BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

Powiat

BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

05.04.2017
autor: Maryla Puścian, opr. red. fot. Marek Rozenek
Od 2000 r. włącza się w organizację Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”,  Gminny Dom Kultury. Gminne eliminacje cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży kochających poezję, w tym roku uczestniczyło w nich 18 recytatorów, 9 z nich będzie reprezentować gminę w etapie powiatowym 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece.
Gminny Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” odbył się 28 marca. Wzięło w nim udział 18 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów: Karol Wujkowski, Patrycja Wiśniewska, Julia Stankiewicz, Wiktoria Roguszewska, Gabriela Zdziarstek, Nikola Kraszewska, Anna Wilczek, Jakub Proć, Anna Szymanik, Mateusz Oleksiak, Klaudia Magdalena Mejer, Maja Kania, Miłosz Gemzała, Catherine Mech, Kinga Krajewska, Kamil Zarzecki, Angelika Zalewska i Kamil Hartman. 
Do komisji zostali zaproszeni: wiceprzewodnicząca rady gminy Elżbieta Mikołajewska, wielokrotna uczestniczka konkursu Olga Pietrzak oraz aktorki prowadzące warsztaty teatralne w GDK: Monika Andrzejewska i Eliza Ratajczyk. Decyzją jury w etapie powiatowym gminę Brańszczyk reprezentować będą:
Kl. I-III: I miejsce – Wiktoria Roguszewska, PSP Nowe Budy, opiekun Bożena Wiśniewska  (D. Gellner „Czekoladki dla sąsiadki”), II – Patrycja Wiśniewska, PSP Brańszczyk, op. Ewelina Bloch (L.J. Kern „Zając i żółw”), III – Gabriela Zdziarstek, PSP Trzcianka, op. Bożena Tarcicka (W. Chotomska „Ballada o kogucie”) 
Kl. IV-VI: I miejsce – Anna Szymanik, PSP Brańszczyk, op. D. Bajor (H. Poświatowska „Odłamałam gałąź miłości”), II – Miłosz Gemzała, PSP Turzyn, op. Barbara Łapińska (A. Mickiewicz „Pani Twardowska”), III – Mateusz Oleksiak, PSP Knurowiec, op. Stanisława Puścian (J. de la Fontaine „Lis małpa i zwierzęta”)
Gimnazjum: I miejsce – Angelika Zalewska, PG Poręba, op. Dominika Komor (J. Słowacki „Słowiański papież”), II – Kamil Hartman, PG Poręba, op. Nina Ulanowska (J. Kowalski „Bitwa pod Mozgawą”), III – Kinga Krajewska, PG Brańszczyk, op. Edyta Różańska. (W. Szymborska „Nic dwa razy”) 
Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez dyrektor GOK Marylę Puścian. Jurorzy pochwalili młodych recytatorów za to, że potrafili przekazać przesłania i wartości zawarte w poezji i prozie. Aktorki w indywidualnych rozmowach dzieliły się z laureatami swoimi uwagami, które mogą być im pomocne w kolejnych etapach konkursu. 
Organizator dziękuje uczestnikom, zaangażowanym nauczycielom oraz paniom z komisji, a laureatom życzy powiedzenia w konkursie powiatowym.
GDK przypomina, że co tydzień odbywają się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorki Elizę Ratajczyk (w Brańszczyku) i Monikę Andrzejewską (w Porębie), zachęca mieszkańców gminy do korzystania z tej możliwości rozwijania talentów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Orkiestra w rytmie serc (foto)

DŁUGOSIODŁO: Orkiestra w rytmie serc (foto)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Długosiodle wygrała ponad 12 tys. zł. Tyle zebrano łącznie z licytacji, zabawy fantowej i zbiórki do puszek. Było niezbyt zimno, wesoło, śpiewnie i tanecznie. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Oddali hołd spracowanym rękom rolnika (foto)

SOMIANKA: Oddali hołd spracowanym rękom rolnika (foto)

Mszą dziękczynną, odprawioną w niedzielę 23 sierpnie w kościele w Somiance, władze i mieszkańcy gminy podziękowali rolnikom za tegoroczne plony. - W związku z trudnym czasem pandemii i poważnymi ograniczeniami sanitarnymi nie odbędą się w tym roku  tradycyjne obchody święta plonów – poinformował w swoim wystąpieniu wójt Andrzej Żołyński. Nagrodził sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne wieńce dożynkowe. Sołectwo Skorki zostało wyróżnione dodatkowo będzie reprezentować gminę na dożynkach powiatowych w Wyszkowie w niedzielę 30 sierpnia. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wiary w lepszą przyszłość i lepszy świat (foto)

DŁUGOSIODŁO: Wiary w lepszą przyszłość i lepszy świat (foto)

Wspólnym kolędowaniem rozpoczęło się gminne przedświąteczne spotkanie w Centrum Kultury. - Nam wszystkim siły, wiary i wytrwałości – życzył wójt Stanisław Jastrzębski.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

Wójt Gminy Brańszczyk ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Domu Kultury. Po zwolnieniu, przebywającej nadal na zwolnieniu lekarskim wieloletniej dyrektor GDK Marii Puścian, przez 3 miesiące p.o. dyrektor jest Monika Andrzejewska. Wybranemu w drodze konkursu kandydatowi wójt chce powierzyć stanowisko dyrektora na 3 lata. Kandydaci mogą zgłaszać się do 17 maja do godz. 15. Ogłoszenie o konkursie na stronie internetowej gminy zostało zamieszczone 9 maja. 
zobacz więcej
Zitcom