DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy o gminie

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy o gminie

09.10.2016
autor: Ewa Elward
Gmina zamierza opracować program rewitalizacji. Mieszkańcy otrzymali możliwość jego współtworzenia. Wypełnili prawie 500 ankiet, w których wskazali najważniejsze potrzeby i problemy gminy. Dokument może być gotowy jeszcze w tym roku. 
Rewitalizacja to odnowienie i znalezienie nowego przeznaczenia zniszczonego obiektu czy obszaru, dzięki czemu staje się wartościowy, funkcjonalny i dostosowany do potrzeb ludzi. Program ma opisywać gminę właśnie pod kątem takich potrzeb. Na jego podstawie gmina będzie mogła ubiegać się o dofinansowania z różnych źródeł. 
Ankiety były rozprowadzane we wszystkich sołectwach. Najwięcej spłynęło z Długosiodła i Starego Bosewa. Wskazano w nich jako miejsca do rewitalizacji: świetlicę wiejską w Marianowie i budynek byłej szkoły w Chrzczance Włościańskiej. W programie znajdą się inwestycje i akcje społeczne, określone na podstawie pytań o problemy związane z jakością życia (np. poczucie bezpieczeństwa, estetyka otoczenia, stan środowiska czy baza kulturalno-edukacyjna), ekonomiczne (miejsca pracy, tereny inwestycyjne), społeczne (patologie, aktywność społeczna, integracja lokalnej społeczności, bezrobocie, ubóstwo).
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość