DŁUGOSIODŁO: Maseczki obowiązkowe (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Maseczki obowiązkowe (foto)

06.04.2020
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. GCIKSiR
Od 10 kwietnia w Gminie Długosiodło będzie obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek. Do mieszkańców trafią maseczki szyte przez pracowników Centrum Kultury, Biblioteki i wolontariuszy. Na drukarce 3D powstają też przyłbice.
 
Akcję szycia maseczek centrum i biblioteka rozpoczęły w piątek 3 kwietnia. Odzew na apel o wypożyczenie maszyn do szycia był natychmiastowy. Maseczki pracownicy szyją zarówno w centrum i bibliotece, jak i w domach, by nie robić zbyt dużego skupiska ludzi. Mocno zaangażowały się również dwie wolontariuszki Dorota Grzonek i Kinga Biernat.
Pierwsza partia maseczek już trafiła do gminnych instytucji. Kolejne bezpłatnie trafią do mieszkańców.
Przydadzą się, bo od 10 kwietnia w gminie będzie obowiązek noszenia maseczek. "W związku z rosnącym zagrożeniem wirusem Sars-CoV-2 zwracam się z prośbą o zaopatrzenie się w maseczki (zachęcam do uszycia maseczek bawełnianych wielorazowego użytku) i od dnia 10.04.2020 r. wprowadzam na terenie gminy Długosiodło dla mieszkańców i osób przebywających obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek w miejscach publicznych, w szczególności w kontaktach z innymi ludźmi” - czytamy w komunikacie wójta Stanisława Jastrzębskiego.
W Centrum Kultury na drukarce 3D powstają też przyłbice. Centrum pozyskało sprzęt 2 lata temu w ramach projektu finansowanego przez marszałka województwa.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Rozpoznawali nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa

SOMIANKA: Rozpoznawali nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa

18 nauczycieli i 2 pracowników Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej przyniosło swoje zdjęcia z dzieciństwa, które zostały zaprezentowane na wystawie. Zadaniem uczniów było rozpoznanie, kto jest na każdym ze zdjęć.  Zwycięzcą konkursu został gimnazjalista Patryk Słowikowski.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nawałnica w Tuchlinie (foto)

BRAŃSZCZYK: Nawałnica w Tuchlinie (foto)

Najstarsi mieszkańcy wsi nie potrafią nazwać zjawiska meteorologicznego, które 28 maja br. wystąpiło na terenie Tuchlina i Nowych Bud. W ciągu kilku minut widoczność ograniczyła się do 20 cm, nastąpiło gradobicie i wiatr, którego siła powalała z łatwością grube, zdrowe drzewa. Bez względu na to, czy była to potężna nawałnica, czy trąba powietrzna (jak twierdzi większość mieszkańców), skutki wtorkowego załamania pogody odczuli wszyscy mieszkańcy Tuchlina i Bud Nowych. Uszkodzone zostały linie energetyczne, ogrodzenia oraz budynki zarówno mieszkalne, jak i gospodarcze.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Znów można biegać na nartach w Mostówce

ZABRODZIE: Znów można biegać na nartach w Mostówce

Wreszcie jest śnieg i miłośnicy narciarstwa biegowego mogą znowu korzystać z tras przygotowanych w Mostówce i Anastazewie przez Gminę Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Bal karnawałowy przedszkolaków (foto)

DŁUGOSIODŁO: Bal karnawałowy przedszkolaków (foto)

O tym, że prawie każde dziecko bardzo lubi taniec, wiedzą chyba wszyscy. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle też uwielbiają taniec i zabawę więc 8 lutego sala Gminnego Centrum Kultury aż huczała od skocznej muzyki, tupotu tańczących nóg i okrzyków radości.
zobacz więcej
Zitcom