BRAŃSZCZYK: Osiemnasta "Syrenka" (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Osiemnasta "Syrenka" (foto)

16.03.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz osiemnasty w gminie, w tym roku 13 marca, odbył się konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”. Wzięło w nim udział 21 uczniów.
 
Przybyłych powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brańszczyku Maryla Puścian. 
- Życzę wam odwagi, proszę nie tremować się; jesteśmy tu po to, żeby was wysłuchać, wesprzeć – zwróciła się do uczestników.
Laureatów wyłoniło jury w składzie: Monika Andrzejewska, Marta Gołębiewska, Danuta Chmielewska i Elżbieta Szczuka. Laureatami zostali i będą reprezentować gminę na finale powiatowym 22 marca: 
klasy 0-III:  I miejsce - Magdalena Karp, SP w Białymbłocie, II – Jan Stoszewski, SP w Turzynie, III – Gabriela Zdziarstek, SP w Trzciance.
klasy IV-VI: I miejsce – Jakub Proć, SP Białebłoto, II – Natalia Uzdowska, SP Poręba, III – Zofia Zalewska, SP Trzcianka
klasy VII i gimnazja: I miejsce – Angelika Zalewska, Gimnazjum w Porębie, II – Mateusz Oleksiak, SP Knurowiec, III – Kamil Zarzecki, Gimnazjum w Brańszczyku. Wyróżnienie: Kamil Hartman, Gimnazjum w Porębie i Natalia Zasłona, Gimnazjum w Brańszczyku.
Przed ogłoszeniem wyników ogólne refleksje i wskazówki dla występujących przekazała przewodnicząca jury, aktorka Monika Andrzejewska. Zwracała m.in. uwagę na dobór repertuaru, dykcję, intonację, zmianę tempa (żeby tekst nie był nudny), ogólną postawę recytatora, delikatny ukłon po zakończeniu utworu.
Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i upominki (album o gminie Brańszczyk, słodycze) i pozowali do wspólnego zdjęcia.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Perełka dla człowieka (foto)

BRAŃSZCZYK: Perełka dla człowieka (foto)

Ogród sensoryczny w Zespole Szkół Specjalnych, zlokalizowany na terenie starego sadu przy plebanii, został otwarty 21 czerwca. Przebywanie w nim ma wspierać terapię dzieci z zaburzeniami, ale także dostarczać radości i spokoju. Ma też edukować.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Poległym na ołtarzu wolności ojczyzny (foto)

BRAŃSZCZYK: Poległym na ołtarzu wolności ojczyzny (foto)

Podniosła uroczystość patriotyczna odbyła się 12 maja (niedziela) w miejscu historycznym, przy gajówce Udrzyn, gdzie 75 lat temu zginęło trzech młodych ludzi –  plut. Jan Janicki „Leszko”, strz. Ireneusz Małaszek „Jeżyk”, strz. Mieczysław Komor „Wiklina”(z Udrzyna) – broniąc przed Niemcami polskiej radiostacji. – Tym ludziom, którzy polegli na ołtarzu wolności ojczyzny, należy się szczególny hołd i myślę, że to dzisiejsze nasze spotkanie to właśnie ta forma hołdu i upamiętnienia ich czynów, za co organizatorom bardzo serdecznie dziękuję – mówił Jacek Frankowski, potomek jednego z uczestników akcji. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wynagrodzenie wójta ustalone (foto)

ZABRODZIE: Wynagrodzenie wójta ustalone (foto)

Na sesji Rady Gminy Zabrodzie radni ustalili, że wójt Krzysztof Jezierski będzie zarabiał 10.180 zł brutto. Takie samo wynagrodzenie miał poprzedni wójt.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wojewoda stwierdził nieważność uchwały

ZABRODZIE: Wojewoda stwierdził nieważność uchwały

Wojewoda Mazowiecki rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność uchwały Rady Gminy Zabrodzie z dnia 19 stycznia 2017 r. w sprawie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Zabrodzie. Gmina nie będzie się odwoływać od rozstrzygnięcia, ma zamiar uwzględnić uwagi wojewody.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom