DŁUGOSIODŁO: Młodzież zapobiega pożarom (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Młodzież zapobiega pożarom (foto)

11.02.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP już po raz 40. zorganizował Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje gminne turnieju przeprowadziło Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.
Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Do udziału w gminnych eliminacjach zgłosiło się 12 uczestników ze szkół podstawowych oraz 8 gimnazjalistów. Turniej składał się z dwóch etapów: testu pisemnego, który pisali wszyscy uczestnicy oraz z części ustnej, do której awansowało po 5 najlepszych uczestników z kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Najlepszym okazał się Dominik Turowski, II miejsce - Jagna Adrusiuk, III - Wiktoria Skarpetowska, wszyscy z SP w Długosiodle. W kategorii szkół gimnazjalnych największą wiedzą wykazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Karolina Szymańska (Długosiodło), II miejsce wywalczyła Julia Majewska (Długosiodło), III - Bartłomiej Andryszczyk (Stare Bosewo).
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: prezes OSP w Długosiodle Sylwester Suchta, naczelnik OSP w Długosiodle Stanisław Kacpura, dyr. GCIKSiR Ewa Krysiak oraz inspektor ds. kultury i sportu Rafał Pawłowski.
Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość