BRAŃSZCZYK: Wydarzenie szczególne w dziejach Udrzynka (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wydarzenie szczególne w dziejach Udrzynka (foto)

15.11.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Po latach oczekiwania, 9 listopada 2019 roku, została otwarta i poświęcona świetlica wiejska w Udrzynku. Jej adres - ul. Wspólna 1 – można uznać za symboliczny.  - Dzień dzisiejszy na pewno zapisze się jako wydarzenie szczególne w dziejach naszej miejscowości – mówił na uroczystości radny Sławomir Gałązka. – Czuję wielką radość i ogromną satysfakcję, że moje i moich kolegów młodzieżowe marzenie ziściło się.
 
Przecięcia wstęgi dokonali: przewodnicząca rady gminy Ewa Wielgolaska, radny Sławomir Gałązka, sołtys Martyna Fijałkowska-Robak, ks. prałat Andrzej Grzybowski, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Anna Sówka oraz przedstawicielki najmłodszych mieszkańców sołectwa. 
Rolę gospodarzy uroczystości pełnili pani sołtys oraz radny Gałązka.  
- Witam wszystkich mieszkańców, jak również gości – zwróciła się do obecnych przewodnicząca rady gminy. – W imieniu pana wójta, chciałabym przeprosić, ale z uwagi na sprawy rodzinne nie mógł być tu dzisiaj z nami. Życzy wszystkiego dobrego i udanego dzisiejszego spotkania. Ja ze swej strony chciałabym bardzo podziękować za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. W końcu możemy dzisiaj tu być. Świetlica jest już otwarta. Mam nadzieję, że będzie służyć mieszkańcom i będzie miejscem, w którym będą mogli się spotykać, jednoczyć i tworzyć małą wspólnotę.
Podziękowała wszystkim, którzy byli zaangażowani w budowę tego obiektu zarówno ze strony gminy, jak i mieszkańców.
Sławomir Gałązka przypomniał dość długą historię realizowania tej społecznej inicjatywy, jaką niewątpliwie jest świetlica w Udrzynku. 
- Dzień dzisiejszy na pewno zapisze się jako wydarzenie szczególne w dziejach naszej miejscowości – podkreślił radny. – Cieszymy się z faktu, że ta inwestycja, po przezwyciężeniu wielu trudności pojawiających się w trakcie jej powstawania, w końcu została ukończona. Jako pierwszy tego typu obiekt użyteczności publicznej w naszej miejscowości, będzie służyć dla dobra mieszkańców, szczególnie dla rozwoju różnych zainteresowań dorosłych, młodzieży i dzieci. Może również stać się ważnym centrum spotkań naszej miejscowości. 
Budowa świetlicy kosztowała ok. 328 tys. zł. Pomysł jej powstania narodził się na początku lat 70. ubiegłego stulecia. Wybrana w roku 2007 na sołtysa Martyna Fijałkowska-Robak od początku zabiegała o pobudowanie świetlicy, wcześniej, przez lata, starali się o to Sławomir Gałązka  oraz poprzedni sołtys Mieczysław Zalewski. W roku 2011 udało się otworzyć plac zabaw. W 2016 powstała dokumentacja świetlicy, w kwietniu 2017 rozpoczęto I etap jej budowy, w październiku 2018 zakończono II etap. Podczas odbioru inwestycji na początku roku 2019 okazało się, że brakuje istniejącego w dokumentacji parkingu. Przeniesiono więc plac zabaw, a na jego miejscu wybudowano parking. 
Radny i pani sołtys podziękowali w imieniu mieszkańców Udrzynka wszystkim, którzy służyli pomocą w trakcie realizacji inwestycji, szczególnie poprzedniemu samorządowi gminy, a w szczególności wójtowi Mieczysławowi Pękulowi, jego zastępcy Andrzejowi Łapińskiemu i pracownikom działu inwestycji na czele z Grzegorzem Suchenkiem. 
- Na pewno nie spotkalibyśmy się w dniu dzisiejszym – podkreślili – żeby nie było przychylności aktualnego samorządu gminy Brańszczyk. Podziękowali wójtowi Wiesławowi Przybylskiemu i pracownikom urzędu za zakończenie inwestycji. 
Nie zabrakło podziękowań dla Komitetu Organizacyjnego, a przede wszystkim dla KGW „Kolorowe Babeczki” z przewodniczącą Anną Sówką, a także rady sołeckiej, sponsorów i mieszkańców.
Po toaście i pysznym torcie w nowej świetlicy pierwsze pary ruszyły do tańca. 
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Odwołanie i powołanie skarbnika gminy

BRAŃSZCZYK: Odwołanie i powołanie skarbnika gminy

Ewa Mróz, wieloletnia skarbnik gminy Brańszczyk, złożyła wniosek o przejście na emeryturę z dniem 28 marca br., obecnie jest na zwolnieniu lekarskim. W związku z tym, że gmina nie może funkcjonować bez skarbnika, wójt wystąpił na sesji 15 marca z wnioskiem o odwołanie obecnej skarbnik i powołanie na jej miejsce nowej. Zaproponował Małgorzatę Zielonkę, która, jak powiedział, ma odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie. Radni obydwa wnioski wójta zaakceptowali, przegłosowując odpowiednie uchwały.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Projekt studium do wglądu

RZĄŚNIK: Projekt studium do wglądu

Projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Rząśnik będzie wyłożony do publicznego wglądu od 8 lutego do 6 marca w urzędzie gminy w pokoju nr 10 w godz. 9-15. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie Studium odbędzie się 22 lutego o godz. 10. Uwagi do studium można składać do 10 kwietnia.
zobacz więcej
SOMIANKA: Możemy być dumni z takiego wyniku (foto)

SOMIANKA: Możemy być dumni z takiego wyniku (foto)

Ponad 17,5 tysiąca złotych zebrano w gminie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas XXV finału. Wolontariusze, gimnazjaliści z ZS w Woli Mystkowskiej i Somiance oraz uczniowie SP w Jackowie Górnym, zebrali do puszek 10.107,40 zł, z licytacji uzyskano 7.400 zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Poszukiwany specjalista ds. edukacji, sportu i turystyki

BRAŃSZCZYK: Poszukiwany specjalista ds. edukacji, sportu i turystyki

Wójt ogłosił nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze – główny specjalista ds. edukacji, sportu i turystyki. Do 5 marca można składać dokumenty aplikacyjne, osobiście w Urzędzie Gminy w Brańszczyku.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku