DŁUGOSIODŁO: I ten zachwyt serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: I ten zachwyt serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać (foto)

17.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Chyba nic nie buduje klimatu świąt Bożego Narodzenia tak, jak śpiew kolęd. Po południu 17 grudnia w Centrum Kultury zrobiło się bardzo świątecznie dzięki Gminnemu Przeglądowi Kolęd i Pastorałek. 
Przegląd odbył się w niedzielę, dzięki czemu występy dzieci mogli podziwiać ich rodzice, babcie i dziadkowie. - Pewnie nikt nie potrafi sobie wyobrazić bożonarodzeniowego klimatu bez dźwięków kolęd i pastorałek. Słuchanych, śpiewanych głośno, nuconych z cicha. Ich początkiem staje się zachwyt nad miłością, która „Ciałem się stała” i ten zachwyt serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać – zauważyła prowadząca przegląd dyrektor Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji Ewa Krysiak. Witając młodych artystów, apelowała: - Nie traktujmy tego jako wielkiego przeglądu, tylko przyjemność ze śpiewania.
Występy – jedne wesołe, inne refleksyjne – oceniało jury: Andrzej Sówka, Grzegorz Kruciński, Adam Rosiński i Jolanta Szyszkowska.
W najmłodszej kategorii wiekowej (przedszkola i zerówki) na przeglądzie powiatowym gminę Długosiodło będzie reprezentowała Nina Machnowska z Przedszkola Samorządowego w Starym Bosewie. II miejsce zajęli Jagoda Nisio, Wojciech Nisio i Jakub Pakieła z Oddziału Przedszkolnego w Sieczychach, III – Milena Grzymkowska i Piotr Komar z Oddziału Przedszkolnego w Dalekiem.
Wykonanie pastorałki „Świecą gwiazdki nad stajenką” zapewniło wygraną – w kategorii klas I – III - uczniom Szkoły Podstawowej w Długosiodle: Aleksandrze Icińskiej, Paulinie Karpińskiej, Dominice Kobiałce, Maciejowi Długołęckiemu i Piotrowi Kośnikowi. II miejsce jury przyznało Weronice Sędzińskiej i Kai Kęcik z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, III – Mateuszowi Owsiakowi i Krzysztofowi Szredzińskiemu ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle – Katarzyna Filipiak, Kinga Nowak, Agata Rosińska, Michał Bloch i Jakub Rychlicki - zajęli I miejsce również w kategorii klas IV – VI. I znów II miejsce zajął Zespół Szkół w Starym Bosewie: Aleksandra Łobacz i Kajetan Kęcik, III – Szkoła Podstawowa w Dalekiem: Dagmara Ciuchta, Patrycja Majewska, Aleksandra Dzik, Zuzanna Nasiadko i Wiktoria Dziel.
Bardzo nastrojowa zrobiło się podczas wykonań w najstarszej kategorii wiekowej, klas VII i gimnazjów. Kolędę „Triumfy Króla Niebieskiego” i I miejsce wyśpiewali uczniowie Zespołu Szkół w Starym Bosewie: Kamila Kiełczewska, Patrycja Michalak, Zuzanna Piórkowska i Damian Ordak. II miejsce zajęli Aleksandra Kot, Amelia Kwiatkowska, Julita Wilczyńska, Magdalena Bedecka i Bartosz Jagiełło ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, III – Beata Sarnacka, Anna Szpondowska i Gabriela Stysiak ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach.
Oczekiwanie na wyniki przeglądu umiliło dzieciom przedstawienie „Okulary Świętego Mikołaja” w wykonaniu formacji „Te-Art”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość