BRAŃSZCZYK: Zmarł Bolesław Kukawka

Powiat

BRAŃSZCZYK: Zmarł Bolesław Kukawka

31.03.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Bolesław Kukawka (1936-2018), lekarz, społecznik, osoba bardzo zaangażowana w życie lokalnej społeczności. W Brańszczyku z żoną Stanisławą mieszkał od 1969 r. Przez ok. 40 lat lekarskiej posługi na tym terenie miał wielu pacjentów, którzy na pewno do dziś go dobrze wspominają. 
Wychował cztery córki, doczekał się 11 wnucząt i 2 prawnucząt.
O jego bliskich związkach z Małą Ojczyzną świadczy list, który ukazał się w grudniowym wydaniu Lokalnych Wieści Gminnych. To zarazem pożegnanie i testament:
W przedłużającej się mojej fizycznej słabości odczytuję sprawcze działanie Bożej Opatrzności. W tym niełatwym dla mnie czasie ostatnich tygodni zanikł mój kontakt z poruszającymi się po tych samych ścieżkach mieszkańcami. (...) 
Los zdarzył, że zdecydowanie najdłuższy prawie 40-letni (okres pracy zawodowej) – z niemal 50 letniego – przypada na Brańszczyk. Ten odeszły już czas różnych przeżyć i pełnieniu posługi dla tych, co odeszli do wieczności zachowuję z satysfakcją. Do pracy zawodowej niech mi będzie dopisany czas współprzewodniczenia w Związku „Solidarność” na terenie zespołu opieki społecznej. A po tzw. „pierwszym wybuchu wolności” w organizowaniu życia społeczno-samorządowego w Gminie wpisuję to za przywracanie tożsamości w małej Nadbużańskiej Ojczyźnie. (...)
Pozostawajcie zawsze w trzeźwości, wychowujecie swoje dzieci też w trzeźwości, w poszanowaniu życia od poczęcia. Mocno stańcie przeciw wszelakim dewiacjom i neopogaństwu szerokim strumieniem napływającym od zachodu. Dokonując przeglądu minionego czasu i nie licząc na laurki czy kadzidełka, a u oponentów obawy przed dominacją Kościoła w życie, przywołajcie mądrość z encykliki „Wiara i rozum” – jedną z 
wielu św. Jana Pawła II – „Do lotu trzeba dwóch skrzydeł właśnie rozumu i wiary”! Dołączmy do „Dobrej zmiany” z młodzieńczym pozdrowieniem – Króluj nam Chryste. 
Bolesław Kukawka”
Bolesław Kukawka zostanie pochowany na cmentarzu w Brańszczyku. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym 2 kwietnia o godz. 14.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Nie zginęła! Zmartwychwstała!

RZĄŚNIK: Nie zginęła! Zmartwychwstała!

98 lat temu, po 123 latach rozbiorów, Polska odzyskała swą suwerenność. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: 78. rocznica pobytu „Hubala” u nas (foto)

BRAŃSZCZYK: 78. rocznica pobytu „Hubala” u nas (foto)

Uroczystości zorganizowane 24 września w Porębie w 78. rocznicę pobytu oddziału mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” na terenie parafii były różnorodne i ciekawe.  Po koncercie pieśni wojennych i wojskowych, Mszy św. w intencji Ojczyzny i jej obrońców, można było przenieść się w czasie. Na oczach obserwujących rozegrała się potyczka konnego szwadronu mjr. Dobrzańskiego ze zmotoryzowanym oddziałem Niemców. Mogli przy tym podziwiać i oklaskiwać kunszt jeźdźców oraz wspaniałe konie i... motory.
zobacz więcej
Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo-gminne dożynki w tym roku odbyły się w Rząśniku, w niedzielę 28 sierpnia. – Od starostów dożynkowych otrzymaliśmy bochen chleba wypieczony z ziarna, które dojrzewało na tej ziemi, jako wynik współdziałania Stwórcy i rolnika – podkreślił starosta wyszkowski. – Mieszkańcom wsi dziękuję i kieruję słowa uznania i szacunek za wasz trud, za wieńce dożynkowe.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Trochę zimy, trochę lata (foto)

BRAŃSZCZYK: Trochę zimy, trochę lata (foto)

Gminny Dom Kultury w niedzielę 23 kwietnia zaprosił na Zawilcowy  Rajd Rowerowy, który przebiegał zgodnie z ludowym przysłowiem: „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Nie zabrakło ani śniegu, ani słońca. 
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
fotobudka star
fotobudka star