DŁUGOSIODŁO: Muzyczne popołudnie (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Muzyczne popołudnie (foto)

12.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Przyjemne muzyczne popołudnie spędzili uczestnicy koncertu słuchaczy Ogniska Muzycznego oraz Studia Piosenki.
 
Zarówno muzycy, jak i wokaliści szkolą się w Centrum Kultury, pod okiem Zbigniewa Zdunka. - To najmilsze dni w roku, kiedy możemy się wszyscy spotkać - powitał zebranych na piątkowym koncercie. - Wszyscy zdali egzamin i publicznie pokażą, czego się nauczyli.
Koncert podsumowujący półrocze rozpoczęły Seniorinki, które zaśpiewały „W siną dal” i „Pytasz mnie, co ci dam”. O Myszce Miki i psie Bemolu zaśpiewały Weronika Sędzińska i Kinga Tomaszewska. Najmłodszy wokalista Dawid Kruszewski zaśpiewał o wiośnie i starym Donaldzie, który miał farmę; najmłodsza wokalistka Maja Szyba - o piórze i panu czarodzieju. Koncert zakończyła Anna Chędoszko-Papis, utworami „Gdy zakochałam się” oraz „Tak bym chciała kochać już”.
Podczas koncertu zaprezentowali się także młodzi pianiści: Michał Papis, Bartosz Papis, Kuba Kuty, Weronika Sędzińska, Michał Szyba, Damian Ordak, Laura Grzywacz i Olga Ludwikowska. Można było usłyszeć utwory m.in. Ferenca Liszta, Jakuba Offenbacha, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Fryderyka Chopina, Carla Czernego, czy Muzio Clementiego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Rolnicy, to wasze święto (foto)

SOMIANKA: Rolnicy, to wasze święto (foto)

Dożynki gminy Somianka w tym roku odbyły się w Kręgach, na pięknym terenie przy szkole, w niedzielę 27 sierpnia. Kosztowało to sporo pracy, ale było warto. Po dziękczynnej Mszy św. włodarze gminy i starostowie dożynek podzielili się chlebem z mieszkańcami i gośćmi, wśród nich znaleźli się m.in. wójtowie sąsiednich gmin, europoseł, starosta, ksiądz proboszcz. Były nagrody i medale, konkursy i zabawy. Na scenie królowało disco polo, a publiczność świetnie się bawiła do wieczora. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Orkiestra w rytmie serc (foto)

DŁUGOSIODŁO: Orkiestra w rytmie serc (foto)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Długosiodle wygrała ponad 12 tys. zł. Tyle zebrano łącznie z licytacji, zabawy fantowej i zbiórki do puszek. Było niezbyt zimno, wesoło, śpiewnie i tanecznie. 
zobacz więcej
SOMIANKA: To gmina nie ma nic do gadki?! (foto)

SOMIANKA: To gmina nie ma nic do gadki?! (foto)

Nowa ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków nakłada na gminy szereg nowych obowiązków. Jednym z nich jest uchwalenie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Dlatego rada gminy przyjęła stosowną uchwałę na lata 2018-2021.
zobacz więcej
SOMIANKA: W świątecznej scenerii i atmosferze (foto)

SOMIANKA: W świątecznej scenerii i atmosferze (foto)

Długo oczekiwane otwarcie targowiska w Somiance odbyło się w sobotę 7 grudnia – w świątecznej scenerii i atmosferze. Mikołaj rozdawał dzieciom cukierki i robił sobie z nimi zdjęcia. Prawie każdy wychodził z hali z pięknym stroikiem, bombką czy inną oryginalną ozdobą świąteczną. Święta to także prezenty – takim prezentem dla walczących o życie nauczycielki i uczennicy szkoły w Olszance były zebrane dla nich środki finansowe i zarejestrowani w bazie potencjalni dawcy szpiku kostnego. Zebrano 4.500 zł, w bazie DKMS zarejestrowało się 15 osób.
zobacz więcej
Zitcom