DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

23.04.2018
autor: Przedszkole w Długosiodle
22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle w tygodniu poprzedzającym Dzień Ziemi w każdej grupie odbywały się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotą segregowania śmieci.
20 kwietnia odbył się występ artystyczny dzieci z grupy „Prosiaczki”, podczas którego przedszkolaki, słowami wierszy i piosenki, przypomniały wszystkim o szanowaniu roślin i zwierząt, segregowaniu odpadów, oszczędzaniu wody.
Podczas spotkania podsumowano akcję zbiórka makulatury i ogłoszono wyniki konkursu ekologicznego „Zróbmy z niczego coś oryginalnego”. Zbiórka makulatury trwała przez trzy miesiące. Najwięcej makulatury zebrała Maria Mikołajczyk, II miejsce zajął Bartosz Klejna, III – Franciszek Gołębiewski. Opiekunami akcji była Justyna Jaworska i Aneta Karamuz.
W konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Ewę Kachel dzieci wraz z rodzicami wykonały bardzo pomysłowe prace z surowców wtórnych. Wśród dzieci 3-letnich I miejsce zajęła Hanna Dziel, II miejsce Zuzanna Plakwicz, III – Aleksander Gałka, wyróżnienie otrzymał Kamil Karpiński. W kategorii 4-latków: I miejsce Filip Rosiński, wyróżnienie – Marcel Jaworski. Dzieci 5-letnie: I miejsce Laura Mierzejewska, II ex aequo Lidia Karpińska i Karol Szredziński, III- Michał Rosiński. Wyróżnienie otrzymał Antoni Dziel. Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi był ekologiczny przemarsz ulicami Długosiodła.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną