BRAŃSZCZYK: Przedszkolaki powitały wakacje (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Przedszkolaki powitały wakacje (foto)

29.06.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Dzieci z Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” w Brańszczyku wraz z rodzicami 28 czerwca uczestniczyły w rodzinnym pikniku na terenie miejscowej szkoły. Zanim pożegnały się na wakacje ze swoim przedszkolem, pokazały, jak dużo się nauczyły przez ten rok.
 
Uroczystość prowadziła dyrektor Iwona Kulasińska, która serdecznie powitała wszystkich obecnych. – Koniec czerwca to czas, kiedy wszystko podsumowujemy. Ale my spotkaliśmy się również z powodu festynu rodzinnego – zauważyła pani dyrektor, jeszcze raz składając życzenia z okazji niedawnych dnia matki, dziecka i ojca. – Ta rodzina przedszkolna nam się powiększa, myślę, że to 500+ swoje robi – nawiązała do tego, że co roku w przedszkolu jest więcej grup. W czwartek z przedszkolem na wakacje żegnały się cztery grupy, od 1 września ma być ich pięć.
Pani dyrektor pochwaliła dzieci za postępy, które poczyniły w kończącym się roku całej. – Jestem dumna – nie kryła, zaznaczając, że to, jak się rozwinęły, to ogromna zasługa nauczycieli. 
- Dzisiaj spotykamy się na festynie rodzinnym. Rodzina to podstawa, wartość najwyższa. Dzieci, rodzice, dziadkowie w domu – tak to powinno wyglądać – podkreślił wójt Mieczysław Pękul, specjalny gość uroczystości.
Wszystkie dzieci najpierw zaśpiewały hymn przedszkola „My jesteśmy krasnoludki”, oczywiście z pląsem. A potem każda z grup zaprezentowała swoją piosenkę, starając się śpiewać głośno, wyraźnie i w zgodzie z melodią.
- Za to, że dzieci tak pięknie się przygotowały, przez cały rok uczęszczały na zajęcia, należą im się gratulacje i dyplomy – uznała dyr. Kulasińska, po czym każdemu dziecku wręczyła dyplom i książeczkę.
Dyplom dostał też wójt Mieczysław Pękul. – Dzięki pana przyjaznej dłoni, dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń – zwróciła się do niego pani dyrektor. – Dziękujemy bardzo i prosimy o więcej.
- Muszę teraz częściej do przedszkola przychodzić. Będę się starał, żeby warunki w przedszkolu były jak najlepsze – zapewnił wójt. 
Dyplomy otrzymali też rodzice dzieci, w podziękowaniu za szczególne zaangażowanie w życie przedszkola. 
Z kolei rodzice za całoroczną opiekę nad ich pociechami kwiatami podziękowali całemu personelowi przedszkola.
A najmłodsi już nie mogli się doczekać, by pozjeżdżać na ogromnej zjeżdżalni, spróbować smakołyków przygotowanych przez rodziców. A czekało na nich jeszcze wiele innych piknikowych atrakcji.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020