BRAŃSZCZYK: Nocne łowisko

Powiat

BRAŃSZCZYK: Nocne łowisko

10.08.2016
autor: Marek Rozenek, opr. EE
W dniach 30-31 lipca na rzece Bug odbyły się po raz jedenasty zawody wędkarskie, w których wzięły udział 23 dwuosobowe drużyny. Przyznano nagrody za największą wagę złowionych ryb i za pojedynczą największą sztukę. 
Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę po południu losowaniem stanowisk i trwała do godz. 10 w niedzielę. Wśród amatorów wędkarstwa znalazły się osoby z Koła PZW Nr 88 Wyszków. Cieszy, że w mistrzostwach wzięło udział dużo młodzieży. Uczestnicy zawodów łowili ryby metodą spławikową oraz gruntową. Ważenie ryb odbyło się w dwóch turach (w sobotę o godz. 20 oraz w niedzielę o godz. 10), natomiast o zwycięstwie decydowała punktacja wynikająca z wagi złowionych ryb (1 gram ryby odpowiadał 1 punktowi). Za niewymiarową rybę przyznawane były punkty ujemne. Wszystkie ryby po złowieniu i zważeniu zostały wypuszczone do rzeki. 
Wędkarze złowili następujące gatunki ryb: leszcze, płocie, krąpie, sapy, klenie, jazie, a nawet niewymiarową brzanę – wszystko to drobne ryby, bo okazów nie było. 
I miejsce zajęli Robert Glinka i Andrzej Glinka (13,16 kg), II – Patryk Zyśk i Damian Rozenek (6,40 kg), III – Janusz Dylewski i Robert Denis (6,25 kg). 
Puchary i nagrody wręczali wójt Mieczysław Pękul z zastępcą Andrzejem Łapińskim i przewodniczącym rady gminy Sławomirem Gałązką. Na pamiątkę otrzymali okolicznościowe kubki z logo PZW. Dyrektor GDK Maryla Puścian wręczyła Patrykowi Zyśkowi puchar za największą złowioną rybę – klenia o wadze 0,35 kg. Wśród uczestników zawodów rozlosowano także 12 nagród rzeczowych. 
Po rozdaniu nagród wójt zaprosił na przyszłoroczne zawody. Prezes koła PZW Wiesław Piasecki podkreślił, że wędkarstwo to jeden z najważniejszych czynników kształtujących środowisko. Wędkarze opiekują się rzeką, zarybiają, porządkują linie brzegowe, sprzątają, naprawiają drogi dojazdowe i walczą z kłusownictwem (Społeczną Straż Rybacką tworzą wędkarze).
Zarząd Koła PZW Nr 88 Wyszków składa serdeczne podziękowanie wójtowi za patronat, puchary oraz nagrody, Maryli Puścian za ufundowanie pucharu i nagrody za największą rybę, Sławomirowi Gałązce za pieczywo, Pawłowi Sówce za poczęstunek wędzoną rybą, strażakom OSP z Białegobłota za żołnierską grochówkę.
fot. Gminny Dom Kultury
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom