BRAŃSZCZYK: Uroczystości patriotyczne w Porębie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Uroczystości patriotyczne w Porębie

23.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.), fot. Materiały promocyjne Instytutu DG
W niedzielę 24 września w Porębie odbędą się uroczystości patriotyczne zorganizowane w 78. rocznicę mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w tej miejscowości. Rozpocznie je koncert „Niepokonanej – pieśni i ballady” o 11.30.
Wojciech Bardowski i Arleta Lemańska utwory patriotyczne wykonają pod muralem przedstawiającym „Hubala”. O 12.10 odbędzie się przejazd szwadronu mjr. „Hubala”, potem uroczysta Msza św. i występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Darmanista” z Brańszczyka.
Następna część uroczystości odbędzie się na placu za plebanią. Zobaczymy tam paradę motocykli oraz inscenizację batalistyczną i pokaz kawaleryjski.  
Z uczestnikami uroczystości spotka się prezes Stowarzyszenia „Wizna 1939” Dariusz Szymanowski, autor książki „Gdzie spoczywa Hubal”; ilustracja historyczna Piotra Karszni.
Zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody laureatom konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Hubal w moich oczach”.
Będzie też można zwiedzić wystawę historyczną. Nie zabraknie poczęstunku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Wszystkie ośmioklasowe

SOMIANKA: Wszystkie ośmioklasowe

Na terenie gminy Somianka po zmianie systemu oświaty wszystkie szkoły, które funkcjonują, staną się szkołami podstawowymi 8-klasowymi, także te prowadzone przez stowarzyszenia – zdecydowali radni na sesji 10 marca. W efekcie szkoła w Somiance będzie w połowie niewykorzystana, także jej zaplecze sportowe, natomiast w Ulasku zapowiada się dwuzmianowość. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

Pisarz Władysław St. Reymont nie będzie już patronem Zespołu Szkół w Zabrodziu – radni 16 lutego podjęli uchwałę (10:4) o rozwiązaniu tej placówki z dniem 31 sierpnia 2017 r. Natomiast nie przyjęli (7:7) projektu dostosowania  sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Prawie jak nad morzem

DŁUGOSIODŁO: Prawie jak nad morzem

Tężnie solankowe w parkach w Długosiodle i Starym Bosewie już gotowe! „Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu, którym możemy cieszyć się podczas wakacji nad morzem” – zaprasza gmina Długosiodło.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ogromne przeżycie (fot)

DŁUGOSIODŁO: Ogromne przeżycie (fot)

Wielkim przeżyciem dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Długosiodle był udział w czterodniowym zlocie szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, w dniach 12 – 15 października. Był to uroczysty i pełen atrakcji finał Roku Tadeusza Kościuszki, ustanowionego przez sejm i senat w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą jego śmierci.
zobacz więcej
Mrówka grudzień2 2017
Mrówka grudzień2 2017
ITAMED
fotobudka star