DŁUGOSIODŁO: Dla Michałka wygrali prawie 3 tysiące złotych (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Dla Michałka wygrali prawie 3 tysiące złotych (foto)

19.10.2020
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. SB, GCIKSiR w Długosiodle
Do wielkiej akcji zbierania środków na leczenie małego Michałka Boguckiego, chorego na SMA typu 1, włączyli się piłkarze. Podczas sobotniego (17 października) turnieju charytatywnego w Starym Bosewie udało się zebrać 2.942 zł.
 
O walce rodziców Michałka o zdrowie malucha pisaliśmy już wielokrotnie. „Stanęliśmy przed życiowym wyzwaniem. Musimy ratować nasze dziecko, ale dostępne leczenie to w naszym przypadku za mało… Potrzebujemy zdecydowanego uderzenia w chorobę, a naszą jedyną szansą jest terapia genowa, która daje nadzieję na zatrzymanie rozwoju choroby” - informują rodzice. - „To dla naszego synka ratunek, którego potrzebujemy właściwie natychmiast! Niestety, na naszej drodze stanął ogromny mur - kosztorys leczenia. Koszt leczenia jest niewyobrażalnie wysoki - dla nas zebranie takiej kwoty brzmi, jakby ktoś powiedział, że podaruje nam gwiazdkę z nieba… Sami nie mamy szans!”
Odzew i chęć niesienia pomocy ze strony mieszkańców powiatu wyszkowskiego są bardzo duże. Do akcji wkroczyli też miłośnicy piłki nożnej, którzy zaprosili do udziału w turnieju szóstek piłkarskich. To miało być nie tylko święto pomocnych serc, ale też sportowców i kibiców. Plany popsuły - ale na szczęście całkowicie ich nie zniweczyły - nowe obostrzenia epidemiologiczne.
Do udziału zgłosiło się kilka drużyn z gminy Długosiodło i okolicznych miejscowości. Gdy na boisku wyciskali siódme poty, w skarbonce rosła kwota środków, które zostaną przeznaczone na leczenie Michałka.
Ze zwycięskim pucharem orlik w Starym Bosewie opuściła drużyna BBS w składzie: Piotr Brejnak, Krystian Andryszczyk, Patryk Deptuła, Tomasz Jachna, Patryk Bączek, Piotr Rosiński, Piotr Kowalczyk i Piotr Prabucki.
Piłkarskiego talentu nie zmarnowały Zmarnowane Talenty, które zajęły II miejsce: Błażej Grabowski, Dominik Gut, Dawid Karp, Piotr Srokowski, Adrian Borkowski, Bartosz Samsel, Tomasz Radzki i Igor Oleksiak.
III miejsce zajęła drużyna Apollo Talents: Damian Kielak, Eryk Gąsecki, Kryspin Kisiel, Kacper Archacki, Antoni Depta i Jakub Sejbuk.
Przypominamy, że zbiórka dla Michałka prowadzona jest przez stronę: www.siepomaga.pl (KLIKNIJ, aby przejść).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość