BRAŃSZCZYK: Pożegnanie pani dyrektor (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Pożegnanie pani dyrektor (foto)

31.12.2018
autor: Elżbieta Borzymek
28 grudnia oficjalnie została pożegnana Barbara Wiśniewska, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie, która przeszła na emeryturę. Jej obowiązki do końca roku szkolnego, do 31 sierpnia, będzie pełniła nauczycielka tej szkoły Barbara Sowa. Potem zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora szkoły.
Wójt Wiesław Przybylski podziękował pani dyrektor w obecności radnych i sołtysów. – Praca pani przyczyniła się do rozwoju gminy Branszczyk. Jesteśmy pani wdzięczni za 39 lat pracy na rzecz wychowania dzieci i młodzieży – zwrócił się do Barbary Wiśniewsksiej. 
Wspomniał, że był w szkole podczas pożegnania pani dyrektor. Uczniowie i nauczyciele przygotowali dla niej piękny program. 
- Bardzo dziękuję panu wójtowi i radzie gminy – mówiła pani dyrektor. – Jest mi niezmiernie miło, że zauważyliście państwo moją pracę. Muszę powiedzieć, że była to największa moja pasja. Mam ich wiele, ale ta szkoła była moim takim kolejnym dzieckiem. Przez te wszystkie lata starałam się bardzo, żeby moje dziecko się rozwijało. I dzisiaj mogę powiedzieć, że ta szkoła rozwijała się dzięki wsparciu całej naszej społeczności szkolnej, bo to nie tylko moja zasługa, ale zasługa wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi, ale również społeczności lokalnej, radnych, sołtysów. Jest to również zasługa samorządów poprzednich, a tak się złożyło, że pracowałam ze wszystkim włodarzami i samorządami. Muszę powiedzieć, że współpraca z nimi układała mi się bardzo dobrze. Owoce tej współpracy mamy w tej szkole, nowoczesnej szkole.
Uczy się w niej w 9 oddziałach 112 uczniów, najliczniejsza klasa liczy 19 osób, najmniejsza 9. 
- Rodzicom i uczniom zawsze mówiłam, że największą inwestycją jest inwestycja w młodego człowieka –  podkreśliła – Jestem spokojna o to, bo jak poprzednie samorządy, tak w i ten samorząd ma względzie sprawy oświaty.
Pan wójt wręczył Barbarze Wiśniewskiej na pamiątkę „Album malarstwa polskiego. Życzył, aby czas na emeryturze mijał jej radośnie i pogodnie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

Wójt Mieczysław Pękul otrzymał 20. absolutorium (niemal jednogłośnie, przy 1 głosie wstrzymującym się). Na sesji 27 czerwca przedstawił szczegółowe sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 r. Za najważniejsze uznał kierunki inwestowania: systematyczną rozbudowę kanalizacji, budowę i remonty świetlic, by każda wieś miała, gdzie się spotykać oraz dobry plan zagospodarowania przestrzennego (w Turzynie powstaje nowy magazyn, coraz więcej wydawanych jest pozwoleń na budowę domów).  
zobacz więcej
SOMIANKA: Sobota dla kobiet (foto)

SOMIANKA: Sobota dla kobiet (foto)

Już po raz szósty przy kawie i słodkościach zorganizowano gminne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Odbyło się 16 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, a jego gwiazdą była skrzypaczka, kobieta – wulkan  Magdalena Szymańska.  
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: O pięknej muzyce, pocałunkach, kobietach (foto)

DŁUGOSIODŁO: O pięknej muzyce, pocałunkach, kobietach (foto)

Wspaniały koncert był muzycznym prezentem dla mieszkanek gminy Długosiodło z okazji Dnia Kobiet. Wystąpili zarówno miejscowi mali artyści, jak i soliści znacznie większych scen.
zobacz więcej
SOMIANKA: Żebyśmy byli taką gminną rodziną

SOMIANKA: Żebyśmy byli taką gminną rodziną

Ostatnia w 2017 roku sesja rady gminy, odbywająca się 28 grudnia, była doskonałą okazją do złożenia życzeń na nowy 2018 rok. Przewodniczący rady życzył radnym i mieszkańcom realizacji postawionych celów i dobrych wzajemnych relacji, wójt – przede wszystkim zdrowia i żeby mieszkańców w gminie przybywało. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche