BRAŃSZCZYK: TEATR POLSKA w naszej gminie

Powiat

BRAŃSZCZYK: TEATR POLSKA w naszej gminie

29.09.2017
autor: M.P.
W ramach programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego 27 września w Brańszczyku wystąpił ze sztuką  „Żabka Teatr Animacji z Poznania.
Zapowiadana wyjątkowość sztuki z pewnością nie zawiodła licznie zgromadzonej publiczności, mimo wieczorowej pory i to w środku tygodnia. 
Warto tu naświetlić owo zamierzenie powstałe z inicjatywy i przy ogromnym zaangażowaniu aktorki Moniki Andrzejewskiej (mieszkanki naszej gminy i prowadzącej zajęcia teatralne w GDK). Pomysł zaproszenia Teatru Animacji z Poznania początkowo wydał się nie do zrealizowania, nie tylko ze względu na koszty, ale też możliwości sceniczne. Na szczęście okazało się, że to przedsięwzięcie, dzięki zapobiegliwości pani Moniki, zostało wsparte finansowo przez Andrzeja Zawistowskiego, dyrektora Banku Spółdzielczego w Brańszczyku i Dariusza Mejera – MD Kop Trans Usługi Ogólnobudowlane Brańszczyk, więc GDK mógł podjąć się tego wyzwania. I była to właściwa decyzja, bowiem przedstawiane wydarzenia z życia Żabki (głównego bohatera sztuki), a nawet sceneria, grająca światłem i cieniem, ogromnie działały na wyobraźnię, jak sądzę, nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
Teatr kolorowych cieni za pomocą lalek (zupełnie innych niż dotąd widziane), których wizerunek na warsztatach po spektaklu dzieci z pomocą aktorów mogły stworzyć same i ich ożywianie, – zbudowało niesamowity klimat, wprawiając widzów w zadziwiający nastrój, a czasem niedowierzanie, co zapewne wywołał doskonały kunszt aktorski.  
Gminny Dom Kultury serdecznie dziękuje Teatrowi Animacji z Poznania,  współsponsorom, Monice Andrzejewskiej i wszystkim, którzy ją wspierali i jej pomagali. Dziękujemy też bardzo publiczności, rodzicom i dzieciom za to, że skorzystali z zaproszenia.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom