BRAŃSZCZYK: Zmarł Bolesław Kukawka

Powiat

BRAŃSZCZYK: Zmarł Bolesław Kukawka

31.03.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Bolesław Kukawka (1936-2018), lekarz, społecznik, osoba bardzo zaangażowana w życie lokalnej społeczności. W Brańszczyku z żoną Stanisławą mieszkał od 1969 r. Przez ok. 40 lat lekarskiej posługi na tym terenie miał wielu pacjentów, którzy na pewno do dziś go dobrze wspominają. 
Wychował cztery córki, doczekał się 11 wnucząt i 2 prawnucząt.
O jego bliskich związkach z Małą Ojczyzną świadczy list, który ukazał się w grudniowym wydaniu Lokalnych Wieści Gminnych. To zarazem pożegnanie i testament:
W przedłużającej się mojej fizycznej słabości odczytuję sprawcze działanie Bożej Opatrzności. W tym niełatwym dla mnie czasie ostatnich tygodni zanikł mój kontakt z poruszającymi się po tych samych ścieżkach mieszkańcami. (...) 
Los zdarzył, że zdecydowanie najdłuższy prawie 40-letni (okres pracy zawodowej) – z niemal 50 letniego – przypada na Brańszczyk. Ten odeszły już czas różnych przeżyć i pełnieniu posługi dla tych, co odeszli do wieczności zachowuję z satysfakcją. Do pracy zawodowej niech mi będzie dopisany czas współprzewodniczenia w Związku „Solidarność” na terenie zespołu opieki społecznej. A po tzw. „pierwszym wybuchu wolności” w organizowaniu życia społeczno-samorządowego w Gminie wpisuję to za przywracanie tożsamości w małej Nadbużańskiej Ojczyźnie. (...)
Pozostawajcie zawsze w trzeźwości, wychowujecie swoje dzieci też w trzeźwości, w poszanowaniu życia od poczęcia. Mocno stańcie przeciw wszelakim dewiacjom i neopogaństwu szerokim strumieniem napływającym od zachodu. Dokonując przeglądu minionego czasu i nie licząc na laurki czy kadzidełka, a u oponentów obawy przed dominacją Kościoła w życie, przywołajcie mądrość z encykliki „Wiara i rozum” – jedną z 
wielu św. Jana Pawła II – „Do lotu trzeba dwóch skrzydeł właśnie rozumu i wiary”! Dołączmy do „Dobrej zmiany” z młodzieńczym pozdrowieniem – Króluj nam Chryste. 
Bolesław Kukawka”
Bolesław Kukawka zostanie pochowany na cmentarzu w Brańszczyku. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym 2 kwietnia o godz. 14.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche