DŁUGOSIODŁO: Narodowe Zaduszki

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Narodowe Zaduszki

08.11.2016
autor: Ewa Elward (opr.)
Przed Wszystkimi Świętymi uczniowie szkoły podstawowej w Sieczychach odwiedzili groby nieznanych żołnierzy w Sieczychach i Zygmuntowie. 
Dzieci z kl. 0-III pod opieką wychowawców uprzątnęły groby i zapaliły znicze. Następnego dnia uczniowie kl. IV-VI również udali się do lokalnych miejsc pamięci narodowej. Minutą ciszy i zapaleniem zniczy uczcili tych, którzy polegli w walkach za wolność Polski: w wojnie polsko-bolszewickiej i podczas II wojny światowej. Po powrocie do szkoły wszyscy zatrzymali się przy płycie ku czci T. Zawadzkiego „Zośki” i tablicy upamiętniającej ofiary mieszkańców Sieczych podczas II wojny światowej. Poprzez głęboką zadumę oddali hołd patronowi szkoły i bohaterom lokalnym. Pamięć o tych, których już nie ma wśród nas, jest obowiązkiem nas wszystkich.
fot. PSP w Sieczychach
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na sportowo i ludowo (foto)

Na sportowo i ludowo (foto)

Na brak atrakcji nie mogli narzekać uczestnicy powiatowej, czwartej już, olimpiady osób niepełnosprawnych, która od kilku lat organizowana jest na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku z okazji Dnia Dziecka. Różnorodnym rozrywkom towarzyszyła piękna pogoda.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Po prostu miłość (foto)

DŁUGOSIODŁO: Po prostu miłość (foto)

Spektakl na podstawie przygód Karola - jednego z najsłynniejszych polskich filmowych kobieciarzy w niedzielę 12 lutego wystawił Teatr Gaudium. Publiczność bawiła się doskonale, patrząc na perypetie młodego podrywacza, wybuch wielkiej miłości, oczywiście, z happy endem. A ponieważ był to wieczór walentynkowy, nie mogło zabraknąć najpiękniejszych polskich przebojów o miłości.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zachęcam do wprowadzania danych na mapę

RZĄŚNIK: Zachęcam do wprowadzania danych na mapę

Gośćmi sesji rady gminy byli komendant powiatowy policji Michał Toporkiewicz i powiatowy koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Tomasz Marcinkiewicz. Zachęcali do współtworzenia internetowej mapy i udzielali instrukcji, jak to robić. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

Wójt Mieczysław Pękul otrzymał 20. absolutorium (niemal jednogłośnie, przy 1 głosie wstrzymującym się). Na sesji 27 czerwca przedstawił szczegółowe sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 r. Za najważniejsze uznał kierunki inwestowania: systematyczną rozbudowę kanalizacji, budowę i remonty świetlic, by każda wieś miała, gdzie się spotykać oraz dobry plan zagospodarowania przestrzennego (w Turzynie powstaje nowy magazyn, coraz więcej wydawanych jest pozwoleń na budowę domów).  
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku