchwały obniżającej wynagrodzenie wójta pod obrady sesji nie wprowadzą. – To rada decyduje o wynagrodzeniu wójta. Uważam, że ustaliliśmy je na początku kadencji i nie powinno być obniżone o te 20% - argumentowała przewodniczący rady Maria Gałązka. 
Urzędnicy muszą się jednak dostosować do rozporządzenia rady ministrów. W przeciwnym wypadku groziłaby im odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Wynagrodzenie zasadnicze wójta będzie wynosiło więc 4.700 zł (dotychczas 5.900 zł), dodatek funkcyjny – 1.900 zł (bez zmian), dodatek specjalny – 2.640 zł (dotychczas 3.120 zł), dodatek za wieloletnią pracę – 940 zł (dotychczas – 1.180 zł). Pensja wójta wyniesie więc 10.180 zł (dotychczas 12.100 zł).
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Święta w szkole

RZĄŚNIK: Święta w szkole

Przedświąteczny tydzień był w szkole w Bielinie bardzo pracowity. 19 grudnia odbyły się wigilie klasowe, na które mamy uczniów przygotowały tradycyjne potrawy. Dzień później obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów. Podsumowaliśmy akcję „Góra Grosza”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Na rok przed 100-leciem odzyskania niepodległości

BRAŃSZCZYK: Na rok przed 100-leciem odzyskania niepodległości

Gminne uroczystości 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się 11 listopada w Brańszczyku. Po Mszy św. i złożeniu kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II, odbył się Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod patronatem wójta. Wystąpiło 61 wykonawców.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nie tylko oglądać i słuchać, też dotknąć, przeżyć...

DŁUGOSIODŁO: Nie tylko oglądać i słuchać, też dotknąć, przeżyć...

Jak z życia w małych miejscowościach uczynić atut, czym zainteresować osoby z zewnątrz i zaimponować im? Czym jest produkt lokalny i w jaki sposób pomaga w aktywizacji wsi i uatrakcyjnianiu jej wizerunku? – tego można było dowiedzieć się podczas konferencji „Wsie aktywne ludźmi”, która odbyła się 9 grudnia w centrum kultury w Długosiodle.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zaprasza na Mazowiecki Turniej Siatkówki Plażowej, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca na boisku do siatkówki plażowej przy basenie w Długosiodle, Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminna Biblioteka Publiczna - dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku