DŁUGOSIODŁO: Babcia z Dziadkiem przy kominku bajki opowiada

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Babcia z Dziadkiem przy kominku bajki opowiada

24.01.2017
autor: SP w Blochach
Dzień Babci i Dziadka w szkole w Blochach obchodzony był uroczyście 23 stycznia. Na zaproszenie wnuczek i wnuków licznie do szkoły przybyli Babcie i Dziadkowie. Bardzo spodobał się im, przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny.
Gości bardzo serdecznie przywitała dyrektor szkoły Danuta Bloch, a następnie głos oddała dzieciom. Julia Chorchos, uczennica klasy IIb, w imieniu wszystkich wnucząt najpierw złożyła życzenia, a następnie zaprosiła do wysłuchania części artystycznej przygotowanej przez dzieci z Ośrodka Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów kl. I, IIa, IIb, III pod kierunkiem wychowawców: K. Kot, W. Kubicy, M. Roguszewskiej, J. Zdunek, B. Krajewskiej, A. Morki i M. Groszyk. Piosenki, wiersze i inscenizacje o Czerwonym Kapturku, zakończone gorącymi rytmami samby i polki, były dedykowane kochanym gościom. 
Gromkie brawa, jakie rozlegały się po każdym przedstawieniu, to wyraz zachwytu i podziwu przybyłych gości za występ dzieci. W naszej szkole, już drugi rok realizowany jest program „Czytanie łączy pokolenia”, wobec czego i na Dniu Babci i Dziadka nie mogło go zabraknąć. Tym razem jednak czytaniu M. Szwaczyk – babci i p. Niedźwiedzkiego – dziadka towarzyszyło motto:
 
„Gdy za oknem mroźna zima,
Gdy śnieg biały pada,
Babcia z Dziadkiem przy kominku
Bajki opowiada...”
 
Wnukowie wysłuchali współczesnej i tradycyjnej bajki. Pani dyrektor zaś przeczytała przepiękny wiersz „Wnuk” autorstwa Zdzisława Blocha, który podkreślił, jak niezwykle ważną rolę w życiu dziadków pełnią wnuki. 
Przewodnicząca RSU Julia Puścian w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła życzenia gościom. Wnuki wręczyły im własnoręcznie przygotowane prezenty. Babcie i Dziadkowie częstowali się przepysznym domowym ciastem upieczonym przez rodziców dzieci.
 
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom