BRAŃSZCZYK: Zmarł Bolesław Kukawka

Powiat

BRAŃSZCZYK: Zmarł Bolesław Kukawka

31.03.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Bolesław Kukawka (1936-2018), lekarz, społecznik, osoba bardzo zaangażowana w życie lokalnej społeczności. W Brańszczyku z żoną Stanisławą mieszkał od 1969 r. Przez ok. 40 lat lekarskiej posługi na tym terenie miał wielu pacjentów, którzy na pewno do dziś go dobrze wspominają. 
Wychował cztery córki, doczekał się 11 wnucząt i 2 prawnucząt.
O jego bliskich związkach z Małą Ojczyzną świadczy list, który ukazał się w grudniowym wydaniu Lokalnych Wieści Gminnych. To zarazem pożegnanie i testament:
W przedłużającej się mojej fizycznej słabości odczytuję sprawcze działanie Bożej Opatrzności. W tym niełatwym dla mnie czasie ostatnich tygodni zanikł mój kontakt z poruszającymi się po tych samych ścieżkach mieszkańcami. (...) 
Los zdarzył, że zdecydowanie najdłuższy prawie 40-letni (okres pracy zawodowej) – z niemal 50 letniego – przypada na Brańszczyk. Ten odeszły już czas różnych przeżyć i pełnieniu posługi dla tych, co odeszli do wieczności zachowuję z satysfakcją. Do pracy zawodowej niech mi będzie dopisany czas współprzewodniczenia w Związku „Solidarność” na terenie zespołu opieki społecznej. A po tzw. „pierwszym wybuchu wolności” w organizowaniu życia społeczno-samorządowego w Gminie wpisuję to za przywracanie tożsamości w małej Nadbużańskiej Ojczyźnie. (...)
Pozostawajcie zawsze w trzeźwości, wychowujecie swoje dzieci też w trzeźwości, w poszanowaniu życia od poczęcia. Mocno stańcie przeciw wszelakim dewiacjom i neopogaństwu szerokim strumieniem napływającym od zachodu. Dokonując przeglądu minionego czasu i nie licząc na laurki czy kadzidełka, a u oponentów obawy przed dominacją Kościoła w życie, przywołajcie mądrość z encykliki „Wiara i rozum” – jedną z 
wielu św. Jana Pawła II – „Do lotu trzeba dwóch skrzydeł właśnie rozumu i wiary”! Dołączmy do „Dobrej zmiany” z młodzieńczym pozdrowieniem – Króluj nam Chryste. 
Bolesław Kukawka”
Bolesław Kukawka zostanie pochowany na cmentarzu w Brańszczyku. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym 2 kwietnia o godz. 14.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Skarby z poprzednich epok (foto)

DŁUGOSIODŁO: Skarby z poprzednich epok (foto)

W Starym Bosewie od dwóch tygodni prowadzone są prace archeologiczne. Najcenniejszym znaleziskiem, jak do tej pory, jest dobrze zachowany denar rzymski cesarza Domicjana, wybity w roku 85 n.e. w mennicy w Rzymie. Wiele jest też śladów osadnictwa z XI – XII wieku i późniejsze, z XVII – XVIII wieku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Fundacja Museion Norwid wydzierżawiła pałac w Dębinkach

ZABRODZIE: Fundacja Museion Norwid wydzierżawiła pałac w Dębinkach

17 stycznia 2018 r. Gmina Zabrodzie podpisała z Fundacją Museion Norwid umowę na dzierżawę zespołu pałacowo-parkowego w Dębinkach. – To naprawdę ważny dzień dla Fundacji – czytamy na stronie internetowej Fundacji, która od 7 latach stara się, aby we dworze w Dębinkach utworzyć muzeum Cypriana Norwida.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz Pana Władzia

BRAŃSZCZYK: Jubileusz Pana Władzia

17 październik 2017 r. dla Pana Władysława Schittlera to data niebagatelna, bowiem w tym dniu obchodził swoje 101. urodziny. Pan Władysław – od roku mieszkaniec Domu Emeryta u Księży Orionistów w Brańszczyku – jest obecnie najstarszym mieszkańcem gminy. Miewa się znakomicie, o czym zaświadczyć mogą nie tylko współmieszkańcy tego domu, ale również goście przybyli na uroczystość z kwiatami, prezentami i życzeniami.
zobacz więcej
SOMIANKA: Znowu zmiany dotyczące wycinki drzew

SOMIANKA: Znowu zmiany dotyczące wycinki drzew

Z dniem 17 czerwca 2017 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące usuwania drzew. Zmiany odnoszą się głównie do osób fizycznych, które od dnia 1 stycznia br. mogły usuwać bez zezwolenia drzewa z terenu własnej nieruchomości, na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan