BRAŃSZCZYK: Nocne łowisko

Powiat

BRAŃSZCZYK: Nocne łowisko

10.08.2016
autor: Marek Rozenek, opr. EE
W dniach 30-31 lipca na rzece Bug odbyły się po raz jedenasty zawody wędkarskie, w których wzięły udział 23 dwuosobowe drużyny. Przyznano nagrody za największą wagę złowionych ryb i za pojedynczą największą sztukę. 
Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę po południu losowaniem stanowisk i trwała do godz. 10 w niedzielę. Wśród amatorów wędkarstwa znalazły się osoby z Koła PZW Nr 88 Wyszków. Cieszy, że w mistrzostwach wzięło udział dużo młodzieży. Uczestnicy zawodów łowili ryby metodą spławikową oraz gruntową. Ważenie ryb odbyło się w dwóch turach (w sobotę o godz. 20 oraz w niedzielę o godz. 10), natomiast o zwycięstwie decydowała punktacja wynikająca z wagi złowionych ryb (1 gram ryby odpowiadał 1 punktowi). Za niewymiarową rybę przyznawane były punkty ujemne. Wszystkie ryby po złowieniu i zważeniu zostały wypuszczone do rzeki. 
Wędkarze złowili następujące gatunki ryb: leszcze, płocie, krąpie, sapy, klenie, jazie, a nawet niewymiarową brzanę – wszystko to drobne ryby, bo okazów nie było. 
I miejsce zajęli Robert Glinka i Andrzej Glinka (13,16 kg), II – Patryk Zyśk i Damian Rozenek (6,40 kg), III – Janusz Dylewski i Robert Denis (6,25 kg). 
Puchary i nagrody wręczali wójt Mieczysław Pękul z zastępcą Andrzejem Łapińskim i przewodniczącym rady gminy Sławomirem Gałązką. Na pamiątkę otrzymali okolicznościowe kubki z logo PZW. Dyrektor GDK Maryla Puścian wręczyła Patrykowi Zyśkowi puchar za największą złowioną rybę – klenia o wadze 0,35 kg. Wśród uczestników zawodów rozlosowano także 12 nagród rzeczowych. 
Po rozdaniu nagród wójt zaprosił na przyszłoroczne zawody. Prezes koła PZW Wiesław Piasecki podkreślił, że wędkarstwo to jeden z najważniejszych czynników kształtujących środowisko. Wędkarze opiekują się rzeką, zarybiają, porządkują linie brzegowe, sprzątają, naprawiają drogi dojazdowe i walczą z kłusownictwem (Społeczną Straż Rybacką tworzą wędkarze).
Zarząd Koła PZW Nr 88 Wyszków składa serdeczne podziękowanie wójtowi za patronat, puchary oraz nagrody, Maryli Puścian za ufundowanie pucharu i nagrody za największą rybę, Sławomirowi Gałązce za pieczywo, Pawłowi Sówce za poczęstunek wędzoną rybą, strażakom OSP z Białegobłota za żołnierską grochówkę.
fot. Gminny Dom Kultury
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Kurpie Białe promują gminę (foto)

RZĄŚNIK: Kurpie Białe promują gminę (foto)

Klub Srebrnego Wieku w Rząśniku, w ramach konkursu ogłoszonego przez gminę na realizację zadań publicznych zakresie aktywizacji ludzi starszych „Tradycja i wiek nasza siła”, otrzymał 10.000 zł. Przeznaczył je głównie na zakup strojów dla zespołu „Kurpie Białe” oraz sfinansowanie wyjazdów na występy zespołu i wycieczki seniorów.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Z policjantką o bezpieczeństwie

RZĄŚNIK: Z policjantką o bezpieczeństwie

W pierwszych tygodniach po rozpoczęciu roku szkolnego policja prowadzi wzmożone działania, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.  Temu samemu służą spotkania w szkołach, podczas których policjanci rozmawiają z uczniami głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Jedno z takich spotkań w ramach  akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się 9 września w szkole w Porządziu.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Warto odkrywać jego nauczanie (foto)

BRAŃSZCZYK: Warto odkrywać jego nauczanie (foto)

To już 12 lat, gdy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Uroczystości powiatowe przypominające ten trudny, szczególnie dla nas, Polaków, moment odbywają się tradycyjnie już w Brańszczyku. Przy tej okazji przypominamy sobie niezwykłą postać Papieża Polaka i jego zasługi dla naszego kraju, świata, Kościoła. Zastanawiamy się, co zostało z jego nauki. Starosta w swoim wystąpieniu przypomniał gorzkie słowa o. Zięby o dziedzictwie św. Jana Pawła II, że jest ono odkrywkową kopalnią złota, której złóż  nie eksploatujemy. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pierwsi honorowi obywatele gminy Brańszczyk (foto)

BRAŃSZCZYK: Pierwsi honorowi obywatele gminy Brańszczyk (foto)

Piękna i ważna uroczystość odbyła się w Brańszczyku 10 października. Rada gminy po raz pierwszy skorzystała z możliwości uhonorowania ludzi, którzy w sposób szczególny związani są z gminą Brańszczyk. Tytułem honorowego obywatela gminy Brańszczyk zostali wyróżnieni pułkownik pilot w stanie spoczynku Kazimierz Pogorzelski oraz profesor Stanisław Białousz.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom