BRAŃSZCZYK: VI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek  (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: VI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek (foto)

05.02.2020
autor: Katarzyna Bralewska, tekst i foto
W niedzielny wieczór, 26 stycznia 2020r., w kościele w Porębie rozbrzmiały melodie i śpiew pięknych tradycyjnych kolęd i pastorałek w wykonaniu parafian – solistów, grup i wspólnot działających  w parafii w Porębie.
 
Licznie zgromadzeni parafianie i goście na czele z księdzem proboszczem Andrzejem Grzybowskim oraz dyrektorem Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku  Krzysztofem Beredą zgromadzili się po Mszy św. wieczorowej w kościele, aby jeszcze w okresie świąt Bożego Narodzenia wsłuchać się w piękne aranżacje kolęd i pastorałek w wykonaniu parafian. Szósty już przegląd otworzył Ksiądz Proboszcz, zapraszając na ucztę muzyczną. Przed publicznością zaprezentowało się 19 wykonawców. Byli to soliści, osoby grające na instrumentach (skrzypce, organy), grupy parafialne i wspólnoty działające przy parafii.
Każdy występ był inny i miał niepowtarzalny charakter, bowiem każdy uczestnik musiał poświęcić swój wolny czas, aby przygotować się do występu, w który włożył swe serce i modlitwę. Dzięki dużej rozbieżności wiekowej uczestników, jak również ciekawemu doborowi repertuaru, ponad 1,5-godzinny przegląd nikogo ze słuchaczy nie znudził, a wręcz mocno zaciekawił. 
Każdy uczestnik i grupa otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył ks. proboszcz wraz z ks. Marcinem, po czym wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi” i udali się na słodki poczęstunek.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom