BRAŃSZCZYK: Romantyczny wieczór dla pań

Powiat

BRAŃSZCZYK: Romantyczny wieczór dla pań

12.03.2018
autor: M.P.
Z okazji Dnia Kobiet w sobotę 10 marca w Brańszczyku odbyło się niezwykłe spotkanie, zorganizowane z myślą o paniach. Na zaproszenie wójta Mieczysława Pękula do pięknie przygotowanej na tę okoliczność sali – w romantycznym klimacie, z kwiatami i świecami na stołach – licznie przybyły panie, mieszkanki gminy. 
 
Miło spędziły wieczór, uczestnicząc w dedykowanym im koncercie, w którym wystąpili młodzi artyści: wokalistka Anna Orlova i pianista Piotr Lewandowski. Zachwycili publiczność niesamowitym, profesjonalnym wykonaniem, zyskując ogromny aplauz publiczności. W rozmowach, przy pysznym cieście i kawie, dominowały słowa uznania dla artystów i organizatorów tego wydarzenia. Przemiłym akcentem uroczystego wieczoru były również życzenia od wójta Mieczysława Pękula oraz róże wręczone przez niego wszystkim obecnym na sali przedstawicielkom płci pięknej. 
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Dzień Papieski (foto)

BRAŃSZCZYK: Dzień Papieski (foto)

Dzień Papieski w parafii pw. Jana Chrzciciela w Brańszczyku był obchodzony 11 października. Po Mszy św. program poświęcony św. Janowi Pawłowi II przedstawili uczniowie szkoły w Nowych Budach, której jest patronem. Pod pomnikiem Świętego delegacje złożyły kwiaty i zapalono znicze. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwustu lat!

BRAŃSZCZYK: Dwustu lat!

Stanisław Olbryś, mieszkaniec Poręby Średniej ,23 maja obchodził setne urodziny. Jubilat był wyraźnie wzruszony, dziękował za życzenia. Chętnie śpiewał piosenki i recytował poezję, dając dowód świetnej pamięci. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Jaka to samorządność, skoro podjęto decyzję za nas

SOMIANKA: Jaka to samorządność, skoro podjęto decyzję za nas

Na sesji 22 listopada radni przyjęli uchwały stwierdzające przekształcenia 6-klasowych szkół podstawowych oraz zespołów szkół, w skład których wchodzą 6-letnie szkoły podstawowe, w 8-letnie szkoły podstawowe. Chociaż była to właściwie formalność, bo szkoły te od 1 września 2017 r. funkcjonują na mocy ustawy sejmowej, wywołała dyskusje na komisjach rady gminy. Podczas głosowania niektórzy radni, m.in. przewodniczący rady, wstrzymali się od głosu lub w ogóle nie uczestniczyli w głosowaniu.
zobacz więcej
SOMIANKA: Pierwsze absolutorium

SOMIANKA: Pierwsze absolutorium

Wójt Andrzej Żołyński jako pierwszy z włodarzy w powiecie, 27 maja, otrzymał absolutorium za 2015 r. Dochody gminy zostały wykonane prawie w 100% i wyniosły 31.074.310 zł, wydatki to kwota 29.845.099 zł, co stanowi prawie 97% planu.
zobacz więcej