BRAŃSZCZYK: Pożegnanie pani dyrektor (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Pożegnanie pani dyrektor (foto)

31.12.2018
autor: Elżbieta Borzymek
28 grudnia oficjalnie została pożegnana Barbara Wiśniewska, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie, która przeszła na emeryturę. Jej obowiązki do końca roku szkolnego, do 31 sierpnia, będzie pełniła nauczycielka tej szkoły Barbara Sowa. Potem zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora szkoły.
Wójt Wiesław Przybylski podziękował pani dyrektor w obecności radnych i sołtysów. – Praca pani przyczyniła się do rozwoju gminy Branszczyk. Jesteśmy pani wdzięczni za 39 lat pracy na rzecz wychowania dzieci i młodzieży – zwrócił się do Barbary Wiśniewsksiej. 
Wspomniał, że był w szkole podczas pożegnania pani dyrektor. Uczniowie i nauczyciele przygotowali dla niej piękny program. 
- Bardzo dziękuję panu wójtowi i radzie gminy – mówiła pani dyrektor. – Jest mi niezmiernie miło, że zauważyliście państwo moją pracę. Muszę powiedzieć, że była to największa moja pasja. Mam ich wiele, ale ta szkoła była moim takim kolejnym dzieckiem. Przez te wszystkie lata starałam się bardzo, żeby moje dziecko się rozwijało. I dzisiaj mogę powiedzieć, że ta szkoła rozwijała się dzięki wsparciu całej naszej społeczności szkolnej, bo to nie tylko moja zasługa, ale zasługa wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi, ale również społeczności lokalnej, radnych, sołtysów. Jest to również zasługa samorządów poprzednich, a tak się złożyło, że pracowałam ze wszystkim włodarzami i samorządami. Muszę powiedzieć, że współpraca z nimi układała mi się bardzo dobrze. Owoce tej współpracy mamy w tej szkole, nowoczesnej szkole.
Uczy się w niej w 9 oddziałach 112 uczniów, najliczniejsza klasa liczy 19 osób, najmniejsza 9. 
- Rodzicom i uczniom zawsze mówiłam, że największą inwestycją jest inwestycja w młodego człowieka –  podkreśliła – Jestem spokojna o to, bo jak poprzednie samorządy, tak w i ten samorząd ma względzie sprawy oświaty.
Pan wójt wręczył Barbarze Wiśniewskiej na pamiątkę „Album malarstwa polskiego. Życzył, aby czas na emeryturze mijał jej radośnie i pogodnie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

Rada gminy przyjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. – Nie robimy rewolucji, wracamy do tego, co było przed 1999 r. – do siedmiu szkół ośmioklasowych. Na żadne inne rozwiązanie nie ma czasu – mówi odpowiedzialny za gminną oświatę zastępca wójta Andrzej Łapiński. Klasy wygaszanych gimnazjów w Porębie i Brańszczyku zostaną  włączone do tamtejszych szkół podstawowych.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Duży sukces i doskonała promocja

RZĄŚNIK: Duży sukces i doskonała promocja

Drużyna Urzędu Gminy Rząśnik zajęła drugie miejsce w eliminacjach XXI Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej, które odbyły się w dniach 11-12 marca w Mrągowie. Wywalczyła tym samym awans do finału.  To duży sukces i doskonała promocja gminy. Drużyna Rząśnika pozostawiła w pokonanym polu reprezentantów wielu większych jednostek samorządowych. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Można jeszcze zmienić OZE

RZĄŚNIK: Można jeszcze zmienić OZE

Gmina od 19 kwietnia do 17 maja przeprowadzała dialog techniczny, poprzedzający wybór wykonawcy przedsięwzięcia polegającego na zaprojektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznej oraz kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach indywidualnych.  Do 14 czerwca mieszkańcy mogą zmienić zgłoszone w ankiecie OZE na inne, np. pompę ciepła.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nagrody dla policji

RZĄŚNIK: Nagrody dla policji

Podczas powiatowej uroczystości z okazji Święta Policji wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski wyróżnił policjantów i cywilnych pracowników policji.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku