DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

02.08.2019
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Kwartet smyczkowy The Strings tworzą cztery piękne kobiety: Anna Boniecka, Paulina Różańska, Sylwia Mróz i Dorota Woźniak-Mocarska oraz ich instrumenty: skrzypce, altówka i wiolonczela. Różnorodność muzyki oraz wielki profesjonalizm artystek dały publiczności zgromadzonej w niedzielne popołudnie w parku ogromną dawkę niezapomnianych wrażeń muzycznych. Był to drugi koncert z cyklu Parkowa Filharmonia. Trzeci i ostatni - „Koncert trzech tenorów” - w najbliższą niedzielę 4 sierpnia.
 
Najsłynniejsze tematy muzyki klasycznej i rozrywkowej, pochodzące z różnych stron świata i różnych epok przykuły uwagę nie tylko publiczności zgromadzonej przed sceną. Skusiły również tych, którzy zupełnie przypadkiem pojawili się w parku w ciepłe, niedzielne popołudnie. Nie dało się po prostu przejść obok tego wydarzenia obojętnie. Zabrzmiało bowiem m. in. słynne Preludium Te Deum Marca-Antoine’a Charpentiera, Eine Kleine Nacht Music Wolfganga Amadeusza Mozarta, Usta milczą dusza śpiewa Franza Lehara, Habanera z suity Carmen Georgesa Bizeta, Taniec węgierski Johannesa Bramsa, Libertango Astora Piazzoli, walc z filmu Noce i Dnie, Kankan Jacquesa Offenbacha i wiele innych pięknych kultowych utworów klasycznych. Różnorodność repertuaru pozwoliła słuchaczom doświadczyć wielu estetycznych przeżyć, wynikających z obcowania z muzyką na żywo, w dodatku na łonie natury. Koncert zakończyły gromkie brawa publiczności w podziękowaniu za ogromny kunszt muzyczny artystek.
A już w najbliższą niedzielę koncert zamykający cykl „Parkowej Filharmonii”. O godz. 17 wystąpią trzej tenorzy: Sylwester Targosz-Szalonek, Romuald Spychalski i Tomasz Furman.
Koncerty w „Parkowej Filharmonii” organizuje Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, z dofinansowaniem z Samorządu Województwa Mazowieckiego.MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Wydarzenie szczególne w dziejach Udrzynka (foto)

BRAŃSZCZYK: Wydarzenie szczególne w dziejach Udrzynka (foto)

Po latach oczekiwania, 9 listopada 2019 roku, została otwarta i poświęcona świetlica wiejska w Udrzynku. Jej adres - ul. Wspólna 1 – można uznać za symboliczny.  - Dzień dzisiejszy na pewno zapisze się jako wydarzenie szczególne w dziejach naszej miejscowości – mówił na uroczystości radny Sławomir Gałązka. – Czuję wielką radość i ogromną satysfakcję, że moje i moich kolegów młodzieżowe marzenie ziściło się.
zobacz więcej
SOMIANKA:  Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

SOMIANKA: Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

Gminny Dzień Niepodległości obchodzony był późnym popołudniem 10 listopada w Zespole Szkół im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej. Uczniowie przedstawili patriotyczny program „Pisk Białego Orła”. Widzowie, władze samorządowe gminy, seniorzy lotnictwa, uczniowie, ich rodziny oraz  nauczyciele, ten wzruszający i bardzo ciekawy, składający się z wierszy, piosenek i tańca, występ nagrodzili gorącymi brawami na stojąco.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Aby to było bardzo dobre 5 lat (foto)

ZABRODZIE: Aby to było bardzo dobre 5 lat (foto)

Na 21 listopada, postanowieniem Komisarza Wyborczego w Ostrołęce II, zwołana została pierwsza w kadencji 2018 – 2023 sesja Rady Gminy Zabrodzie, na której zostały powołane nowe władze gminy. Ślubowanie złożyli nowo wybrani radni i wójt Krzysztof Jezierski. Przewodniczącą rady została Sylwia Maria Marciszewska.
zobacz więcej
SOMIANKA: Sobota dla kobiet (foto)

SOMIANKA: Sobota dla kobiet (foto)

Już po raz szósty przy kawie i słodkościach zorganizowano gminne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Odbyło się 16 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, a jego gwiazdą była skrzypaczka, kobieta – wulkan  Magdalena Szymańska.  
zobacz więcej
Zitcom