BRAŃSZCZYK: Nowi przewodniczący rady gminy (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Nowi przewodniczący rady gminy (foto)

27.11.2018
autor:
Przewodnicząca rady Gminy Brańszczyk w kadencji 2018-2023 będzie Anna Wielgolaska (na fot.), była jedyna kandydatką. Na sesji 21 listopada wybrano też dwóch wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi Paweł Szydlik i Jan Domalewski, tylko ich kandydatury zostały zgłoszone.  
 
Komisja skrutacyjna, pracująca w składzie: Jadwiga Stoszewska (przewodnicząca), Anna Zagożdżon, Piotr Deptuła, przeprowadziła wybory przewodniczącego rady gminy. Głosowanie odbywało się w sposób tajny. Zgłoszona została jedna kandydatura – Anny Wielgolaskiej. 
- Mam 47 lat. Pracuję w Urzędzie Miasta Marki jako główny specjalista w wydziale planowania i rozwoju. Mam ukończone studia wyższe na wydziale prawa i administracji UW oraz studia podyplomowe z dziedziny planowania przestrzennego i architektury na PW. Moja droga zawodowa wygląda następująco: przez 21 lat mam do czynienie z samorządem. Od 10 lat pracuję w UM Marki, przez 11 lat pracowałam w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie – przedstawiła się kandydatka. 
– Mam nadzieję, że będziecie, państwo, mnie wspierać w pracy na rzecz lokalnej społeczności – zwróciła się do radnych, dziękując za głosy, które otrzymała w tajnym głosowaniu (14 za, 1 przeciw). Przyznała, że jest zaskoczona wynikiem głosowania, jednomyślnością radnych. – To dobrze wróży – uznała. 
Nowa przewodnicząca przejęła prowadzenie sesji. Uchwałę o jej wyborze radni przyjęli jednogłośnie.
Na wiceprzewodniczących rady zgłoszono dwie kandydatury: 
- Pawła Szydlika – pochodzi z Białegobłota-Kurzy, ma 36 lat, żonę i dwójkę dzieci, jego praca zawodowa związana jest z zarządzaniem zasobami ludzkimi i handlem, ukończył studia wyższe z politologii,
- Jana Domalewskiego – emeryt, ma 66 lat, z wykształcenia technik budowlany, chciałby pracować zgodnie ze swoim hasłem wyborczym „Z ludźmi dla ludzi”, „żeby żadne wnioski, petycje nie były zamiatane pod dywan”, lecz rozpatrywane.    
Obydwaj zostali wybrani wiceprzewodniczącymi rady, uchwała o ich wyborze została przyjęta jednogłośnie.
Rada gminy kadencja 2018-2023: Adam Błoński, Tomasz Bralewski, Bogdan Czarnecki, Piotr Deptuła, Jan Domalewski, Sławomir Gałązka, Tadeusz Kruszewski, Andrzej Kukwa, Anna Nasiadka, Andrzej Skłucki, Jadwiga Stoszewska, Paweł Szydlik, Jadwiga Uchal, Ewa Wielgolaska, Anna Zagożdżon.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Trochę zimy, trochę lata (foto)

BRAŃSZCZYK: Trochę zimy, trochę lata (foto)

Gminny Dom Kultury w niedzielę 23 kwietnia zaprosił na Zawilcowy  Rajd Rowerowy, który przebiegał zgodnie z ludowym przysłowiem: „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Nie zabrakło ani śniegu, ani słońca. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Zgarnęli wszystkie puchary

BRAŃSZCZYK: Zgarnęli wszystkie puchary

Podczas XIII Zawodów w Wędkarstwie Spławikowo-Gruntowym o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk, które odbyły się w nocy z 28 na 29 lipca, złowiono ogromnego suma, o długości 1,70 m i wadze ponad 9 kg. Rywalizowały 2-osobowe drużyny. Wszystkie puchary zgarnęła jedna – Ryszard Kowalczyk i Paweł Sówka, którzy złowili rekordowego suma. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Będą to ważne wybory (foto)

BRAŃSZCZYK: Będą to ważne wybory (foto)

Spotkanie z wicemarszałek senatu Marią Koc 8 kwietnia w Brańszczyku odbyło się, jak to sama określiła, w kameralnym gronie. – Jestem u sąsiadów. Mieszkam w Węgrowie – rozpoczęła. – To jest mój okręg wyborczy, powiat wyszkowski nie jest mi obcy.
Maria Koc startuje z listy PiS z 2. miejsca na Mazowszu do Parlamentu Europejskiego.
zobacz więcej
SOMIANKA: Wybierają sołtysów na 5 lat

SOMIANKA: Wybierają sołtysów na 5 lat

Rozpoczęły się wyborcze zebrania wiejskie w 31 sołectwach gminy Somianka. Pierwsze odbyło się w Hucie Podgórnej (21 marca), trzy ostatnie zaplanowano na sobotę 6 kwietnia. Wybrani sołtysi i rady sołeckie będą swoje funkcje pełnić przez 5 lat (dotychczas przez 4 lata). Pierwszym sołtysem wybranym na 5-letnią kadencję jest Wojciech Groszkowski z Huty Podgórnej.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku