DŁUGOSIODŁO: Nie powinno, a będzie

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Nie powinno, a będzie

16.07.2018
autor:
Rada Gminy Długosiodło jest jedyną w naszym powiecie, która zdecydowała nie podejmować uchwały o obniżeniu pensji wójta. Nie znaczy to jednak, że Stanisław Jastrzębski będzie otrzymywał dotychczasowe wynagrodzenie.
Przypomnijmy, że obniżki wynagrodzeń parlamentarzystów i samorządowców Jarosław Kaczyński zapowiedział po tym, gdy społeczeństwo bardzo źle zareagowało na wysokie nagrody w ministerstwach. Rozporządzenie weszło w życie 19 maja. W konsekwencji rady gmin, powiatów i województw obniżają wynagrodzenia włodarzy. Uposażenie zasadnicze wójtów najmniejszych gmin, do 15 tys. mieszkańców, może wynosić od 3,4 tys. zł do 4,7 tys. (było 4,2 tys. – 5,9 tys. zł), a stawki dodatku funkcyjnego 1,9 tys. zł. Dotyczy to wszystkich gmin wiejskich w powiecie wyszkowskim, a więc także Długosiodła.
Radni gminy Długosiodło jednogłośnie zdecydowali jednak, że projektu uchwały obniżającej wynagrodzenie wójta pod obrady sesji nie wprowadzą. – To rada decyduje o wynagrodzeniu wójta. Uważam, że ustaliliśmy je na początku kadencji i nie powinno być obniżone o te 20% - argumentowała przewodniczący rady Maria Gałązka. 
Urzędnicy muszą się jednak dostosować do rozporządzenia rady ministrów. W przeciwnym wypadku groziłaby im odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Wynagrodzenie zasadnicze wójta będzie wynosiło więc 4.700 zł (dotychczas 5.900 zł), dodatek funkcyjny – 1.900 zł (bez zmian), dodatek specjalny – 2.640 zł (dotychczas 3.120 zł), dodatek za wieloletnią pracę – 940 zł (dotychczas – 1.180 zł). Pensja wójta wyniesie więc 10.180 zł (dotychczas 12.100 zł).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Taki dzień się zdarza raz

BRAŃSZCZYK: Taki dzień się zdarza raz

Najstarsze pary małżeńskie świętowały swoje jubileusze w sobotę 7 października. - Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem – zauważyła kierownik USC. Tak było i tym razem. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ta rocznica to dla nas zadanie (foto)

BRAŃSZCZYK: Ta rocznica to dla nas zadanie (foto)

Dzień Hubala w Porębie stał się świętem nie tylko gminy Brańszczyk. Stałymi elementami tej uroczystości, tworzącymi jej szczególny, patriotyczny, klimat, są: symboliczny wjazd „Hubala” i złożenie meldunku, koncert pieśni z czasów walki o niepodległość, rekonstrukcja historyczna. W tym roku uroczystości, w 80. rocznicę pobytu majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" na terenie parafii Poręba, odbyły się w niedzielę 29 września. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Tradycja w Gaju przetrwała (foto)

ZABRODZIE: Tradycja w Gaju przetrwała (foto)

W sobotni wieczór 14 grudnia licznie zgromadzeni mieszkańcy Gaju i okolicznych miejscowości gorąco oklaskiwali jasełka zatytułowane „Ekologiczne święta”. Organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich „Gajowianki”. Mimo pochmurnej pogody, podczas występu nie padało.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nie kosztem dzieci

BRAŃSZCZYK: Nie kosztem dzieci

Komisja oświaty rady gminy miała 24 czerwca zająć się oszczędnościami w oświacie. Niestety, ze względu na brak kworum jej posiedzenie zostało przełożone. Wójt Wiesław Przybylski (na fot.) poinformował, że gotów jest wycofać się ze swoich propozycji oszczędności, gdyż sytuacja finansowa gminy jest lepsza (dostanie pieniądze z Tarczy 4 dla samorządów). Nie bez znaczenia były też argumenty rodziców uczniów szkoły w Brańszczyku, z którymi się spotkał.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom