DŁUGOSIODŁO: Jesteście już uczniami (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Jesteście już uczniami (foto)

12.11.2018
autor: Katarzyna Pawłowska
Ślubowanie i pasowanie na ucznia było dla pierwszaków Zespołu Szkół w Starym Bosewie jednym z najważniejszych szkolnych dni.
W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie Szkoły Podstawowej i dzieci z Przedszkola, rodzice i nauczyciele.
Uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny wyrażony piosenką i wierszem, w którym przypomnieli wszystkim, jak należy zachowywać się w szkole, a także wykazali się znajomością zasad ruchu drogowego. Jako młodzi patrioci pokazali, jak ważna jest dla nich Ojczyzna oraz wartości narodowe. Egzamin na ucznia zdali wzorowo!
Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie dyrektor Beata Rydzewska dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Na prośbę rodziców ks. Kanonik Zygfryd Żebrowski udzielił pierwszakom błogosławieństwa. Dodatkowo radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i dyrektor WORD Mirosław Augustyniak przypomniał w krótkiej pogadance o ważnej roli noszenia odblasków oraz bezpieczeństwie na drodze.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele cennych upominków. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

Tylu najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo kraju jeszcze u nas nie było. Sam minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak w poniedziałek 19 grudnia przyjechał do Zabrodzia, by otworzyć posterunek policji. Towarzyszyło mu najwyższe kierownictwo policji, z komendantem głównym na czele.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

Wójt Mieczysław Pękul otrzymał 20. absolutorium (niemal jednogłośnie, przy 1 głosie wstrzymującym się). Na sesji 27 czerwca przedstawił szczegółowe sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 r. Za najważniejsze uznał kierunki inwestowania: systematyczną rozbudowę kanalizacji, budowę i remonty świetlic, by każda wieś miała, gdzie się spotykać oraz dobry plan zagospodarowania przestrzennego (w Turzynie powstaje nowy magazyn, coraz więcej wydawanych jest pozwoleń na budowę domów).  
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy o gminie

DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy o gminie

Gmina zamierza opracować program rewitalizacji. Mieszkańcy otrzymali możliwość jego współtworzenia. Wypełnili prawie 500 ankiet, w których wskazali najważniejsze potrzeby i problemy gminy. Dokument może być gotowy jeszcze w tym roku. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Zostawili cząstkę siebie (foto)

SOMIANKA: Zostawili cząstkę siebie (foto)

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej 24 czerwca wręczono Medale Pro Patria. Ze szkołą pożegnała się 19-osobowa grupa absolwentów gimnazjum.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche