DŁUGOSIODŁO: Jesteście już uczniami (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Jesteście już uczniami (foto)

12.11.2018
autor: Katarzyna Pawłowska
Ślubowanie i pasowanie na ucznia było dla pierwszaków Zespołu Szkół w Starym Bosewie jednym z najważniejszych szkolnych dni.
W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie Szkoły Podstawowej i dzieci z Przedszkola, rodzice i nauczyciele.
Uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny wyrażony piosenką i wierszem, w którym przypomnieli wszystkim, jak należy zachowywać się w szkole, a także wykazali się znajomością zasad ruchu drogowego. Jako młodzi patrioci pokazali, jak ważna jest dla nich Ojczyzna oraz wartości narodowe. Egzamin na ucznia zdali wzorowo!
Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie dyrektor Beata Rydzewska dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Na prośbę rodziców ks. Kanonik Zygfryd Żebrowski udzielił pierwszakom błogosławieństwa. Dodatkowo radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i dyrektor WORD Mirosław Augustyniak przypomniał w krótkiej pogadance o ważnej roli noszenia odblasków oraz bezpieczeństwie na drodze.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele cennych upominków. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom