DŁUGOSIODŁO: Mityng recytatorski (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Mityng recytatorski (foto)

01.05.2018
autor: Przedszkole w Długosiodle
27 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle odbył się czwarty już w tym roku szkolnym Mityng Recytatorski. W związku ze zbliżającymi się świętami: Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja tematem wierszy prezentowanych przez dzieci była Polska. 
Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie dzieci z poszczególnych grup recytowały wierszyki i śpiewały piosenki o naszych symbolach narodowych, pięknie przyrody polskiej, o stolicy i różnych, polskich miastach. Dzięki galowym strojom wszystkich przedszkolaków i tematyce utworów spotkanie miało bardzo uroczysty charakter, oddający w pełni powagę tych świąt. 
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Konkurs kulinarny

DŁUGOSIODŁO: Konkurs kulinarny

Do 16 października można zgłaszać się do drugiego konkursu kulinarnego „Podróż w krainę tradycyjnego smaku. Szlakiem dziedzictwa kulinarnego”, który odbędzie się 20 października o godz. 11 w świetlicy wiejskiej w Grądach Szlacheckich.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK, tutaj wszystko się zaczęło (foto)

BRAŃSZCZYK, tutaj wszystko się zaczęło (foto)

- pod takim hasłem w Brańszczyku w niedzielę 13 sierpnia odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia nominacji (27 sierpnia 1917) na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego w odrodzonej Polsce sędziego Stanisława Srzednickiego herbu Pomian, urodzonego 8 maja 1840 r. w Brańszczyku. W uroczystości uczestniczyła m.in. praprawnuczka sędziego Agnieszka Battelli, założycielka fundacji  jego imienia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Bóg się rodzi w człowieku (foto)

BRAŃSZCZYK: Bóg się rodzi w człowieku (foto)

Jasełka plenerowe, na które już od 12 lat zaprasza Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku, bez wątpienia są wyjątkowym wydarzeniem, które ma już swoją niemałą publiczność. Nie inaczej było w tym roku. Niedzielny wieczór, 17 grudnia, wiele osób poświęciło chwili refleksji nad sensem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Biblioteka w liczbach

BRAŃSZCZYK: Biblioteka w liczbach

Z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku oraz czterech filii: w Porębie, Trzciance, Białymbłocie i Turzynie korzysta 907 czytelników, którzy w 2015 r. dokonali 16.689 wypożyczeń. Na tle innych bibliotek dane sprawdzające jej funkcjonowanie dobrze wyglądają.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom