DŁUGOSIODŁO: Barwy Niepodległości (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Barwy Niepodległości (foto)

10.10.2018
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Patriotyzmu uczy poezja - rozbudza i kształtuje wrażliwość na piękno ojczystego języka, przypomina o wartościach, które przez wieki stanowiły o sile i tożsamości narodu polskiego. Swoje uczucia do Ojczyzny mogli wyrazić w niedzielę 7 października uczestnicy konkursu recytatorskiego „Barwy Niepodległości”.
Recytatorzy rzetelnie przygotowali się do konkursowego występu. Doskonale dobrali repertuar, co było okazją do poznania twórczości polskich poetów. Poszerzyli przy okazji swoją wiedzę na temat wydarzeń historycznych ukazanych w wybranych utworach.
Recytatorów oceniało jury w składzie: Marta Gołębiewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku, Bożena Kachel – członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, Barbara Ślubowska - emerytowany pracownik biblioteki w Długosiodle i Jolanta Szyszkowska – skarbnik stowarzyszenia i bibliotekarz.
W kategorii dzieci w wieku 6-9 lat: I miejsce zajęła Aleksandra Tułowiecka, II - Jakub Komar, III - Nina Machnowska.
Kategoria dzieci w wieku 10-13 lat: I miejsce - Roksana Urraso, II - Antoni Banaszek, III - Kinga Puchalska.
Młodzież w wieku 14-16 lat: I miejsce - Jagna Andrusiuk, II - Julia Puścian, III – Gabriela Stysiak.
Kategoria dorosłych: I miejsce zajęli ex aequo Jan Długołęcki i Jakub Ognik, III – Lidia Markowska.
Niezapomnianym przeżyciem było widowisko patriotyczno-historyczne „Dla Niepodległej”, zaprezentowane przez Gminny Teatr Profilaktyczno -Edukacyjny „Profil”, działający przy Szkole Podstawowej w Długosiodle. Młodzież i absolwenci zabrali publiczność w przeszłość, pokazali piękno w słowach wierszy i pieśni powstałych w różnych okresach naszych dziejów.
Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło w ramach projektu „Przyśniła się… Polska czekana tyle lat…”, wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.
Wybory 2024 - Janina Orzełowska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość