BRAŃSZCZYK: Nocne łowisko

Powiat

BRAŃSZCZYK: Nocne łowisko

10.08.2016
autor: Marek Rozenek, opr. EE
W dniach 30-31 lipca na rzece Bug odbyły się po raz jedenasty zawody wędkarskie, w których wzięły udział 23 dwuosobowe drużyny. Przyznano nagrody za największą wagę złowionych ryb i za pojedynczą największą sztukę. 
Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę po południu losowaniem stanowisk i trwała do godz. 10 w niedzielę. Wśród amatorów wędkarstwa znalazły się osoby z Koła PZW Nr 88 Wyszków. Cieszy, że w mistrzostwach wzięło udział dużo młodzieży. Uczestnicy zawodów łowili ryby metodą spławikową oraz gruntową. Ważenie ryb odbyło się w dwóch turach (w sobotę o godz. 20 oraz w niedzielę o godz. 10), natomiast o zwycięstwie decydowała punktacja wynikająca z wagi złowionych ryb (1 gram ryby odpowiadał 1 punktowi). Za niewymiarową rybę przyznawane były punkty ujemne. Wszystkie ryby po złowieniu i zważeniu zostały wypuszczone do rzeki. 
Wędkarze złowili następujące gatunki ryb: leszcze, płocie, krąpie, sapy, klenie, jazie, a nawet niewymiarową brzanę – wszystko to drobne ryby, bo okazów nie było. 
I miejsce zajęli Robert Glinka i Andrzej Glinka (13,16 kg), II – Patryk Zyśk i Damian Rozenek (6,40 kg), III – Janusz Dylewski i Robert Denis (6,25 kg). 
Puchary i nagrody wręczali wójt Mieczysław Pękul z zastępcą Andrzejem Łapińskim i przewodniczącym rady gminy Sławomirem Gałązką. Na pamiątkę otrzymali okolicznościowe kubki z logo PZW. Dyrektor GDK Maryla Puścian wręczyła Patrykowi Zyśkowi puchar za największą złowioną rybę – klenia o wadze 0,35 kg. Wśród uczestników zawodów rozlosowano także 12 nagród rzeczowych. 
Po rozdaniu nagród wójt zaprosił na przyszłoroczne zawody. Prezes koła PZW Wiesław Piasecki podkreślił, że wędkarstwo to jeden z najważniejszych czynników kształtujących środowisko. Wędkarze opiekują się rzeką, zarybiają, porządkują linie brzegowe, sprzątają, naprawiają drogi dojazdowe i walczą z kłusownictwem (Społeczną Straż Rybacką tworzą wędkarze).
Zarząd Koła PZW Nr 88 Wyszków składa serdeczne podziękowanie wójtowi za patronat, puchary oraz nagrody, Maryli Puścian za ufundowanie pucharu i nagrody za największą rybę, Sławomirowi Gałązce za pieczywo, Pawłowi Sówce za poczęstunek wędzoną rybą, strażakom OSP z Białegobłota za żołnierską grochówkę.
fot. Gminny Dom Kultury
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: O krainie, która wyjątkowo się Panu Bogu udała

BRAŃSZCZYK: O krainie, która wyjątkowo się Panu Bogu udała

Ukazał się album „Gmina Brańszczyk Nadbużańskie Klimaty”. Poświęcony jest „krainie, która wyjątkowo się Panu Bogu udała”. Warto się z nim zapoznać – zachęca gmina, wydawca publikacji. – Kupując tę publikację, promujesz gminę i miejsca, które kochasz!
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

Gminę w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie będą mieli zaszczyt reprezentować uczniowie szkół podstawowych w Rząśniku, Porządziu i Starym Lubielu. Dwa zespoły i solistka wyszli zwycięsko z gminnej rywalizacji, bardzo wyrównanej, budzącej emocje, chwilami wzruszenie. Organizatorem gminnego przeglądu, który odbył się 12 stycznia, była Szkoła Podstawowa w Komorowie. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Narybek w "Spławiku"

BRAŃSZCZYK: Narybek w "Spławiku"

Na pierwszym tegorocznym zebraniu w Szkółce Wędkarskiej „Spławik” 14 stycznia w Gminnym Domu Kultury prezes wyszkowskiego koła PZW Wiesław Piasecki i kierownik szkółki Ryszard Kowalczyk spotkali się z kilkorgiem dzieci chętnych do nauki wędkowania.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Z policjantką o bezpieczeństwie

RZĄŚNIK: Z policjantką o bezpieczeństwie

W pierwszych tygodniach po rozpoczęciu roku szkolnego policja prowadzi wzmożone działania, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.  Temu samemu służą spotkania w szkołach, podczas których policjanci rozmawiają z uczniami głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Jedno z takich spotkań w ramach  akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się 9 września w szkole w Porządziu.
zobacz więcej