BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

30.08.2016
autor: Marek Rozenek
Do harmonogramu Gminnego Domu Kultury z Brańszczyka już na stałe wpisały się spływy kajakowe, które organizowane są dzięki dogodnemu położeniu gminy nad rzeką Bug.
Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom spływu kajakowego, który odbył się w minioną niedzielę rzeką Bug na trasie Tuchlin-Brańszczyk. Kajaki wypożyczone z Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Rykaczewskich w Brańszczyku spływały leniwie z nurtem wody. Wśród kajakarzy znaleźli się głównie adepci szkółki wędkarskiej „Spławik” oraz opiekunowie z PZW i GDK, a także przedstawiciele LMiR w Wyszkowie.
Jako, że pobyt nad wodą zmusza do wysiłku i trochę wyczerpuje organizm, w połowie szlaku zaplanowana została przerwa na posiłek i odpoczynek. Poczęstunek sponsorowany przez Gminny Dom Kultury składał się tradycyjnie z kiełbasek, które upieczone na ognisku płonącym na przybrzeżnej plaży w miejscowości Szumin, zostały zjedzone z dużym apetytem. 
Zainteresowanie rzeką jest ogromne, po drodze zauważyć można było nie tylko ogromną ilość wędkarzy czy kajakarzy, ale również dużo turystów wypoczywających na brzegu. Uczestnicy, spływając błogo w dół rzeki podziwiali piękno krajobrazu i meandry Bugu. 
Bezpieczeństwo spływu zapewnili organizatorzy: prezes Koła PZW Nr 88 Wyszków Wiesław Piasecki, kierownik szkółki wędkarskiej działającej przy GDK w Brańszczyku Ryszard Kowalczyk wraz z opiekunem spływu, instruktorem GDK Markiem Rozenkiem.
Zachwycając się urokami dzikiej natury, dotarliśmy do końca planowanej trasy, czyli przystani wodnej w Brańszczyku, po czym opaleni i pełni satysfakcji, z bagażem nietuzinkowych wrażeń, wróciliśmy do swych domów. Wszystkim uczestnikom spływu składamy serdeczne podziękowania.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

Gminę w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie będą mieli zaszczyt reprezentować uczniowie szkół podstawowych w Rząśniku, Porządziu i Starym Lubielu. Dwa zespoły i solistka wyszli zwycięsko z gminnej rywalizacji, bardzo wyrównanej, budzącej emocje, chwilami wzruszenie. Organizatorem gminnego przeglądu, który odbył się 12 stycznia, była Szkoła Podstawowa w Komorowie. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Zasłużony dla gminy, regionu, województwa (foto)

DŁUGOSIODŁO: Zasłużony dla gminy, regionu, województwa (foto)

Profesor Henryk Samsonowicz w Długosiodle otrzymał medal „Pro Masovia”. Wyróżnienie przyznał marszałek Adam Struzik na wniosek wójta Stanisława Jastrzębskiego w uznaniu wybitnych zasług i całokształtu działalności na rzecz rozwoju województwa mazowieckiego.   
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: WOŚP zagra dla dzieci i seniorów

DŁUGOSIODŁO: WOŚP zagra dla dzieci i seniorów

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 15 stycznia w centrum kultury w Długosiodle.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk
censor jpk

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
19.67% (597 głosów)
3.79% (115 głosów)
11.53% (350 głosów)
9.69% (294 głosów)
1.78% (54 głosów)
1.88% (57 głosów)
17.13% (520 głosów)
24.81% (753 głosów)
5.01% (152 głosów)
1.35% (41 głosów)
1.68% (51 głosów)
1.68% (51 głosów)