BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Spływ kajakowy ze szkółką wędkarską "Spławik" (foto)

30.08.2016
autor: Marek Rozenek
Do harmonogramu Gminnego Domu Kultury z Brańszczyka już na stałe wpisały się spływy kajakowe, które organizowane są dzięki dogodnemu położeniu gminy nad rzeką Bug.
Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom spływu kajakowego, który odbył się w minioną niedzielę rzeką Bug na trasie Tuchlin-Brańszczyk. Kajaki wypożyczone z Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Rykaczewskich w Brańszczyku spływały leniwie z nurtem wody. Wśród kajakarzy znaleźli się głównie adepci szkółki wędkarskiej „Spławik” oraz opiekunowie z PZW i GDK, a także przedstawiciele LMiR w Wyszkowie.
Jako, że pobyt nad wodą zmusza do wysiłku i trochę wyczerpuje organizm, w połowie szlaku zaplanowana została przerwa na posiłek i odpoczynek. Poczęstunek sponsorowany przez Gminny Dom Kultury składał się tradycyjnie z kiełbasek, które upieczone na ognisku płonącym na przybrzeżnej plaży w miejscowości Szumin, zostały zjedzone z dużym apetytem. 
Zainteresowanie rzeką jest ogromne, po drodze zauważyć można było nie tylko ogromną ilość wędkarzy czy kajakarzy, ale również dużo turystów wypoczywających na brzegu. Uczestnicy, spływając błogo w dół rzeki podziwiali piękno krajobrazu i meandry Bugu. 
Bezpieczeństwo spływu zapewnili organizatorzy: prezes Koła PZW Nr 88 Wyszków Wiesław Piasecki, kierownik szkółki wędkarskiej działającej przy GDK w Brańszczyku Ryszard Kowalczyk wraz z opiekunem spływu, instruktorem GDK Markiem Rozenkiem.
Zachwycając się urokami dzikiej natury, dotarliśmy do końca planowanej trasy, czyli przystani wodnej w Brańszczyku, po czym opaleni i pełni satysfakcji, z bagażem nietuzinkowych wrażeń, wróciliśmy do swych domów. Wszystkim uczestnikom spływu składamy serdeczne podziękowania.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Jak najwięcej dróg

SOMIANKA: Jak najwięcej dróg

W budżecie inwestycyjnym gminy na 2017 rok, który wynosi 2.080.000 zł, priorytetem są drogi. – W tej chwili ponad 2 miliony przeznaczamy na projekty drogowe, poza drobnymi wodociągowymi czy projektowymi  - mówił na sesji 28 grudnia wójt Andrzej Żołyński. Dochody gminy wyniosą 22.888.621 zł, w tym: subwencje 8.891.484 zł (oświatowa – 5.851.846 zł, część wyrównawcza ogólnej – 2.988.056 zł, równoważąca – 51.582 zł), co stanowi 38,5% dochodów gminy, udział w podatku dochodowym: 2.969.331 zł, zadania zlecone 7.178.436 zł (31,4%), podatki lokalne i pozostałe: 627.870 zł.
zobacz więcej
SOMIANKA: Zamknięcie mostu w Wierzbicy - zmiana harmonogramu

SOMIANKA: Zamknięcie mostu w Wierzbicy - zmiana harmonogramu

Aktualne informacje dotyczące planowanego remontu mostu w ciągu DK nr 62, w miejscowościach Wierzbica – Łacha, obejmujące skorygowany harmonogram przedsięwzięcia:
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

Zespół ludowy „Kurpie Białe” z Rząśnika uczestniczył w nagrywaniu  filmu Darii Galant „W jasnym niebie przebywam”, który powstawał w domu-pracowni pisarki Olchowe Łąki w Długosiodle-Folwarku. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Wiosna poezją malowana

RZĄŚNIK: Wiosna poezją malowana

W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu, w klasie pierwszej, 15 maja odbył się recytatorski  konkurs pod hasłem „Wiosna poezją malowana”. Wiersze prezentowane przez uczniów były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Dominowały teksty Jana Brzechwy.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020