BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

04.05.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Piękny koncert „Niepodległej ballady i pieśni” w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dali w Brańszczyku Arleta Lemańska i Wojciech Bardowski. Jako support wystąpili Monika Andrzejewska i akompaniujący jej Kamil Pałubiński, zwycięzcy II Powiatowego Przeglądu Pieśni Legionowej, którzy w dniach 12-13 maja będą reprezentować powiat podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Legionowej w Zielonce. 
Obecnych w sali widowiskowej OSP w Brańszczyku serdecznie powitał wójt Mieczysław Pękul. W swoim wystąpieniu nawiązał do znaczenia Konstytucji 3 Maja, która dla ówczesnych Polaków była wyzwaniem, dla następnych pokoleń swoistym testamentem.
Monika Andrzejewska i Kamil Pałubiński od razu podbili serca widzów, którzy nie szczędzili im braw, szczególnie za wykonanie nagrodzonego w Wyszkowie utworu „Już mi raz zabrali Wilno” oraz poloneza „Pożegnanie ojczyzny” Michała Ogińskiego, zagranego na akordeonie przez Kamila Pałubińskiego.
Występ Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego był bardzo różnorodny. Śpiewali solo i w ducie. Przypomnieli znane utwory, takie jak „Wojenko, wojenko...”, „Piechotę” czy „O mój rozmarynie”, ale także i te mniej popularne, z okresu powstań narodowych, I i II wojny światowej, Cudu nad Wisłą, Powstania Warszawskiego, aż po współczesne.
W finale zaśpiewała z nimi Monika Andrzejewska (zawsze budzący wzruszenie „Biały krzyż”).
Artystki z rąk wójta otrzymały kwiaty, wszyscy występujący pamiątki z gminy Brańszczyk. 
Na popołudniowy 3-majowy koncert zaprosili wójt i GDK.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom