Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
DŁUGOSIODŁO: Jest szansa na gminny żłobek

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Jest szansa na gminny żłobek

26.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina pozyskała prawie 1 mln zł dofinansowania na budowę żłobka. - Chcielibyśmy najpierw spytać rodziców, czy rzeczywiście z tego żłobka chcieliby korzystać - zapowiada wójt Stanisław Jastrzębski.
 
Żłobek miałby powstać przy Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle. Inwestycja miałaby więc polegać na rozbudowie istniejącego budynku. Wspólna byłaby m.in. kuchnia, co ograniczyłoby koszty.
Jest duża szansa, że przedsięwzięcie poprawiłoby również warunki przedszkola, które nie mieści wszystkich chętnych, a i tak 5- i 6-latki przeprowadziły się już do sąsiedniej szkoły. - Ta inwestycja ma służyć nie tylko powstaniu nowej placówki, ale również poprawieniu warunków obecnego przedszkola. Ale zdajemy sobie sprawę, że wszystko zależy od rodziców, jak do tego podejdą - na ostatniej sesji rady gminy podkreślił wójt. - Chcielibyśmy najpierw spytać rodziców, czy rzeczywiście z tego żłobka chcieliby korzystać. Jeżeli tak, to ta inwestycja ma sens. Jeżeli nie, to należy odpowiedzieć sobie na pytanie: po co to robimy?
Obecnie gmina jest na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej i kosztorysu. Przygotowuje też informację do rodziców z prośbą o wstępną deklarację.
Żłobek byłby płatny. - Postaramy się, żeby rodzice płacili jak najmniej - dodaje zastępczyni wójta Ewa Karczewska.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Finał "Szpikowej Paczki" (foto)

RZĄŚNIK: Finał "Szpikowej Paczki" (foto)

Apel podsumowujący akcję „Szpikowa Paczka”, w którym uczestniczyli wyjątkowi goście –  Tomasz Zimoch, dziennikarz i komentator sportowy, polityk, uczestnik Tańca z Gwiazdami, z żoną Agnieszką – odbył się 29 listopada w Szkole Podstawowej w Porządziu. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

Z dniem 21 marca wójt Wiesław Przybylski zwolnił ze stanowiska zastępcy wójta Marka Zdziarstka. „Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy. Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie” – napisał wójt w zarządzeniu, które ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej 26 marca. Podano w nim dwie przyczyny zwolnienia. Pierwszą jest fakt, że Marek Zdziarstek nie zaprzestał działalności gospodarczej, a jedynie ją zawiesił. Drugą – „podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym”. Jak dowiedzieliśmy się od wójta, nie zamierza na razie powoływać nowego zastępcy.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

Zespół ludowy „Kurpie Białe” z Rząśnika uczestniczył w nagrywaniu  filmu Darii Galant „W jasnym niebie przebywam”, który powstawał w domu-pracowni pisarki Olchowe Łąki w Długosiodle-Folwarku. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Pisarka, blogerka, eseistka...

RZĄŚNIK: Pisarka, blogerka, eseistka...

Gościem Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśniku, w piątek 27 września, była autorka powieści obyczajowych pani Monika A. Oleksa.
zobacz więcej