BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

04.05.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Piękny koncert „Niepodległej ballady i pieśni” w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dali w Brańszczyku Arleta Lemańska i Wojciech Bardowski. Jako support wystąpili Monika Andrzejewska i akompaniujący jej Kamil Pałubiński, zwycięzcy II Powiatowego Przeglądu Pieśni Legionowej, którzy w dniach 12-13 maja będą reprezentować powiat podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Legionowej w Zielonce. 
Obecnych w sali widowiskowej OSP w Brańszczyku serdecznie powitał wójt Mieczysław Pękul. W swoim wystąpieniu nawiązał do znaczenia Konstytucji 3 Maja, która dla ówczesnych Polaków była wyzwaniem, dla następnych pokoleń swoistym testamentem.
Monika Andrzejewska i Kamil Pałubiński od razu podbili serca widzów, którzy nie szczędzili im braw, szczególnie za wykonanie nagrodzonego w Wyszkowie utworu „Już mi raz zabrali Wilno” oraz poloneza „Pożegnanie ojczyzny” Michała Ogińskiego, zagranego na akordeonie przez Kamila Pałubińskiego.
Występ Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego był bardzo różnorodny. Śpiewali solo i w ducie. Przypomnieli znane utwory, takie jak „Wojenko, wojenko...”, „Piechotę” czy „O mój rozmarynie”, ale także i te mniej popularne, z okresu powstań narodowych, I i II wojny światowej, Cudu nad Wisłą, Powstania Warszawskiego, aż po współczesne.
W finale zaśpiewała z nimi Monika Andrzejewska (zawsze budzący wzruszenie „Biały krzyż”).
Artystki z rąk wójta otrzymały kwiaty, wszyscy występujący pamiątki z gminy Brańszczyk. 
Na popołudniowy 3-majowy koncert zaprosili wójt i GDK.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Po prostu miłość (foto)

DŁUGOSIODŁO: Po prostu miłość (foto)

Spektakl na podstawie przygód Karola - jednego z najsłynniejszych polskich filmowych kobieciarzy w niedzielę 12 lutego wystawił Teatr Gaudium. Publiczność bawiła się doskonale, patrząc na perypetie młodego podrywacza, wybuch wielkiej miłości, oczywiście, z happy endem. A ponieważ był to wieczór walentynkowy, nie mogło zabraknąć najpiękniejszych polskich przebojów o miłości.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Mieszkańcy więcej segregują

RZĄŚNIK: Mieszkańcy więcej segregują

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej Tomasz Krakowiecki (na fot.) na wrześniowej sesji przedstawił radnym sprawozdanie z realizacji zadań związanych z utrzymaniem porządku i czystości w gminie.  Osiągnięty poziom recyklingu wyniósł 17,55%, wymagane jest 16%. W 2015 r. w porównaniu do roku 2014 nastąpił wzrost o blisko 100 Mg odbieranych odpadów segregowanych. Niepokoją zaległości na koniec czerwca 2016 r. w opłatach podatku tzw. śmieciowego. Przetarg na odbiór odpadów obowiązuje do końca 2016 r., jeszcze w październiku ma być ogłoszone nowe postępowanie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Podsumowujemy artystyczną pracę mistrza Wiesława (foto)

DŁUGOSIODŁO: Podsumowujemy artystyczną pracę mistrza Wiesława (foto)

Piękną uroczystość przeżyła w niedzielę 22 kwietnia parafia św. Rocha w Długosiodle. Po pierwsze do kościoła wprowadzono relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po drugie diecezja łomżyńska odznaczyła emerytowanego już organistę Wiesława Piątkowskiego.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Dzień Ziemniaka

RZĄŚNIK: Dzień Ziemniaka

Ochotnicza Straż Pożarna w Ochudnie zaprasza w sobotę 16 września na Dzień Ziemniaka. Impreza odbędzie się przy remizie OSP. Oczywiście ziemniak w roli głównej – degustacja potraw z ziemniaka, do tego ognisko, grill i zabawa taneczna.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku