BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

30.08.2016
autor: Marek Rozenek
Do harmonogramu Gminnego Domu Kultury z Brańszczyka już na stałe wpisały się spływy kajakowe, które organizowane są dzięki dogodnemu położeniu gminy nad rzeką Bug.
Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom spływu kajakowego, który odbył się w minioną niedzielę rzeką Bug na trasie Tuchlin-Brańszczyk. Kajaki wypożyczone z Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Rykaczewskich w Brańszczyku spływały leniwie z nurtem wody. Wśród kajakarzy znaleźli się głównie adepci szkółki wędkarskiej „Spławik” oraz opiekunowie z PZW i GDK, a także przedstawiciele LMiR w Wyszkowie.
Jako, że pobyt nad wodą zmusza do wysiłku i trochę wyczerpuje organizm, w połowie szlaku zaplanowana została przerwa na posiłek i odpoczynek. Poczęstunek sponsorowany przez Gminny Dom Kultury składał się tradycyjnie z kiełbasek, które upieczone na ognisku płonącym na przybrzeżnej plaży w miejscowości Szumin, zostały zjedzone z dużym apetytem. 
Zainteresowanie rzeką jest ogromne, po drodze zauważyć można było nie tylko ogromną ilość wędkarzy czy kajakarzy, ale również dużo turystów wypoczywających na brzegu. Uczestnicy, spływając błogo w dół rzeki podziwiali piękno krajobrazu i meandry Bugu. 
Bezpieczeństwo spływu zapewnili organizatorzy: prezes Koła PZW Nr 88 Wyszków Wiesław Piasecki, kierownik szkółki wędkarskiej działającej przy GDK w Brańszczyku Ryszard Kowalczyk wraz z opiekunem spływu, instruktorem GDK Markiem Rozenkiem.
Zachwycając się urokami dzikiej natury, dotarliśmy do końca planowanej trasy, czyli przystani wodnej w Brańszczyku, po czym opaleni i pełni satysfakcji, z bagażem nietuzinkowych wrażeń, wróciliśmy do swych domów. Wszystkim uczestnikom spływu składamy serdeczne podziękowania.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Wielokulturowe spotkania (foto)

DŁUGOSIODŁO: Wielokulturowe spotkania (foto)

Zakończyły się wielokulturowe zajęcia w świetlicach wiejskich. Przez dwa tygodnie dzieci poznawały kulturę gości, uczyły się języków i aktywnie spędzały czas.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Malarsko o szopkach (foto)

BRAŃSZCZYK: Malarsko o szopkach (foto)

Na przedostatnim w tym roku spotkaniu koła plastycznego w Gminnym Domu Kultury tematem zajęć plastycznych z Adamem J. Karpińskim była szopka betlejemska.
zobacz więcej
SOMIANKA: Rolnicy, to wasze święto (foto)

SOMIANKA: Rolnicy, to wasze święto (foto)

Dożynki gminy Somianka w tym roku odbyły się w Kręgach, na pięknym terenie przy szkole, w niedzielę 27 sierpnia. Kosztowało to sporo pracy, ale było warto. Po dziękczynnej Mszy św. włodarze gminy i starostowie dożynek podzielili się chlebem z mieszkańcami i gośćmi, wśród nich znaleźli się m.in. wójtowie sąsiednich gmin, europoseł, starosta, ksiądz proboszcz. Były nagrody i medale, konkursy i zabawy. Na scenie królowało disco polo, a publiczność świetnie się bawiła do wieczora. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

Obsada Posterunku Policji w Zabrodziu jest zbyt mała, by mógł funkcjonować 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Policjanci pełnią służbę w różnych godzinach. - Patrole są głównie w terenie, bo chyba chodzi o to, żeby reagować na ulicy, w środowisku, a nie o to, żeby siedzieć na krześle na posterunku – na ostatniej sesji do radnych i sołtysów zwrócił się kierownik posterunku asp. Zbigniew Kwieciński.
zobacz więcej
Zitcom