DŁUGOSIODŁO: Jesteście już uczniami (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Jesteście już uczniami (foto)

12.11.2018
autor: Katarzyna Pawłowska
Ślubowanie i pasowanie na ucznia było dla pierwszaków Zespołu Szkół w Starym Bosewie jednym z najważniejszych szkolnych dni.
W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie Szkoły Podstawowej i dzieci z Przedszkola, rodzice i nauczyciele.
Uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny wyrażony piosenką i wierszem, w którym przypomnieli wszystkim, jak należy zachowywać się w szkole, a także wykazali się znajomością zasad ruchu drogowego. Jako młodzi patrioci pokazali, jak ważna jest dla nich Ojczyzna oraz wartości narodowe. Egzamin na ucznia zdali wzorowo!
Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie dyrektor Beata Rydzewska dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Na prośbę rodziców ks. Kanonik Zygfryd Żebrowski udzielił pierwszakom błogosławieństwa. Dodatkowo radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i dyrektor WORD Mirosław Augustyniak przypomniał w krótkiej pogadance o ważnej roli noszenia odblasków oraz bezpieczeństwie na drodze.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele cennych upominków. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Dla spokoju i bezpieczeństwa (foto)

ZABRODZIE: Dla spokoju i bezpieczeństwa (foto)

Nową drogę w Lipinach oficjalnie otwarto 30 kwietnia. Odcinek ma wprawdzie nieco ponad pół kilometra, jednak dla mieszkańców ma duże znaczenie. Dzięki inwestycji rolnicy mają lepszy dojazd do pół, jest to też początek przyszłego połączenia drogi z ul. Bankową.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Długa droga do niepodległości (foto)

RZĄŚNIK: Długa droga do niepodległości (foto)

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Bielinie 10 listopada odbyła się okolicznościowa akademia. Wystąpili w niej uczniowie klas IV, V i VI.
zobacz więcej
SOMIANKA: Tradycyjne ciasta i nalewki

SOMIANKA: Tradycyjne ciasta i nalewki

Organizatorzy Dożynek Gminnych, które odbędą się w niedzielę  21 sierpnia na placu przy kościele w Woli Mystkowskiej, zapraszają do udziału w corocznych konkursach: „Nalewka tradycyjna” oraz „Ciasta z przepisów babuni”. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance do 17 sierpnia do godz. 16. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku