DŁUGOSIODŁO: Nie będzie litości

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Nie będzie litości

03.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. lasy.gov.pl
Gmina zakupiła kilka kamer, które będą montowane w miejscach, gdzie tworzone są dzikie wysypiska. - Nie będzie litości - na środowej sesji rady gminy zapowiedział wójt.
 
- Zostaliśmy zmuszeni do zakupu kamer przenośnych, są już zamontowane w miejscach dzikich wysypisk - poinformował Stanisław Jastrzębski. - Jeśli kogoś nagramy, niestety, będzie bardzo bolało. Nie będzie litości. Nawet jeśli ktoś wystawi nie jeden, a dwadzieścia worków, to opłata jest taka sama. Nie będziemy tolerować wywożenia nieczystości do lasów, czy na czyjeś posesje. 20 lat tłumaczenia, proszenia, wychowywania wystarczy. W tej chwili będziemy wyciągali konsekwencje.
Gmina zakupiła kilka kamer, które będą cyklicznie przenoszone w różne miejsca.
 
(Bez) pańskie psy
Wójt po raz kolejny wrócił do problemu bezpańskich psów, których w sezonie letnim przybywa. - Chociaż wszystkie pana mają - zauważył. - Nie możemy inaczej, jak kierować prośbę do właścicieli. Zwracamy się również do naszych policjantów, żeby sukcesywnie sprawdzić wioski pod tym kątem. Mamy takie czasy, że na każdym podwórku powinien być wygrodzony kojec i wtedy nie ma problemu, że wyjeżdżając z posesji, piec ucieka. To już jest wstyd. Jeśli jestem właścicielem, to poczuwam się do tego, zapewniam zwierzęciu należyte warunki, zgodnie z humanitarnym podejściem do sprawy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Znów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Znów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (foto)

W minioną niedzielę sztab WOŚP zorganizowany przy Centrum Kultury w Długosiodle po raz kolejny „zagrał” z całą Polską w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 75 wolontariuszy ze szkół w Długosiodle, Blochach i Starym Bosewie kwestowało na ulicach Długosiodła.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wybierają sołtysów (foto)

ZABRODZIE: Wybierają sołtysów (foto)

Dorota Górczak w Dębinkach, Anna Chudy w Lipinach, Małgorzata Domańska w Wysychach, Edward Sołowiej w Basinowie i Leszek Kostrzewa w Kicinach – to pierwsi sołtysi wybrani na kadencję 2019 – 2023. W gminie Zabrodzie trwają wybory sołtysów, zebrania wiejskie rozpoczęły się 3 lutego w Dębinkach, zakończą 17 lutego w Słopsku. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Zdalna szkoła - laptopy dla nauczycieli i uczniów

SOMIANKA: Zdalna szkoła - laptopy dla nauczycieli i uczniów

Gmina Somianka zakupiła 33 laptopy wraz z oprogramowaniem, niezbędne do zdalnego nauczania. Mają ułatwić nauczycielom i uczniom naukę na odległość. Laptopy trafią do szkół z terenu gminy. Gmina pozyskała na ich zakup 59.994 zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

To już był dziewiętnasty Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W niedzielę 7 stycznia na scenie w remizie OSP w Brańszczyku wystąpiło 18 wykonawców, zespoły i soliści. W finale powiatowym gminę będą reprezentować uczniowie szkół w: Białymbłocie – Magdalena Knap i Samanta Stankiewicz, Brańszczyku – Zuzanna Ginko oraz Turzynie – Katarzyna Siatkowska i Oliwia Sobiewska.
zobacz więcej
Zitcom