BRAŃSZCZYK: Patriotyczny dzień radości (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Patriotyczny dzień radości (foto)

11.06.2018
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Elżbieta Borzymek, Krystyna Szczuka-Wiśniewska
Wiosenne spotkanie integracyjne, odbywające się od 13 lat w DPS w Brańszczyku, w tym roku miało szczególny – patriotyczny – charakter i tytuł „Dzień Radości w Niepodległej”. Wiąże się to oczywiście z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Biało-czerwony pochód, pensjonariuszy z 11 ośrodków, które zajmują się osobami niepełnosprawnymi, oraz wolontariuszy z wielu szkół, m.in. SP5 i SP2 w Wyszkowie, w Białymbłociez terenu powiatu, z placu przez Zespole Szkół Specjalnych przemaszerował na teren DPS, w takt, granych przez Orkiestrę Darmanista pod batutą Dariusza Pieńkosa, melodii patriotycznych. 
Uczestników, którzy zapełnili plac przed sceną, powitały gospodynie spotkania – dyrektorki: Zespołu Szkół Specjalnych – Elżbieta Piórkowska, Domu Pomocy Społecznej – Danuta Ziomek i Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu  – Maria Gajewska. 
Od samego początku imprezie tej patronuje starosta Bogdan Pągowski. – Rok jest szczególny, dzień jest szczególny, 100-lecia odzyskania niepodległości – podkreślił starosta. – I te kolory, czerwony i biały, rzeczywiście dają nam dużo radości. 
Imprezę poprowadziła Anna Przybysz. Na scenie, wraz młodymi aktorami teatru Farsa, pieśni patriotyczne śpiewali zaproszeni goście. Ks. kanonik Paweł Stachecki wyjasnił, dlaczego w Polsce piłka ręczna nazywana jest szczypiorniakiem. To od nazwy miejscowości Szczypiorno, (obecnie dzielnica Kalisza), gdzie znajdował się obóz dla internowanych żołnierzy Legionów Polskich i gdzie w 1917 r.  rozegrano jeden z pierwszych meczów piłki ręcznej w Polsce. Rozegrano turniej szczypiotrniaka.Uczestnicy pikniku byli bardzo zróżnicowani wiekowo, ale dla wszystkich przygotowano ciekawe atrakcje. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w konkurencjach sprawnościowych  i z ogromnym skupieniem starały się zrobić jak największe bańki mydlane. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Był grill, stoiska ze swojskim jadłem i różnymi pysznościami.
W organizację święta włączyła się też Fundacja im. Stanisława Pomian-Srzednickiego I Prezesa Sądu Najwyższego w wolnej Polsce, który urodził się w Brańszczyku.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Rozpoznawali nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa

SOMIANKA: Rozpoznawali nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa

18 nauczycieli i 2 pracowników Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej przyniosło swoje zdjęcia z dzieciństwa, które zostały zaprezentowane na wystawie. Zadaniem uczniów było rozpoznanie, kto jest na każdym ze zdjęć.  Zwycięzcą konkursu został gimnazjalista Patryk Słowikowski.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Już widać rondo

RZĄŚNIK: Już widać rondo

Trwa budowa ronda w Porządziu. Inwestorem jest powiat. Wykonawca – firma Jana Kaczmarczyka z Kacic – otrzymał zamówienie z wolnej ręki, bo trzy ogłoszone przetargi trzeba było unieważnić ze względu na brak ofert. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Kolonie w Zakopanem (foto)

SOMIANKA: Kolonie w Zakopanem (foto)

Wakacje, słońce, urokliwe widoki za oknem, beztroska… Pozostały tylko miłe wspomnienia na myśl o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.52% (166 głosów)
29.84% (202 głosów)
7.39% (50 głosów)
6.79% (46 głosów)
31.46% (213 głosów)
manhattan
manhattan