DŁUGOSIODŁO: Najważniejsi są dobrze przygotowani pedagodzy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Najważniejsi są dobrze przygotowani pedagodzy (foto)

23.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Nauczyciele wszystkich gminnych szkół i przedszkoli spotkali się w piątek 20 października na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na nauczycielską uroczystość wójt i urzędnicy przyjechali prosto z Kongresu Związku Gmin Wiejskich, gdzie spotkali się z minister edukacji Anną Zalewską. Tematem była oczywiście reforma oświaty. – Ma być dobrze. My mówimy, że na dzień dzisiejszy nie jest źle – spotkanie podsumował Stanisław Jastrzębski. – Z panią minister rozmawialiśmy głównie o sposobie organizacji szkół, edukacji. Zgłosiłem uwagę, że to nie wszystko. Nie będzie dobrej edukacji bez należytych podstaw. A najważniejsi są dobrze przygotowani i zmotywowani pedagodzy. A my takich mamy. Cieszymy się, że możemy się dzisiaj z wami spotkać, podziękować za codzienną pracę, trud, złożyć najszczersze życzenia. 
Nagrody wójta otrzymali dyrektorzy: Zespołu Szkół w Stary Bosewie Beata Rydzewska, Gimnazjum Publicznego w Długosiodle Ewa Zawadzka, Szkoły Podstawowej w Długosiodle Urszula Kmoch, Szkoły Podstawowej w Blochach Danuta Bloch, Szkoły Podstawowej w Dalekiem Bożena Zasłona, Przedszkola Samorządowego w Długosiodle Barbara Gałązka. Na wniosek dyrektorów nagrodami wójta wyróżnione zostały także Justyna Jaworska z Przedszkola w Długosiodle i Danuta Zdziera z ZS w Starym Bosewie. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieczychach Jadwigę Pawłowską, w imieniu organu prowadzącego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, nagrodziła Ewa Krysiak.
- Sukces dyrektorów jest sukcesem nauczycieli – podkreśliła przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka. – Takich nauczycieli inne gminy mogą nam pozazdrościć. O nas, jako nauczycielach, świadczą nasi wychowankowie, a mam ich tu dziś multum. To znaczy, że spełniliśmy nasze zadania.
- Nasz sukces rzeczywiście jest sukcesem naszych pedagogów – w imieniu wyróżnionych głos zabrała Urszula Kmoch. – Dlatego bardzo wam dziękujemy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Mała, mazowiecka Kana Galilejska (foto)

BRAŃSZCZYK: Mała, mazowiecka Kana Galilejska (foto)

Kardynał Kazimierz Nycz w sobotę 26 sierpnia odwiedził Brańszczyk, by przewodniczyć Mszy św. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, patronki Polskiej Prowincji Księży Orionistów i uczestniczyć w obchodach 100. rocznicy urodzin śp. abp. Bronisława Dąbrowskiego – orionisty, biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej w latach 1962-1993 i wieloletniego sekretarza Konferencji Episkopatu Polski.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Kurpie Białe promują gminę (foto)

RZĄŚNIK: Kurpie Białe promują gminę (foto)

Klub Srebrnego Wieku w Rząśniku, w ramach konkursu ogłoszonego przez gminę na realizację zadań publicznych zakresie aktywizacji ludzi starszych „Tradycja i wiek nasza siła”, otrzymał 10.000 zł. Przeznaczył je głównie na zakup strojów dla zespołu „Kurpie Białe” oraz sfinansowanie wyjazdów na występy zespołu i wycieczki seniorów.
zobacz więcej
SOMIANKA: Podatki jak w 2017

SOMIANKA: Podatki jak w 2017

Radni na sesji 22 listopada zdecydowali, że podatki i opłaty lokalne w 2018 r. pozostaną na poziomie 2017 r. Na  program współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2018 r. przeznaczyli 12.000 zł. 4.400 zł dotacji otrzyma Gmina Wyszków na udzielanie bezpłatnych porad w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie osobom uzależnionym i współuzależnionym, mieszkańcom gminy Somianka.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Historii nie zmienimy, ale możemy zmienić przyszłość (foto)

DŁUGOSIODŁO: Historii nie zmienimy, ale możemy zmienić przyszłość (foto)

Tutaj Niemcy chcieli zatracić całą społeczność żydowską, ale tutaj też narodziła się nadzieja. Pamięć o przeszłości jest warunkiem do zbudowania lepszej przyszłości - 5 października mówił Simcha Frielich Najman, potomek jeden z licznych żydowskich rodzin, które przed wojną mieszkały w Długosiodle. W czwartek odsłonięto pomnik upamiętniający ludność żydowską - tysiąc osób, dorosłych i dzieci, wygnanych na początku II wojny światowej. W uroczystości wziął udział m.in. ambasador Izraela w Polsce.
zobacz więcej