DŁUGOSIODŁO: Barwy Niepodległości (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Barwy Niepodległości (foto)

10.10.2018
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Patriotyzmu uczy poezja - rozbudza i kształtuje wrażliwość na piękno ojczystego języka, przypomina o wartościach, które przez wieki stanowiły o sile i tożsamości narodu polskiego. Swoje uczucia do Ojczyzny mogli wyrazić w niedzielę 7 października uczestnicy konkursu recytatorskiego „Barwy Niepodległości”.
Recytatorzy rzetelnie przygotowali się do konkursowego występu. Doskonale dobrali repertuar, co było okazją do poznania twórczości polskich poetów. Poszerzyli przy okazji swoją wiedzę na temat wydarzeń historycznych ukazanych w wybranych utworach.
Recytatorów oceniało jury w składzie: Marta Gołębiewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku, Bożena Kachel – członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, Barbara Ślubowska - emerytowany pracownik biblioteki w Długosiodle i Jolanta Szyszkowska – skarbnik stowarzyszenia i bibliotekarz.
W kategorii dzieci w wieku 6-9 lat: I miejsce zajęła Aleksandra Tułowiecka, II - Jakub Komar, III - Nina Machnowska.
Kategoria dzieci w wieku 10-13 lat: I miejsce - Roksana Urraso, II - Antoni Banaszek, III - Kinga Puchalska.
Młodzież w wieku 14-16 lat: I miejsce - Jagna Andrusiuk, II - Julia Puścian, III – Gabriela Stysiak.
Kategoria dorosłych: I miejsce zajęli ex aequo Jan Długołęcki i Jakub Ognik, III – Lidia Markowska.
Niezapomnianym przeżyciem było widowisko patriotyczno-historyczne „Dla Niepodległej”, zaprezentowane przez Gminny Teatr Profilaktyczno -Edukacyjny „Profil”, działający przy Szkole Podstawowej w Długosiodle. Młodzież i absolwenci zabrali publiczność w przeszłość, pokazali piękno w słowach wierszy i pieśni powstałych w różnych okresach naszych dziejów.
Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło w ramach projektu „Przyśniła się… Polska czekana tyle lat…”, wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

W piątek  23 marca, podczas trwania rekolekcji w parafii Poręba, ponad 140 osób po Mszy św. o 18.00 wyruszyło w Ekstremalną Drogę Krzyżową... Czemu ekstremalną? „Bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, by opuścić swoją strefę komfortu i powiedzieć Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pierwsi honorowi obywatele gminy Brańszczyk (foto)

BRAŃSZCZYK: Pierwsi honorowi obywatele gminy Brańszczyk (foto)

Piękna i ważna uroczystość odbyła się w Brańszczyku 10 października. Rada gminy po raz pierwszy skorzystała z możliwości uhonorowania ludzi, którzy w sposób szczególny związani są z gminą Brańszczyk. Tytułem honorowego obywatela gminy Brańszczyk zostali wyróżnieni pułkownik pilot w stanie spoczynku Kazimierz Pogorzelski oraz profesor Stanisław Białousz.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Będzie bolało, ale nie ma innej możliwości

BRAŃSZCZYK: Będzie bolało, ale nie ma innej możliwości

Gmina rozstrzygnęła przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy. Wybrała Konsorcjum Firm: RDF Sp. z o.o. Umowa jest na dwa lata, do końca grudnia 2019 r. Mieszkańców czeka podwyżka, jak wysoka, radni jeszcze nie zdecydowali.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Najpiękniejsze palmy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Najpiękniejsze palmy (foto)

Ze świętami wielkanocnymi - przede wszystkim religijnymi - wiążą się także różne tradycje powtarzane co roku, przekazywane z pokolenia na pokolenie.
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
Bricomarche-1