DŁUGOSIODŁO: Dzień Kobiet (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Dzień Kobiet (foto)

12.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
8 marca to – przynajmniej dla pań - jeden z najprzyjemniejszych dni w roku, kiedy mogą się poczuć docenione. Aby go jeszcze bardziej uprzyjemnić, gmina zaprosiła panie na specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet.  
 
Było to ostatnie w najbliższym czasie wydarzenie w Centrum Kultury. Po decyzji rządu, wszystkie zajęcia zostały odwołane. Zresztą już niedzielna impreza budziła pewne obawy organizatorów. Jak się jednak okazało - niepotrzebnie. Panie szczelnie wypełniły salę widowiskową. - Cieszę się, że nikogo nie wystraszył koronawirus - powitała dyrektor GCIKSiR Ewa Krysiak. - Drogie panie, dziś nasze święto. To dobrze, że jest w roku taki wyjątkowy dzień.
Do tego, jak wyjątkowe są kobiety przekonywali uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie, w żartobliwym programie przygotowanym pod kierunkiem Marzeny Długołęckiej. Można było usłyszeć piosenki o kobietach, żarty, ale też znane prawdy, jak np. ta, że życie kobiety dzieli się na siedem etapów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, nastolatka, młoda kobieta, młoda kobieta i... młoda kobieta. - Niech każdy dzień będzie kwiatem, który zakwita w waszych rękach - zgromadzonym młodym kobietom życzyła męska część uczniowskiej społeczności.
W drugiej części koncertu zrobiło się nieco poważniej, bowiem na scenę wyszli absolwenci Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu oraz Artyści Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis. Do Długosiodła przyjechali z programem „Perły muzyki wokalnej”, a więc najpiękniejszymi utworami gatunku muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.
Ich koncert rozpoczął blok operetkowy, a głównym motywem operetek jest miłość. A jak miłość, to i kobieta... Panie nuciły wraz z artystami m.in. "W rytm walczyka serca śpiewa" z "Księżniczki czardasza", "Kto me usta całuje, ten śni" z "Giuditty", "Wielka sława to żart" z "Barona Cygańskiego". Wstępem do drugiego bloku, musicalowego był utwór "Gdybym był bogaczem" ze "Skrzypka na dachu". Nie mogło zabraknąć pieśni "Usta milczą, dusza śpiewa", "Przetańczyć całą noc", czy utworów ze słynnego musicalu "West Side Story".
Dla mieszkanek gminy Długosiodło wystąpili: Barbara Tritt, Marta Sołtys, Damian Suchożebrski, Bartosz Gorzkowski, a na fortepianie akompaniował Szymon Tritt.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Turniej bezpieczeństwa (foto)

DŁUGOSIODŁO: Turniej bezpieczeństwa (foto)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle będą reprezentowali gminę w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gminny etap odbył się 16 kwietnia w Zespole Szkół w Starym Bosewie.
zobacz więcej
SOMIANKA: Przegląd na poziomie europejskim

SOMIANKA: Przegląd na poziomie europejskim

Uczniowie ze szkół w Jackowie Górnym, Somiance i Woli Mystkowskiej zostali laureatami XXI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Będą reprezentować gminę na powiatowym przeglądzie, który odbędzie się 22 stycznia. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Bocian nie opuszcza jeszcze Gniazda

BRAŃSZCZYK: Bocian nie opuszcza jeszcze Gniazda

Jak już informowaliśmy, Stowarzyszenie Bocian Kris, decyzją wójta, do końca stycznia miało opuścić użyczony mu przez gminę lokal w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, nazywany „Gniazdem”. Na nadzwyczajnej sesji rady gminy 8 stycznia wójt Wiesław Przybylski zaprosił wszystkich członków stowarzyszenia na spotkanie, do którego dosżło  20 stycznia. Ponieważ przedstawione stowarzyszeniu propozycje nowej lokalizacji nie były zbyt konkretne, „Gniazdo” w dotychczasowym miejscu może pozostać do 20 lutego. – Jedno jest pewne, pozostajemy w Brańszcyzku – mówi NW prezes stowarzyszenia Piotr Deptuła.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Ciężko, ale trzeba było dobiec (foto)

ZABRODZIE: Ciężko, ale trzeba było dobiec (foto)

65 osób (62 biegaczy, 8 z terenu gminy, oraz 3 maszerujące z kijkami) wzięło udział w III Festiwalu Biegowym „Wzdłuż Mieniugi i wrzosowisk Mostówki”, który odbył się w sobotę 15 czerwca. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną

Najczęściej komentowane

Zitcom