DŁUGOSIODŁO: Muzyczne popołudnie (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Muzyczne popołudnie (foto)

12.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Przyjemne muzyczne popołudnie spędzili uczestnicy koncertu słuchaczy Ogniska Muzycznego oraz Studia Piosenki.
 
Zarówno muzycy, jak i wokaliści szkolą się w Centrum Kultury, pod okiem Zbigniewa Zdunka. - To najmilsze dni w roku, kiedy możemy się wszyscy spotkać - powitał zebranych na piątkowym koncercie. - Wszyscy zdali egzamin i publicznie pokażą, czego się nauczyli.
Koncert podsumowujący półrocze rozpoczęły Seniorinki, które zaśpiewały „W siną dal” i „Pytasz mnie, co ci dam”. O Myszce Miki i psie Bemolu zaśpiewały Weronika Sędzińska i Kinga Tomaszewska. Najmłodszy wokalista Dawid Kruszewski zaśpiewał o wiośnie i starym Donaldzie, który miał farmę; najmłodsza wokalistka Maja Szyba - o piórze i panu czarodzieju. Koncert zakończyła Anna Chędoszko-Papis, utworami „Gdy zakochałam się” oraz „Tak bym chciała kochać już”.
Podczas koncertu zaprezentowali się także młodzi pianiści: Michał Papis, Bartosz Papis, Kuba Kuty, Weronika Sędzińska, Michał Szyba, Damian Ordak, Laura Grzywacz i Olga Ludwikowska. Można było usłyszeć utwory m.in. Ferenca Liszta, Jakuba Offenbacha, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Fryderyka Chopina, Carla Czernego, czy Muzio Clementiego.
PWiK
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom