BRAŃSZCZYK: Walczyli o Puchar Wójta (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Walczyli o Puchar Wójta (foto)

06.03.2020
autor: Bocian Kris, opr. EB
Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk i pod jego patronatem odbył się 29 lutego w Porębie Średniej. Puchar Wójta wywalczyli: Magdalena Bryk, Alan Bryk, Anna Zyśk, Marcin Dudziec oraz Michał Owsianko z Ojcowizny.
 
Do turnieju, którego organizatorem było Stowarzyszenie BOCIAN KRiS, zgłosiło się 59 osób. Jako pierwsi przy stołach zameldowali się uczestnicy kategorii junior (do 14 lat).

W rywalizacji dziewcząt, z kompletem zwycięstw, tryumfowała Magdalena Bryk,  II miejsce – Zuzanna Marszał, III – Natalia Łapińska.

Wśród chłopców zwyciężył Alan Bryk, II – Szymon Gałązka, III – Piotrek Piętka.

W kategorii open zagrały 34 osoby.
Zwyciężyli: wśród pań – I miejsce Anna Zyśk, II – Wioleta Salwin, III – Dorota Rzepecka, wśród panów –  I miejsce Marcin Dudziec, II – Bartłomiej Bloch, III  – Kamil Iwański.
 
Organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci rywalizacji jedynie mieszkańców gminy Brańszczyk, dzięki czemu przyjezdni nie wywieźli wszystkich pucharów. Zwyciężył Michał Owsianko z Ojcowizny, przed Patrykiem Deptułą z Nowych Bud i Przemysławem Rzepeckim z Trzcianki (w małym finale pokonał Mateusza Kuleszę z Ojcowizny).
 
Puchary i statuetki, ufundowane przez Gminę Brańszczyk, w imieniu wójta wręczył wiceprzewodniczący rady gminy Jan Domalewski. Najlepsi zawodnicy otrzymali też nagrody i upominki ufundowane przez Gminę Brańszczyk oraz Stowarzyszenie BOCIAN KRiS.
Pyszne pączki dla uczestników turnieju ufundowała Piekarnia Wawie w Brańszczyku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Uchwały (nie)kontrowersyjne (foto)

ZABRODZIE: Uchwały (nie)kontrowersyjne (foto)

Po burzliwym początku i 50-minutowej przerwie, obrady II sesji Rady Gminy Zabrodzie, 6 grudnia, przebiegły szybko i sprawnie. Po raz pierwszy na sesji zastosowano system głosowania elektronicznego – radni otrzymali indywidualne bezprzewodowe terminale do głosowania. Ustalili wynagrodzenie wójta, podwyższyli diety radnych. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

Od 2000 r. włącza się w organizację Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”,  Gminny Dom Kultury. Gminne eliminacje cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży kochających poezję, w tym roku uczestniczyło w nich 18 recytatorów, 9 z nich będzie reprezentować gminę w etapie powiatowym 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ruszają przedszkola

DŁUGOSIODŁO: Ruszają przedszkola

Od poniedziałku 11 maja Gmina Długosiodło otwiera przedszkola i oddziały przedszkolne.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Pomoc gminy dla przedsiębiorców

RZĄŚNIK: Pomoc gminy dla przedsiębiorców

Głównym punktem obrad sesji rady gminy 8 lipca była uchwała w sprawie: „wprowadzenia za część roku 2020 zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19”. Na jej podstawie przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości za trzy miesiące.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane