BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

30.08.2016
autor: Marek Rozenek
Do harmonogramu Gminnego Domu Kultury z Brańszczyka już na stałe wpisały się spływy kajakowe, które organizowane są dzięki dogodnemu położeniu gminy nad rzeką Bug.
Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom spływu kajakowego, który odbył się w minioną niedzielę rzeką Bug na trasie Tuchlin-Brańszczyk. Kajaki wypożyczone z Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Rykaczewskich w Brańszczyku spływały leniwie z nurtem wody. Wśród kajakarzy znaleźli się głównie adepci szkółki wędkarskiej „Spławik” oraz opiekunowie z PZW i GDK, a także przedstawiciele LMiR w Wyszkowie.
Jako, że pobyt nad wodą zmusza do wysiłku i trochę wyczerpuje organizm, w połowie szlaku zaplanowana została przerwa na posiłek i odpoczynek. Poczęstunek sponsorowany przez Gminny Dom Kultury składał się tradycyjnie z kiełbasek, które upieczone na ognisku płonącym na przybrzeżnej plaży w miejscowości Szumin, zostały zjedzone z dużym apetytem. 
Zainteresowanie rzeką jest ogromne, po drodze zauważyć można było nie tylko ogromną ilość wędkarzy czy kajakarzy, ale również dużo turystów wypoczywających na brzegu. Uczestnicy, spływając błogo w dół rzeki podziwiali piękno krajobrazu i meandry Bugu. 
Bezpieczeństwo spływu zapewnili organizatorzy: prezes Koła PZW Nr 88 Wyszków Wiesław Piasecki, kierownik szkółki wędkarskiej działającej przy GDK w Brańszczyku Ryszard Kowalczyk wraz z opiekunem spływu, instruktorem GDK Markiem Rozenkiem.
Zachwycając się urokami dzikiej natury, dotarliśmy do końca planowanej trasy, czyli przystani wodnej w Brańszczyku, po czym opaleni i pełni satysfakcji, z bagażem nietuzinkowych wrażeń, wróciliśmy do swych domów. Wszystkim uczestnikom spływu składamy serdeczne podziękowania.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan