DŁUGOSIODŁO: Najpiękniejsze palmy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Najpiękniejsze palmy (foto)

13.04.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Ze świętami wielkanocnymi - przede wszystkim religijnymi - wiążą się także różne tradycje powtarzane co roku, przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Jeden ze zwyczajów związany jest ze święceniem palm. Ta niedzielna uroczystość otwiera Wielki Tydzień. W przeszłości wierzono, że poświęcone palmy przynoszą szczęście i bogactwo. Dziś są przede wszystkim symbolem życia, które się odradza. Kiedy nadchodzi Niedziela Palmowa wiadomo już, że nadszedł czas, aby rozpocząć przygotowania do Wielkanocy.
W tym roku okazałe, pełne niezwykłego kunsztu plastycznego palmy wykonały Kluby Seniora „Jutrzenka”, „Akademia Aktywnych Seniorów”, „Bosewskie Starszaki”, „Strażnicy Tradycji”, „Złota Jesień”, „Niezapominajka” i „Zosieńka”, grupy nieformalne „Nasza Struga” i „SuperMamy”, Stowarzyszenie „Grądy Szlacheckie – Moja Wieś”, sołectwa: Wólka Grochowa, Kalinowo, Budy Przetycz, Znamiączki oraz chór parafialny, szkoły podstawowe w Długosiodle, Dalekiem, Sieczychach i Blochach, przedszkola samorządowe w Starym Bosewie i Długosiodle, Zespół Szkół w Starym Bosewie i Gimnazjum Publiczne w Długosiodle.
Jak zwykle, wykonawcy wykazali się inwencją twórczą i podczas uroczystej Mszy Św. zaprezentowali prawdziwe arcydzieła.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom