BRAŃSZCZYK: Wspaniała frajda!

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wspaniała frajda!

28.07.2017
autor: Na podst. M. Rozenek (GDK Brańszczyk), Justyna Jarosz (skansen)
Gminny Dom Kultury w Brańszczyku zorganizował 20 lipca wycieczkę do Parku Linowego „Leśna Frajda” w Deskurowie. To naprawdę wspaniała frajda dla całej rodziny. Można tu przeżyć przygodę na wysokościach bez potrzeby specjalistycznego szkolenia.
Park Linowy w Deskurowie położony jest 7,5 km od centrum Wyszkowa, w przepięknym lesie na obrzeżach Deskurowa. Na miejsce prowadzi żółta trasa rowerowa z Wyszkowa przez Rybienko Leśne i Drogoszewo. 
Zabawa w parku odbywała się pod czujnym okiem instruktorów, co pozwoliło dzieciom i młodzieży na przeżycie super przygody w bezpiecznych warunkach.
Młodsi uczestnicy wycieczki pokonali trasę dla dzieci w wieku 3-10 lat, z ośmioma stacjami zabezpieczonymi specjalnymi siatkami. Znajdują się tam następujące przeszkody: dziury, fala, sieć U, sieć pająka, łapki z grzybkami, tunel, schody i zjeżdżalnia. Trasę można było pokonywać dowolną ilość razy. 
Dla osób powyżej 130 cm wzrostu była trasa trudniejsza, wymagająca użycia specjalnej uprzęży, składająca się z 14 przeszkód, rozpoczynająca się ścianką wspinaczkową. Nowością na tej trasie jest zjazd linowy z orczykiem, tzw. tyrolką.  
Po fachowym przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, pod czujnym okiem instruktorów, uczestnicy ruszyli tez na trasy zawieszone między drzewami na różnych wysokościach. Ciekawe przeszkody i zjazdy, wysiłek fizyczny i adrenalina dały im wiele frajdy i satysfakcji. Przy okazji uczyli się odpowiedzialności, samodyscypliny oraz koncentracji na konkretnym zadaniu.
Uczestnicy wyprawy skorzystali też z propozycji rozwijających zainteresowania, takich jak: „Leśny sportowiec” czy zajęcia plastyczne, z wykorzystaniem owoców lasu do tworzenia przepięknych dzieł artystycznych z samych naturalnych składników dostępnych w lesie. Chętnie z tego korzystali uczestnicy koła plastycznego, które prowadzi w GDK Adam Karpiński.  
Park Linowy „Leśna Frajda” okazał się świetnym miejscem na wycieczkę, bo dzieci nie tylko świetnie się tam bawią, ale i uczą. Wycieczka była udana i bardzo spodobała się uczestnikom. Prawdopodobnie w sierpniu następny wyjazd – do „Farmy Iluzji” pod Garwolinem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom