BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

30.08.2016
autor: Marek Rozenek
Do harmonogramu Gminnego Domu Kultury z Brańszczyka już na stałe wpisały się spływy kajakowe, które organizowane są dzięki dogodnemu położeniu gminy nad rzeką Bug.
Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom spływu kajakowego, który odbył się w minioną niedzielę rzeką Bug na trasie Tuchlin-Brańszczyk. Kajaki wypożyczone z Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Rykaczewskich w Brańszczyku spływały leniwie z nurtem wody. Wśród kajakarzy znaleźli się głównie adepci szkółki wędkarskiej „Spławik” oraz opiekunowie z PZW i GDK, a także przedstawiciele LMiR w Wyszkowie.
Jako, że pobyt nad wodą zmusza do wysiłku i trochę wyczerpuje organizm, w połowie szlaku zaplanowana została przerwa na posiłek i odpoczynek. Poczęstunek sponsorowany przez Gminny Dom Kultury składał się tradycyjnie z kiełbasek, które upieczone na ognisku płonącym na przybrzeżnej plaży w miejscowości Szumin, zostały zjedzone z dużym apetytem. 
Zainteresowanie rzeką jest ogromne, po drodze zauważyć można było nie tylko ogromną ilość wędkarzy czy kajakarzy, ale również dużo turystów wypoczywających na brzegu. Uczestnicy, spływając błogo w dół rzeki podziwiali piękno krajobrazu i meandry Bugu. 
Bezpieczeństwo spływu zapewnili organizatorzy: prezes Koła PZW Nr 88 Wyszków Wiesław Piasecki, kierownik szkółki wędkarskiej działającej przy GDK w Brańszczyku Ryszard Kowalczyk wraz z opiekunem spływu, instruktorem GDK Markiem Rozenkiem.
Zachwycając się urokami dzikiej natury, dotarliśmy do końca planowanej trasy, czyli przystani wodnej w Brańszczyku, po czym opaleni i pełni satysfakcji, z bagażem nietuzinkowych wrażeń, wróciliśmy do swych domów. Wszystkim uczestnikom spływu składamy serdeczne podziękowania.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan