BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

19.08.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Przypomnijmy, że 1 sierpnia stanowisko zastępcy wójta objęła Elżbieta Paziewska, którą z początkiem roku wójt Wiesław Przybylski powołał na stanowisko sekretarza gminy. Konkurs na sekretarza gminy będzie ogłoszony nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zwolnienia stanowiska. Przez ten czas obowiązki sekretarza gminy będzie wykonywała zastępca wójta Elżbieta Paziewska. Jej wynagrodzenie wójt ustalił w wysokości 6.320 zł. Gdy była tylko sekretarzem, zarabiała 9.400 zł miesięcznie.
 
Na pytania: „Czy zostało ustalone wynagrodzenie zastępcy wójta Elżbiety Paziewskiej, jeśli tak, to w jakiej wysokości?  Czy pani zastępca wójta będzie wykonywała też obowiązki sekretarza gminy? Jeśli tak, czy będzie to miało wpływ na jej wynagrodzenie?”
Otrzymałam następującą odpowiedź, podpisaną przez Elżbietę Michalec, kierownik Referatu Organizacyjnego:
 
„Wynagrodzenie Pani dr Elżbiety Paziewskiej – Zastępcy Wójta miesięcznie brutto wynosi:
- wynagrodzenie zasadnicze – 3.800, 00 zł
- dodatek funkcyjny – 1.760,00 zł
- dodatek za wieloletnia pracę w wysokości 20% od płacy zasadniczej – 760,00 zł
 
Aktualnie stanowisko sekretarza gminy nie zostało obsadzone. Zgodnie z art. 5 ust. 1a ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1282) nabór kandydatów na wolne stanowisko sekretarza przeprowadza się nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia stanowiska. 
Zgodnie z Regulaminem organizacyjnym Urzędu Gminy w Brańszczyku w czasie nieobecności Sekretarza Gminy, zastępuje go Zastępca Wójta”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

Kazimierz Deyna został patronem jednej z ulic w Ostrymkole Dworskim. 1 września minęła 28 rocznica jego śmierci. Decyzję w sprawie uhonorowania najsłynniejszego polskiego piłkarza, na wniosek mieszkańców, rada gminy podjęła na ostatniej sesji. Podczas obrad wprowadziła też ustawę dekomunizacyjną, zmieniając nazwy trzech ulic w Długosiodle.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle w tygodniu poprzedzającym Dzień Ziemi w każdej grupie odbywały się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotą segregowania śmieci.
zobacz więcej
SOMIANKA: Pierwszy gol, pierwszy mecz

SOMIANKA: Pierwszy gol, pierwszy mecz

Projekt „Pierwszy gol, pierwszy mecz”, współfinansowany przez wójta, został zakończony. Uczestnicy projektu, ponad 40 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy, przez ponad trzy miesiące (30 godzin treningowych)  rozwijali umiejętności, szlifowali warsztat i doskonalili technikę gry w piłkę nożną pod wodzą trenera KS Bug Wyszków.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Święto łowieckie

BRAŃSZCZYK: Święto łowieckie

„Łowiectwo Puszczy Białej” i 70 lat Koła Łowieckiego nr 2 „Dzik” – w sobotę 22 lipca zapraszają obchodzące jubileusz koło łowieckie i wójt Gminy Brańszczyk.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku